Vsetín ve Vítkovicích překvapil a vybojoval bod

Jan Hrbáček • 28.02.2006

O s t r a v a - Vsetínští hokejisté si stejně jako z prvního utkání z Ostravy odvážejí bod i dnes. Valaši vždy vedli o gól, ale ani jednou nedokázali udržet jednobrankové vedení a inkasovali. V ČEZ Aréně padaly na obou stranách pěkné góly. Vedoucí branku na 3:2 dával v 50. minutě ruský obránce ve vsetínských službách Anton Ponomarev, jenž zužitkoval přesnou přihrávku Dubce střelou z mezikruží. Jenže o sedm minut později z přesilovky 5 na 3 vyrovnal Philipp. Vsetín i tak potvrdil vzrůstající formu před nadcházející baráží.

- 49.kolo út 28.2.17:00
HC Vítkovice Ridera
3:3p(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Irgl (Hudec, Pinc), 25. Hubáček (Šimíček, Irgl), 57. Philipp (Kuboš) - 2. Duba (Jenáček), 12. Dubec (Sakrajda, Rob), 50. Ponomarev (Dubec, Steiner). Rozhodčí: Jebavý, R. Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:9, navíc Steiner a Jenáček (oba Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3849. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka (22. R. Polák), Dresler (22. Gulaši) - Vůjtek ml., Krenželok, Uram - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Šebesta - Hulva, Káňa, Köhler.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Kučný, Hrabal, R. Bauer, Augusta, M. Horák, Ponomarev, od 28. navíc Spitzer - D. Květoň, Jenáček, Duba - Zdráhal (5. Valko), Steiner, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob (21. O. Hruška) - od 42. navíc Janeček.
Valaši zaskočili domácí hráče aktivní hrou a hned od začátku slavili ovoce v podobě branky Lukáše Duby. Jeho spoluhráč z útoku Martin Jenáček sebral puk u mantinelu, projel s ním za brankou, poslal Dubovi kotouč přesně na hokejku a ten nadvakrát překonal Marka Pince. Domácí hráči a fanoušci byli rychlou brankou viditelně zaskočeni a tak se jali dobývat Hoviho svatyni a pokusit se o vyrovnání. Marek Uram při vyloučení Dubce svého výhodného postavení před brankou nevyužil a Tomáš Káňa nedokázal přesně zamířit při dalším náletu na Hoviho branku. V čase 8:45 se naskytla první přesilovka Vsetínským. Sehráli ji ovšem velmi špatně. Nejenže nedali gól, ale dokonce inkasovali. Vyrovnání na 1:1 zařídil Zbyněk Irgl, kterého perfektně našel svojí přihrávkou Stanislav Hudec. Další přesilovku naopak hosté využili. Petr Sakrajda vystřelil z pravé strany, Pinc kotouč nekontroloval a Marek Dubec svým gólem rozjásal hrstku vsetínských fanoušků podruhé. Několik dalších přesilovek ve zbytku druhé přesilovky zůstalo nevyužitých. Z největších šancí měl nejblíže ke gólu pokus domácího Romana Šimíčka a vsetínského Pavla Augusty.

Do druhé třetiny nastoupili domácí o mnohem lépe, než do té první. Při vyloučení Duby bylo srovnáno. Roman Šimíček vybojoval mezi vsetínskými obránci puk a naservíroval jej Petrovi Hubáčkovi, který pak neměl žádný problém trefit odkrytou klec. Tato branka vítkovické nabudila k velké aktivitě, která jim vydržela prakticky po celý zbytek druhé třetiny. Další gól v Hoviho síti ale neznamenala. Neprosadili se ani Šimíček v přečíslení, ani pěknou střelou Vladimír Vůjtek. Hra Vsetína byla bídná hlavně v přesilovkách, kdy jeho hráči sice pěkně kombinovali, ale chyběla pořádná střela. Navíc v těch nejlepších momentech chyběla přesná přihrávka. Nepovedla se ani čtyřminutová přesilovka při vyloučení Bedřicha Köhlera za nebezpečnou hru vysokou holí. Naopak, některé výpady rychlonohých domácích útočníků zaváněly brankovým vyjádřením.

Hned na začátku třetiny se dostal do příležitosti Tomáš Demel, který vypíchl puk obránci Jasečkovi. Brankář Marek Pinc však riskantně vyjel až k levému kruhu a srazil se s oběma aktéry klouzajícími po ledě. Demlovi poté chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby v leže zasunul puk do prázdné branky. Vítkovičtí však byli i nadále aktivnějšími. Do šance se procpal Bedřich Köhler, ale trefil jen Hoviho lapačku. Na druhé straně se prezentovali střelami od modré obráncí Hrabal s Horákem. Při kratším pobytu v pásmu Vítkovic hosté znovu těžili. Marek Dubec prokázal dobrý přehled a našel před brankou úplně volného Antona Ponomareva, který poslal střelou pod víko svůj tým znovu do vedení. Zaskočení domácí se snažili o vyrovnání. Radek Procházka z pravé strany trefil pouze brankáře, o čtyři minuty později zase zazvonil o tyč uzdravený Roman Šimíček. Valaši nadějný výsledek nedokázali udržet. Nejprve byl vyloučen za držení Martin Jenáček a o minutu později zbytečně krosčekoval protihráče v brankovišti Michal Horák. Trest přišel v čase 56:37, když Kubošovu střelu odraženou od mantinelu uklidil za Hoviho záda Radek Philip. Zápas dospěl do prodloužení.

V něm se šance rovnoměrně střídaly. Tomáš Demel se dostal hned do dvou. Nejprve nedokázal přejít přes obránce v situaci jeden na jednoho, podruhé netrefil těžkou přihrávku v těsné blízkosti branky. Na druhé straně se soupeřům pokoušel zamotat hlavu svými kličkami Marek Uram a smůlu v zakončení si vybral také Radoslav Kropáč, jenž trefil břevno. Oba brankáři však byli bezchybní a zasloužili se o to, že po 65. minutách zůstalo skóre srovnané. Vsetín dokázal podruhé v letošní sezóně sebrat Vítkovicím bod a podtrhl dalším dobrým výkonem vrůstající formu před důležitou fází sezóny.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Netušili jsme, co s námi delší pauza udělá. Sice jsme odehráli dobrá přípravná utkání se slovenskými týmy, ale byli jsme zvědaví, jak dokážeme navázat na dobré výsledky. Zjistili jsme, že tady můžeme hrát. S výsledkem i s předvedenou hrou jsem spokojený."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Bohužel nemůžeme být spokojeni. Ze začátku jsme špatně pokrývali vsetínské hráče. Předvedli jsme průměrný až podprůměrný výkon. Mohli jsme i prohrát a můžeme být vůbec rádi za bod."