Derby nerozhodně, Vsetín opět bodoval

Aleš Koňařík • 05.11.2005

V s e t í n – Derby s pořadovým číslem 59 skončilo remízou 1:1, oba góly padly už v úvodu první třetiny. Poté se na Lapači vedla obvyklá bitva o každý metr ledu, ve které kralovali brankáři. Zatímco Igor Murín podržel svůj tým především při velkých šancích Vsetína ve třetí části, Martin Altrichter musel kvůli zranění přenechat po dvou třetinách své místo Sasu Hovimu. Finský brankář se zapotil hlavně v prodloužení a přispěl tak k tomu, že Vsetín už po čtvrté za sebou neprohrál.

- 22.kolo so 5.11.17:00
Berani Zlín
1:1p(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Rob (Gorev, Hruška) - 2. Rachůnek (Barinka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 3521.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter (41. Hovi) - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Luža, Bolf, - Demel, Stantien "C", Valko - Jenáček, Steiner, Janků - Rob, Hruška, Gorev - Dubec, Bacul, Duba
Berani Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Leška, Záhorovský - Okál "C", Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Kristek, Mokrejš.
V úvodních minutách derby se momentálně vsetínský brankář Martin Altrichter rozhodně nenudil. Zlín si vytvořil tlak a šance a domácí tým měl problém přejít přes červenou čáru. Hamé šlo také po zásluze do vedení, když Rachůnek z mezikruží vyslal na Altrichtera umístěnou střelu, na kterou vsetínský gólman nemohl reagovat.

Tlak hostů skončil až faulem Špilára, Vsetínští si během početní výhody hlavně vydechli a poprvé také otestovali Murínovu pozornost. Hrabalova střela od modré jen Murínovi vyprášila betony a ani dorážka Demela neslavila úspěch.

Ten se dostavil až při plném počtu hráčů na ledě. Po střelách Špilára a Hamrlíka udeřil Vsetín z brejku. Gorev přenechal na křídle puk Robovi, který z těžkého úhlu překvapil Murína střelou do protipohybu. Vyrovnávací branka vrátila Vsetínu sebevědomí a kdyby měl Valko po záhadném odrazu puku, jenž se odrazil od zlínské branky zpět do pole lepší mušku, mohli domácí dokonce vést.

V první třetině už ale zůstalo jen u neproměněných šancí na obou stranách, ať už nájezd Steinera s Janků nebo na druhé straně nepříjemná teč Čecha, po které se brankář Altrichter hodně zlobil na své nedůrazné obránce.

Spousta osobních soubojů, méně šancí – obraz druhé třetiny nenabídl příliš atraktivní hokej. Častěji se hrálo před vsetínskou brankou, ve které však k nelibosti zlínských hráčů kraloval Altrichter. V jeho lapačce skončila rána Okála, tygřím skokem pak sebral v zákroku třetiny radosti agilnímu Rachůnkovi. Zaznamenání hodné příležitosti Vsetína se omezily na tři situace: Janků v přesilovce nastřelil tyč, dvakrát se do útočného pásma vydal obránce Hrabal. V prvním případě se natlačil až do Murína, ve druhém připravil po obehrání zlínského beka střeleckou pozici pro Dubce, který ale nedokázal puk zvednout nad pohotově nastavený Murínův beton.

Altrichter však druhou třetinu dokončil se sebezapřením, po jedné z nepříjemných ran musel ledovat nastřelené místo nad betonem. V nástupu třetí části jej ovšem musel nahradil Sasu Hovi.

Než se ovšem finský gólman dostal do permanence, byli domácí blízko rozdílové brance a Janků a především Valko v přesilovce Murína nepřelstili. Další velké chvíle zlínské opory přišly v přesilové hře Zlína, kterou hosté hráli natolik „dobře“ že jim v brejku ujel Demel a po Blaťákově poslední instanci zkřížil Minář ruce nad hlavou. K exekuci trestného střílení se rozjel Jenáček a Murín jeho lišáckou ránu našel v lapačce. Zlín ztratil koncentraci a Jenáček si hned po vhazování mohl spravit chuť po nezdraženém nájezdu přihrávkou na nečekaně volného Janků, Murín ale stačil včas srazit betony.

A Vsetín nadále marně pokračoval v dobývání zlínské branky, šance přicházely jak na běžícím pásu: Valko při pokusu o blafák ztratil puk, Janků osamocen nezvolil nejlepší zakončení, Hrabal po dalším útočném výpadu objel branku, ale Murín do koncovky vložil lapačku a zastavil puk na brankové čáře. Zlín se k ohrožení Hoviho branky dostal až v závěru, s Mokrejšovou a Barinkovou ranou neměl Hovi problémy. Vsetín tak počtvrté v řade dovedl utkání do prodloužení.

Leška,Vosátko a Kristek mohli v nastaveném čase rozhodnout o vítězi derby, jejich nájezdy ale s finskou chladnokrevností pokryl Sasu Hovi.

Rostislav Vlach (Vsetín): Vyrovnané utkání po všech v stránkách, šance na obou stranách, pro televizní diváky to musel být také zajímavé zápas. Při trestném střílení jsme měli asi tři varianty, nakonec volba padla na Jenáčka, bohužel se mu to nepovedlo. Co se týče zranění, Altrichter měl problémy s tříslem, tak odstoupil, ještě uvidíme, jestli bude chytat zítra. David Květoň si přiskřípl palec při stěhování...

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Bylo to zajímavé utkání ve vysokém tempu. Za bod venku jsme spokojeni, domácí nám v prodloužení chtěli vnutit dva body, ale my jsme je odmítali. První třetina byla z naší strany nejlepší, ale po hloupé chybě jsme domácí nechali srovnat, pak se hra srovnala a pak je otázka, zda byli tak dobří gólmani, nebo tak špatní střelci.