Zápisník Josefa Turka #13 - Děkuji hráčům za letošní sezónu

Radek Bařina, Petr Vychopeň • 01.03.2008

V s e t í n - Dorostenci nestačili na svého osmifinálového soka z Liberce a jejich cesta letošní sezónou je na samotném konci. Ačkoliv oba zápasy zelenožlutí prohráli velkým rozdílem (3:8 a 2:7), na ledě to úplně jednoznačné nebylo. „Myslím si, že vždy dvě třetiny v každém ze střetů jsme byli na úrovni Liberce, ale nemáme takové typy hráčů, jakým je například Chlouba, Skalický nebo Jánošík. To rozhodlo,“ hledá příčinu vypadnutí trenér Turek. Mimo dění okolo dorostenců se však pozastavil i u starších kolegů. „Co se juniorů týče, pro všechny jsou stejná pravidla. Chyba byla v tom, že trenéři neměli zkontrolovány desítky Podešvy. I kluci po zdravém uvážení uznali, že svaz nechyboval a omlouvají se,“ doplňuje úspěšný Kouč.

První duel

„Před jubilejním střetem jsme si byli vědomi, že má Liberec jeden z nejlepších týmu v lize. Proto jsme začali trochu opatrně, ale do kolen nás srazila hrubá chyba Michaila Jaškina, po níž jsme dostali gól, což nás rozhodilo“, povzdechl si trenér Turek. “Změnili jsme taktiku, podařilo se nám vyrovnat a ač jsme potom dostali gól z buly, dokázali jsme Dmitrijem Jaškinem opět srovnat“, popsal trenér Valachů divokou úvodní třetinu. „V první třetině jsme měli o něco horší herní projev než Liberec, ale cítili jsme, že přesto můžeme uspět“, zhodnotil trenér první část středečního utkání.

„Ve druhé třetině jsme chtěli především pozorně bránit a hrát na nerozhodný výsledek, což se nám i dařilo, jenže pak dostala třetí pětka gól a bylo zle, posteskl si Turek. „Upozorňovali jsme hráče, aby nedostali další slepené góly – jenže během tří minut to bylo 2:5 a bylo po zápase“, pokračoval trenér, zároveň si však neodpustil jedno připomenutí: „Ještě za stavu 2:2 ujel do brejku Dmitrij Jaškin, bohužel byl však atakován a neproměnil ho, kdyby dal, mohlo být všechno jinak“.

„Třetí třetina už byla plně v režii Liberce, my sice měli několik dobrých záchvěvů, ty však pramenily především z toho, že Liberec polevil“, pokračoval upřímně trenér Valachů. „Konečná prohra je sice krutá, určitě to mohlo být lepší, jenže nebylo“, uzavřel Turek hodnocení prvního osmifinálového zápasu.

Druhý duel

„Do utkání v Liberci jsme se snažili změnit způsob hry, v tréninku jsme se pokoušeli zaměřit na vhazování, protože to je naše slabina, chtěli jsme se připravit na to, že Liberec má v útoku velkou sílu“, poodhalil trenér dorostenců plány týmu do druhého utkání. „V týmu vládla dobrá atmosféra a v prvních 18. minutách jsme byli lepším celkem. Také jsme vedli 2:0, jenže pak měl Pořický na bekhendu třetí gól, ovšem nedal ho a když byl o minutu později vyloučen Michail Jaškin, dostali jsme gól do kabin a s mužstvem to zamávalo“, popsal Turek asi zlomové okamžiky druhého zápasu. „Navíc hned na začátku druhé třetiny Kentoš nevyhodil jasný puk a Liberec vyrovnal. Bohužel, od hráče Kentošova formátu je tohle hrubá chyba a nezodpovědnost“, prohlásil zklamaný trenér.

„Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 2:3, stáhli jsme tedy hru na dva útoky, jenže jsme neproměnili vyložené šance, a když nám pak ve vlastní přesilovce ujel Vlach a nenápadnou střelou po zemi skóroval, zlomilo nás to. Pak už jsme poslali na led třetí pětku a nechali si zahrát i hráče čtvrté řady – Martina Ptáčníka a Skřipku, aby okusili atmosféru velkých zápasů“, poznamenal trenér. “Závěr zápasu jsme neunesli a zbytečně jsme faulovali, Tyralík dokonce přišel o registračku a dostali jsme další góly“, doplnil trenér informace o nepovedeném závěru Valachů.

„Během těch dvou střetnutí jsme byli dohromady dvě třetiny vyrovnaným soupeřem Liberce. Bohužel nemáme v kádru hráče typu Skalický, Janošík či Chlouba, ti si na ledě dělali doslova co chtěli a třeba Chlouba udělal v těchhle dvou zápasech šest bodů, zatím co my se v koncovce trápíme“, shrnul ve stručnosti trenér valašských dorostenců hlavní příčiny vyřazení svého týmu.

Závěrečné zhodnocení

„Za celou sezónu bych chtěl hráčů poděkovat. Díky vyloučení seniorského týmu jsme to vůbec neměli lehké. Pořád se objevovaly určité vlivy, které náš tým narušovaly, jako například odchody některých hráčů. Další byli na odchodu a bylo hodně těžké je přemlouvat, aby nakonec zůstali. Navíc jsme měli čtyři měsíce jen jednoho gólmana, adekvátního na extraligu dorostenců. Dvojku dělal Richard Dohnálek z osmé třídy, který se ještě zaškoluje.“

„Malým zadostiučiněním pro nás je, že naše 13. místo je lepší než konečné umístění juniorů, a to poprvé v historii, kdy junioři a dorostenci hrají ve Vsetíně nejvyšší ligu. Také bych chtěl dodat, že chyba na kterou vsetínští junioři doplatili není na straně svazu. Bohužel trenéři (pan Jenáček s panem Žilkou) udělali chybu, když nesledovali desítky Podešvy“, zakončil úspěšný vsetínský trenér svou otevřenou řeč.

Předchozí díly:

Zápisník Josefa Turka #12 - V kvádru na Liberec

Zápisník Josefa Turka #11 - Svoji filozofii nechceme měnit

Zápisník Josefa Turka #10 - A dost, takhle by to dál nešlo!

Zápisník Josefa Turka #9 - Úspěch v podobě jistoty play off nás moc těší

Zápisník Josefa Turka #8 - Dvě utkání plus nula bodů, rovná se špatný spánek