Zubr Cup vyvrcholí na Lapači pikantním soubojem se Zlínem

Jan Tajzler • 24.08.2022

Zápasová příprava vsetínských hokejistů zamíří ve čtvrtek do druhé poloviny. Než přijdou na pořad dne generálky před zahájením soutěžního ročníku v Chance lize, je třeba ještě odehrát zbývající utkání v rámci turnaje Zubr Cup. A půjde o vskutku pikantní duel, soupeřem zelenožlutých Valachů totiž bude ještě nedávno extraligový celek ze Zlína. Obnovené derby s rivalem doprovází řada očekávání. Souboj s Berany je na den přesně po 13 letech naplánován na čtvrteční 18. hodinu.

Partner utkání:

Nepřehlédněte novinky v občerstvení:

Na své si ve čtvrtek přijdou fanoušci už před vstupem na stadion. Od přípravného utkání se Zlínem jsme pro ně totiž připravili nové hokejové menu! Kromě klasického venkovního stánku u tribuny na stání ve čtvrtek otevíráme i venkovní občerstvení u sektoru na sezení. Těšit se tam můžete na stylové speciality od Řeznictví a uzenářství Jan Černocký (pikantní cigáro, mašíkovo žebro, hokejová klobása, oštěpok ovečky z Lapače) nebo na čepovanou smíchovskou jedenáctku. Ostatně ta se bude nově točit i ve venkovním stánku na stání.

Zlín zamíří na Lapač po 13 letech

Naposledy působil Zlín společně se Vsetínem ve stejně soutěži v roce 2007, od té doby uplynulo už 15 let, nicméně ještě jednou se oba rivalové potkali. Stalo se tak v přípravě v roce 2009, kdy se uzavřela smlouva o úzké spolupráci mezi extraligovým Zlínem a tehdy druholigovým Vsetínem. Reklamní utkání suverénně ovládli ševci, když na Lapači s extraligovou sestavou zvítězili 7:1. Spolupráce však trvala pouze jednu sezonu, Vsetín si nakonec cestu za postupem našel svým vlastním způsobem bez nutnosti závislosti na extraligovém klubu.

Pamětníky poslední konfrontace najdeme především ve zlínské sestavě. V polovině utkání na Lapači tehdy nastoupil do branky Libor Kašík, právě na něj budou v Baťově městě spoléhat při snaze o okamžitý návrat mezi elitu. Tehdy si za Zlín zahráli také současné opory Pavel Kubiš, Bedřich Köhler nebo Jiří Ondráček, který později přidal i několik startu za Vsetín. Výše jmenování společně s Antonínem Honejskem jsou zárukou, že ševci chtějí okamžitě zpět nahoru. Vedení navíc přivedlo kvalitní posily ze zkušenostmi z nejvyšší soutěže či mimořádnými dovednostmi v rámci Chance ligy, jmenovat můžeme třeba exprostějovského útočníka Petra Mrázka nebo obránce Jana Bartka, kterého vsetínští fanoušci velmi dobře znají z předloňského ročníku. Dále se ve Zlíně hlásí úřadující mistr extraligy Mikuláš Zbořil nebo další muž s pověstí kanonýra Tomáš Pospíšil

V krajském městě netouží po ničem jiném, než po okamžitém návratu mezi elitu. Inspirovat se Berani mohou v Karlových Varech, které rovněž v roce 2017 nejvyšší soutěž opustily, aby se záhy vrátily zpět. Příznivci žlutomodrých se poprvé od roku 1980 budu chodit dívat na druhou nejvyšší soutěž, derby se Vsetínem může být náplastí, vždyť tyto duely bývaly v dobách extraligových ozdobou nejvyšší soutěže a málokterý souboj budí tolik emocí, vždyť ze Zlína na Vsetín je to pouhých 33 km.

Ševci zatím v přípravě odehráli stejně jako Vsetín tři přípravné duely. Nejprve se představili na ledě brněnské Komety, kde vzdorovali až do samostatných nájezdů, ve kterých nakonec padli 2:3. Také další zápas dospěl až do dovednostní disciplíny, tentokrát už slavil Zlín, když si na domácím ledě připsal první vítězství v přípravě a zároveň také v turnaji Zubr Cup. Poslední konfrontaci podstoupili Berani v Přerově, Zubry nakonec udolali 2:1 a před posledním utkáním vedou minitabulku turnaje o jediný bod právě před Vsetínem.

Vsetín může podruhé ovládnout Zubr Cup

Valaši se připravují na čtvrtý přípravný duel, podruhé to bude na domácím ledě. Vsetín zatím v přípravě eviduje podobně jako Zlín bilanci jedné porážky a dvou vítězství. Obou výher dosáhli Stantienovi svěřenci proti slovenskému soupeři z Trenčína, když nejprve uspěli na jeho ledě 6:5 a při domácí premiéře otočili nepříznivý stav a vyhráli 5:3. V tomto zápase řádila útočná posila Vsetína  Pavel Klhůfek (2+2). Jedinou porážku utrpěl zelenožlutý soubor v Přerově, kde sice vedl 2:0, ale nakonec padl v samostatných nájezdech 2:3. I přesto Valaši mohou pomýšlet na druhé prvenství v rámci turnaje Zubr Cup, poprvé se tak stalo v přípravě 2019.

Valaši už do přípravy nasadili všechny hráče z aktuální soupisky. Trenéři významně dávají prostor mladým hráčům, do hry se nedostali zatím pouze útočníci Vít Jonák s Lubošem Robem. Premiéru v zelenožlutém dresu by si proti Zlínu měl odbýt lotyšský útočník Daniels Berzinš, jenž do Česka přicestoval v úterý a ve středu už trénoval se vsetínským týmem na Lapači.

Pikantní souboj Vsetína se Zlínem se odehraje ve čtvrtek od 18:00 na Lapači. Obnovené sousedské derby budou doprovázet zvýšená bezpečnostní opatření. Legendární souboje se vrací na scénu po 13 respektive 15 letech, kdy oba kluby společně působily v rámci nejvyšší soutěže.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Žukov – Němec, Smetana, Kajínek, Hryciow, Voženílek, Ondračka, Kočí – Bláha, Přikryl, Klímek, Jenyš, Klhůfek, Sihvonen, Koláček, Lichanec, Hořanský, Štefka, Berger, Pětník.

Zlín: Kořének – Gazda, Suhrada, Novotný, Talafa, Bartko, Zbořil, Riedl – Pospíšil, Kindl, Ondráček – Illéš, Claireaux, Chludil – Mrázek, Honejsek, Köhler – Gago, Hejcman, Sedláček – Luža.