Ani na desátý pokus se zvítězit Vsetínu nepodařilo

Michal Berg, Václav Trávníček • 02.10.2005

V s e t í n - Nejslabší z dosavadních pěti domácích utkání sehráli hokejisté Vsetína proti Vítkovicím. A jelikož se hosté zejména ve druhé polovině zápasu úrovni domácím notně přizpůsobili, nebyla na Lapači vidět nikterak zajímavá podívaná. Hosté vedli brankami Hubáčka a Šimíčka 2:0, po snížení Květoně se vše důležité odehrálo až na konci zápasu - na 1:3 zvýšil Krenželok, v power play snížil Stantien, ale v poslední minutě upravil na konečných 2:4 Zbyněk Irgl.

- 10.kolo ne 2.10.17:00
HC Vítkovice Ridera
2:4(0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Květoň, 59. Stantien (Tomík) - 12. Hubáček (Šimíček, Hudec), 24. Šimíček (Hubáček), 56. Krenželok (Burger, Štefanka), 60. Irgl (Kuboš, Šimíček). Rozhodčí: Rejtar - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Bauer 10 min. OT, Ivan 5+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 2810. Průběh utkání: .
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Kučný, Štefanka F., Nedbálek, Bauer, Hrabal, Lamberg - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Hruška O., Steiner - Gorev, Ivan, Bacul - Duba, Dubec.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, Gulaši, Polák - Štefanka J., Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Padělek, Procházka, Tomášek - Káňa, Hulva, Köhler
První šanci utkání zaznamenal vsetínský mladík Květoň. Obránce Bauer jej ideálním pasem našel na modré, ovšem nadějný talent se k zakončení nedostal. Následně pálil z mezikruží Steiner, hostující brankář ale jeho záměr včas vysledoval. První brankovou příležitost Vítkovic připravil někdejší vsetínský hráč Padělek. Obehrál hned dvojici domácích beků a nebýt Hoviho pohotovosti, měnilo by se skóre už v polovině čtvrté minuty. Na druhé straně zahrozil Gorev, avšak neproměnil. Stejně jako obránce Kučný, který pálil bezprostředně po bully. Za hosty odpověděl Jiří Burger, jehož rána jen těsně minula Hoviho branku. Možnost otevřít účet zápasu dostala v jedenácté minutě nová posila vsetínských – Marek Ivan, jehož bekhendové střele z úhlu chyběly centimetry. Následně do vítkovického obranného pásma projel Tomík. Vsetínský forvard mířil nad Pincovu vyrážečku, ale vítkovický brankář byl i tentokrát pozorný. Uplatnilo se tedy staré a otřepané nedáš – dostaneš. V trmě – vrmě před vsetínskou brankou se nejlépe zorientoval vítkovický Hubáček – 0:1. Domácí mohli srovnat o minutu později. Bacul s Gorevem se ocitli v situaci dva na jednoho, ovšem první jmenovaný volil místo přihrávky střelu. Gorev se ještě pokoušel kotouč tečoval, ale Pinc skvěle podržel hostující mužstvo. Poslední minuty první třetiny hráli Vsetínští hned několik přesilovek, branku však nevstřelili ani při třech, ani při čtyřech vítkovických hráčích na ledě.

Úvod druhé části se opět nesl v bojovném duchu. Několik okamžiků po vhazování od modré vypálil Ivan, ale neproměnil. Ve stejné situaci se zase před Hovim ocitl vítkovický Krenželok. A byl to jeho tým, který vsítil další branku. Výstavní přihrávkou před branku na volného Šimíčka vyslal Hubáček a jeho spoluhráč neměl problém zakončit. – 0:2. Následně mohl náskok hostů zvýšit Procházka, ovšem Hovi jeho záměry odhalil a puk schoval do lapačky. Na druhé straně mohl vedení hostů snížit Ivan, ale tváří v tvář Pincovi nebyl úspěšný. Vsetínským se však přece jen podařilo skórovat. V polovině zápasu, právě když hostující střídačka ošetřovala vsetínského obránce Hrabala, vyjel zpoza vítkovické branky Květoň a propálil Pince. Srovnat stav úplně mohl vzápětí Stantien se Steinerem, ale velké šance nebyli oba dva útočníci s to proměnit. V závěru třetiny se o srovnání stavu pokoušel bombou od modré Demel, jeho střela ale minula vítkovickou svatyni. Branku už ve druhé části nevstřelil ani Krenželok, jehož střelecký pokus zasvištěl nad Hoviho klecí.

Třetí dějství poněkud ztratilo na hokejové kráse. Iniciativu přebírali víceméně hosté. Nejprve na Hoviho najížděli osamocení Krenželok se Štefankou, poté finský brankář zlikvidoval Hudcovu dělovku od modré čáry. Velikou šanci spálil Zbyněk Irgl. Za domácí se ohlásil Demel, ale jeho střela z úhlu neměla moc šancí Pince překvapit. Vyrovnat mohl Stantienův útok, ovšem akce skončila posunutou brankou hostů. Skóre se měnilo až v šestapadesáté minutě. Burger přihrál volnému Krenželokovi, který si nejprve zpracoval puk rukou a poté poslal nekompromisně k Hoviho tyči. – 1:3. Minutu před koncem se pak do obranné třetiny hostů prodral Marek Ivan, jehož odvážný průnik skončil faulem vítkovických obránců. Poté, co si domácí vyžádali oddechový čas, zkusili štěstí v šesti hráčích. Vabank v power play se Vsetínu ze začátku dařil, zkorigovat stav na 2:3 se podařilo Stantienovi. Staronový kapitán a nejstarší hráč extraligy zaznamenal třetí gól v sezoně. Odpovědí však byla Šimíčkova přihrávka na volného Irgla, pro kterého nebyl problém dopravit puk z mezikruží do zcela prázdné vsetínské klece. Domácí tak nezvítězili ani na desátý pokus.

Miloš Holaň (Vítkovice): Jeli jsme sem hlavně udržet první třetinu, protože jsme si zjišťovali, že domácí měli dobré vstupy do utkání. To se nám vcelku podařilo, klíčové bylo, že jsme udrželi přesilovku domácích 5:3. Ve druhé třetině se nám hra trochu vytratila a dostali jsme Vsetín do vyložených šancí a brejků, na což jsme reagovali tím, že jsme stáhli hru na tři útoky. Perfektně zahrál druhý útok a vlastně svými brankami rozhodl zápas.

Vladimír Jeřábek (Vsetín): Jelikož se nehraje v úterý, tak jsme poprvé hráli na tři útoky od začátku, chtěli jsme si vytvořit tlak. To se nám tak úplně nepodařilo tak jako jindy, byl tam útlum po té inkasované brance, která padla po hrubé chybě u červené čáry. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme neproměnili dost gólovek, které jsme si vytvořili. Pak Vítkovice daly třetí gól a se zkušeným týmem, který mají, si zápas pohlídali, přestože jsme na konci ještě výsledek trochu zdramatizovali.