Vítkovice jedou ze Vsetína s plným ziskem

Michal Kubáň • 28.12.2005

V s e t í n - Rychlá úvodní branka Vítkovic ve 2. minutě, která padla z hokejky Hudce, ukázala jasný vývoj dnešního utkání. Hosté ve druhé části přidali ještě další dvě branky a bylo rozhodnotu. Vsetín, který nepředváděl zdaleka extraligový hokej, skoroval pouze při vlastních přesilovkách. Poprvé se za Vsetín trefil Demel až ve 34. minutě. Další branku přidal opět v přesilové hře Ondřej Hruška a na chvíli probudil domácí ofenzívu, která však jen krátce ohrozila vítkovickou obranu.

- 36.kolo st 28.12.17:00
HC Vítkovice Ridera
2:6(0:3, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Hruška O. (Demel, Steiner), 47. Demel (Steiner) - 2. Hudec (Hubáček, Šebesta), 8. Kropáč, 18. Šebesta (Irgl, Hubáček), 23. Procházka (Jurečka), 32. Procházka (Kropáč, Kohler), 34. Hubáček Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Štefanka (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2380. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.
VHK ROBE Vsetín: Hovi (21. Plšek, 41. Hovi) - Spitzer, Kučný, Bauer, Zapletal, Bolf, Nedbálek, od 21. navíc Ostrčil - O. Hruška, Steiner, Demel - Janků, Jenáček, Květoň - Dubec, Polášek, Rob - Sakrajda, R. Hruška, Duba.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, Chmelíř - J. Štefanka (41.-51. Hulva), Burger, Krenželok - Irgl, Hubáček, Šebesta - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, I. Padělek, Roman.
První třetina se nesla v režii hostů. Skóre se měnilo už po sedmaosmdesáti vteřinách hry. Hudec napřáhl v mezikruží a dopravil puk za Hoviho záda. Srovnat mohl v páté minutě Sakrajda, když vypracoval jednu z mála šancí Vsetína v první části. Najel si za branku a střílenou přihrávkou mířil před Pince, tam ovšem kotouč nikdo netečoval. Vzápětí se mohl trefit Duba, když vypálil od modré čáry. Trefil však jen vnější konstrukci vítkovické klece. Byli to hosté, kteří rozvlnili síťku soupeřovy klece. V osmé minutě ujel vsetínským bekům Radoslav Kropáč a krásné sólo zakončil střelou mezi Hoviho betony – 0:2. Největší šanci domácích v úvodní třetině zaznamenalo v desáté minutě duo Demel – Steiner. První jmenovaný přihrával z pravého rohu a Steinerově teči chybělo málo k překonání Pince.

Na druhé straně zahrozili hosté, když Kuboš prověřil Hoviho pozornost ostrou ranou od modré čáry. Stejně jako jeho vsetínský protějšek Polášek však neuspěl. V sedmnácté minutě se ve vsetínské hře na chvíli zablýsklo na lepší časy, když se v útočném pásmu zmocnil puku Sakrajda a sólovou akcí ála Wayne Gretzky na chvíli dezorientoval hostující obránce. Vítkovice však vzápětí přidaly třetí gól. Tentokrát přinesla ovoce spolupráce Irgla s Šebestou, kdy druhý jmenovaný nedal Hovimu šanci – 0:3. V závěru třetiny mohl ještě náskok zvýšit Radek Hubáček, když na Hoviho zkoušel „dlouhý vysavač“. Vsetínský Fin se však stihnul přesunout k odkryté tyči a zamezil tak vítkovickému forvardovi v zakončení.

Od druhé části zaujal místo ve vsetínské brance Lukáš Plšek, v sestavě domácích dostal příležitost mladičký junior Radim Ostrčil. Valaši si oproti první části vypracovali více šancí a dvě z nich dokázali v přesilovkách využít. Dvacet vteřin po vhazování mohl náskok hostů snížit Steiner. Tváří v tvář Pincovi se však neprosadil. Na druhé straně se ze čtvrté branky Vítkovic radoval Procházka, když dorazil Jurečkovu střelu od modré. Stejná situace se opakovala o několik okamžiků později. Tentokrát pálil od čáry Štefanka, ale odraženého kotouče se po chvilkovém zmatku zmocnili domácí obránci. Poslední branku Vítkovic ve druhé třetině pak zaznamenal Procházka, když po Kropáčově přihrávce dopravil puk za Plškova záda. V polovině utkání se konečně radovali i domácí.

Branka Ondřeje Hrušky se zrodila ze stejného scénáře, jako většina šancí Vsetína: Po přihrávce z rohu kluziště a přesné teči přeletěl kotouč poprvé v zápase brankovou čáru Vítkovic. Vsetín využil výhodu přesilové hry. A protože bylo utkání bohaté na branky, o patnáct vteřin později kontroval šestou brankou Vítkovic Radek Hubáček. Autor posledního zásahu se pak odporoučel na trestnou lavici za nedovolené bránění. V přesilové hře přidali druhý gól Vsetínští. Po tradiční přihrávce z rohu kluziště se tentokrát radoval Tomáš Demel, který svým zásahem zároveň uzavřel gólový účet zápasu. Přestože si Vsetínští vypracovali řadu dalších brankových příležitostí. V závěru třetiny si před Pince nabruslil Lukáš Duba, ale těsná obranná hra hostů mu nedovolila zakončit.

Třetí část se dohrávala už jen z povinnosti. Vsetín, do jehož branky se po dvacetiminutové pauze vrátil Sasu Hovi, začínal poslední dějství přesilovou hrou. Před Pincovou brankou zahrozil obr Polášek, když se přes všechny bránící hráče probil až do brankoviště. Na druhé straně se do pěkné šance dostal Burger, když se na útočné modré zmocnil puku a zcela osamocen ujížděl na Sasu Hoviho. Skóre se však už neměnilo. Ani po Květoňově tyčce a Demelově pokusu překonat Pince mezi betony. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Vítkovic, které Severomoravané rozhodli třemi zásahy v první třětině.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): „Utkání jsme ztratili už v první třetině. Špatně jsme bránili, hosté byli rychlejší. Samozřejmě jsme se zkoušeli zvednout, ale o vítězi bylo po první části jasno. Pozitivum je, že jsme přes špatný výkon nedostali desítku a že zápas neskončil desítkou. Už kvůli divákům. Po utkání ve Zlíně, kde jsme hráli na tři pětky, jsme dnes zapojili všechny hráče. Z toho důvodu, že nevíme kdo u nás po Novém roce zůstane a kdo ne.“

Miloš Holaň (Vítkovice): „Od rána jsme klukům vštěpovali do hlavy, aby utkání nepodcenili a aby nevnímali to, co se píše v tisku. Utkání jsme rozhodli v první třetině. Hráči předvedli zodpovědný výkon. S výkonem mužstva jsem spokojený, zhušťovali jsme hru, rychle bruslili.“