Vsetínští vezou bod z Vítkovic

Jan Hrbáček • 06.11.2005

O s t r a v a - Vsetínští hokejisté si odvážejí po dobrém výkonu bod za remízu z utkání s Vítkovicemi. Po dvě třetiny byl vidět zajímavý ale urputný hokej. Skóre tak otevřel až poslední části domácí Stanislav Hudec, ale potom obránce Hrabal vysunul skvělým pasem do samostatného nájezdu Pavla Janků, který srovnal na 1:1. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém bylo hodně šancí, ale skóre zůstalo nezměneno. Vsetín tak natáhl svou sérii bez prohry na pět zápasů.

- 23.kolo ne 6.11.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:1p(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 47. Hudec (Hubáček, Šimíček) - 51. Janků (Hrabal). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8, navíc Bauer (Vsetín) do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5902. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, Jurečka, Dresler, R. Polák, Gulaši - Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Káňa, Hulva.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Luža, Bolf, Chmelíř, Zapletal - Valko, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Gorev, R. Hruška, Rob - Dubec, Bacul, Duba.
Valaši nastoupili na led vítkovické ČEZ Arény s velkým odhodláním a překvapili domácí hokejisty dobrou obranou a aktivní hrou po celé ledové ploše. Hned v první minutě toto potvrdil Lukáš Valko, který zahrozil střelou z mezikruží. Ten samý hráč si šel ve čtvrté minutě sednout na trestnou lavici a v následné přesilovce si domácí vytvořili první gólovou šanci. Stanislav Hudec se opřel do tvrdé rány a vsetínský brankář Sasu Hovi měl štěstí, že puk, který mu prošel mezi betony, se odrazil mimo brankovou konstrukci. Vsetín přesilovku přežil, ale následovala další vyloučení. Nejprve vsetínský Ondřej Steiner za vražení na hrazení a o minutu později vítkovický Radek Procházka za hákování. Po skončení těchto vyloučení se hrál po zbytek třetiny hokej plný nepřesností. Za připomenutí stojí jen šance Juraje Štefanky z bezprostřední blízkosti a na druhé straně tvrdá střela Romana Stantiena. V obou případech si brankáři poradili.

Do druhé třetiny vešli Vsetínští se stejnou chutí jako do té úvodní. V šanci se ocitl Ondřej Steiner, jehož střelu gólman Pinc pouze vyrazil. Pak začal úřadovat rozhodčí Smeták. Během čtyř minut vyloučil tři vsetínské hráče. Připravil tak domácím téměř minutovou přesilovku 5 na 3. Ti tuto hozenou rukavici přes velký tlak nedokázali zvednout a tak skóre se neměnilo. Díky přesilovkám se Vítkovičtí dostali do tempa a hostům pak chvíli trvalo než se zase dostali do zápasu. V této fázi se hrál pěkný útočný hokej. Šance domácího Kuboše, Štefanky a Hubáčka ani na druhé straně příležitosti Janků, Duby a Valka se neujaly. Hodně k tomu napomohli také oba gólmani - Pinc i Hovi chytali opravdu famózně.

Třetí třetina měla rozhodnout. Do šance se zkraje dostali domácí, střelu Stanislava Jasečka tečoval Zbyněk Irgl a Roman Šimíček v zakončení také zklamal. Ve 46. minutě byl za kroček na Romana Šimíčka vyloučen Richard Bauer a protože se okatě chytnul za hlavu a následně rozhazoval rukama, byl hlavním rozhodčím vyloučen do konce utkání za nesportovní chování. V následné přesilovce se domácí zaradovali. Před brankou ukázal svůj důraz obránce Stanislav Hudec, který měl dostatek času překonat vsetínského brankáře. Rozhodčí se sice šel podívat na video, ale regulérní gól poté uznal. Vsetínské obdržený gól vyburcoval k velké aktivitě. Netrvalo tak dlouho a zaradovali se z vyrovnání. Josef Hrabal vyjel zpoza vlastní branky a poslal nádherný pas za červenou čáru, který přesně zpracoval Pavel Janků a zápěstím prostřelil Marka Pince. Poté se hrál urputný hokej. Nikdo nechtěl udělat chybu a tak oba celky hrály hlavně na jistotu. Tři minuty před koncem třetiny přece jen domácí svého soupeře zatlačili, ale Lukáš Krenželok branku těsně netrefil. Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm se šance střídaly na obou stranách. Začali Vsetínští. Tomáš Demel s Romanem Stantienem jeli 2 na 1, ale nevyužili. Stejně jako z protiútoku na druhé straně Roman Šimíček a Zbyněk Irgl, v tomto případě zasáhl Hovi. Ještě větší šanci spálil těsně před finským brankářem Jiří Burger. Mohl jen kroutit hlavou, že nedokázal rozhodnout. To ještě netušil, že ani o dvě minuty mu nebude přát štěstí. Jeho střela prošla skrz betony gólmana vedle levé tyče branky hostů. Ti však mohli také rozhodnout. Situaci sami před brankou nevyužili Pavel Janků a nadvakrát ani Martin Jenáček. Reprezentační gólman Pinc se na závěr opravdu vyznamenal a zachránil tak domácím remízu 1:1. Vsetín si odváží z ČEZ Arény cennou remízu a ani v pátém utkání po sobě tak nepoznal hořkost porážky.

Vladimír Vůjtek (Vítkovice): "Vsetínská obrana byla lepší než náš útok. Do nějakých tutovek jsme se moc neprosadili, i když opticky jsme měli navrch. Když už jsme gól vstřelili, trestuhodně jsme zapomněli na Janků, který branku pořád dát umí. V prodlouženi jsme hráli na druhý gól, měli dvě, tři šance, ale Vsetín taky, takže remíza je spravedlivá."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Bylo to vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách a také oboustranně horší koncovkou. Myslím, že remíza je spravedlivá. My máme problémy s koncovkou, naše současné maximum jsou tři vstřelené góly a v posledních třech zápasech jsme dali dokonce jen po gólu. A na to se vyhrává špatně."