Vsetín zvládl domácí premiéru na výbornou

Michal Kubáň • 16.08.2005

V s e t í n - Valaši předvedli domácímu publiku útočný hokej a převálcovali Zlín 5:1. Už v polovině zápasu Vsetín vedl 4:0 a hosté již nestačili na důraznou a rychlou hru Vsetínských zareagovat. Dvě branky vsítil Petr Sakrajda. Vsetínskou kabinu postihla mini chřipková víróza, neboť ze zdravotních důvodů nenastoupil František Mrázek, Tomáš Pöpperle a Ondřej Hruška.

- přát. út 16.8.17:00
Berani Zlín
5:1(2:0, 2:0, 1:1.)
Branky: 13. Demel, 16. Valčák (Spitzer, Sakrajda) 29. Duba (Hruška Radim), 35. Sakrajda (Spitzer), 49. Sakrajda (Spitzer) - 46. Čech M. (Okál). vyloučení: 7:9. využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Luža, Štefanka, Spitzer, Kučný, Hrabal, Nedbálek, Zaplétal, Blažek - Korotvička, Stantien, Demel - Sakrajda, Valčák, Ambruz - Havira, Korotvička, Beck - Hruška R., Davídek, Duba
Berani Zlín: Altrichter - Blaťák, Přikryl, Galvas, Vosátko, Nosek, Houdek, Malinský - Balaštík, Král, Kubiš - Okál, M.Čech, Rachůnek - Barinka, Kristek, Mokrejš - Záhorovský, Kovář, Jenáček
Na vsetínské soupisce chybělo několik hráčů. Svou daň si v kabině Valachů totiž vybrala chřipková viróza, jmenovitě v podobě Františka Mrázka, Tomáše Pöpperleho a Ondřeje Hrušky. Do zápasu nenastoupil také mladičký David Květoň, který odpočíval po Memoriálu Ivana Hlinky. V zítřejším zápase proti Francii by už měl nastoupit na rozdíl od výše uvedené trojce. Na post dvojky byl v zápise uveden mladičký Jaroslav Němec, který zaskakoval za Martina Štefla, jenž má zlomený prst na pravé ruce.

Vsetín nastoupil do zápasu s dobře zajištěnou obranou a hokejisty Hamé nepouštěl do příliš velkých šancí. První gólovou šanci Vsetína měl v 10. minutě Petr Sakrajda. Zachytil chybnou rozehrávku zlínského obránce a řítil se samotný na brankáře Altrichtra. Střelou nad však nechal diváky nadále čekat na první branku. Početné vsetínské publikum nečekali příliš dlouho. V čase 12:10 se po Jenáčkově chybě dostal do brejku Tomáš Demel, který rychlým blafákem “vykoupal Altrichtra v brankovišti” a poté zavěsil – 1:0. O tři minuty později domácí potrestali Mokrejšův faul. Spitzerovu střelu od modré tečoval nechytatelným způsobem Patrik Valčák - 2:0. Následnou vyloučení Havíry Zlín i přes několik šancí nepotrestal.

Ve druhé části přebrali plně iniciativu domácí. Rychlejším bruslením a důrazem v osobních soubojích motali hlavy zlínským obráncům. Hlavně rychlonohý Beck v lajně s Kotovičkou a Havirou "létali po ledě jako motorové myši" a důrazným forčekingem rozbíjeli rozehrávku hostů. Zlín naopak kromě Vosátkovy šance, který ranou z mezikruží prověřil Plškovi lapačku, jen brzdil výpady domácích. Ve 29. minutě Radim Hruška prokličkoval hřištěm, přihrál Dubovi, jenž obkroužil banku a prostřelil Altrichtra mezi betony – 3:0. Valaši třetím gólem dostali soupeře pod tlak. Skóre se opět měnilo v čase 34:11. Spitzer vypálil bombu od modré a jeho ránu tečoval mezi betony zlínského fakíra Petr Sakrajda. Šance Zlína se daly ve druhé části spočítat na prstech jedné ruky, přičemž největší měl ve 28. minutě Kristek. Vypálil přes obránce a vsetínský Plšek jeho střelu na poslední chvíli vyškrábl kouskem betonu. Nabídnuté přesilovky Zlín nevyužíval a díky aktivnímu pohybu Vsetínských se Hamé jen stěží dostávalo do dobrých střeleckých pozic.

Hned v úvodu závěrečné části měli hokejisté Hamé největší gólovou šanci zápasu. Po skrumáži před Plškovou svatyní se kotouč dostal před osamoceného Okála, jenž však netrefil zcela prázdnou branku. O pár minut později se dostal do šance ex-vsetínský Kovář. Najel si do mezikruží a vypálil po zemi. Vsetínský Plšek se nenechal překvapit a nepříjemnou střelu chráničem vyrazil do rohu. Nakonec se Hamé přece jen dočkalo a překazilo vsetínskému brankáři čisté konto. Okál si prohodil puk s Martinem Čechem, který z boku vypálil. Kotouč se po složité cestě tyčka – brankař Plšek dostal za brankovou čáru. Valaši mohli hned střelecky zareagovat, když se dostal do brejku Havíra. Jeho rychlou kličku Altrichter vykryl pravým betonem. Zbytek zápasu se dohrávalo v poklidném tempu. Finální tečku za zápasem udělala dvojce Sakrajda – Spitzer, která si předvedla stejnou akci podle scénáře čtvrté branky Valachů. Prvně jmenovaný minutu před koncem zápasu vypálil od modré a jeho střelu parádně tečoval do za Altrchitrova záda Sakrajda. Další zápas hraje Vsetín zítra, když od 17:00 hostí na svém ledě reprezentační výběr Francie.

Ladislav Jeřábek (Vsetín): "Je to naše první vítězství, navíc proti rivalovi, to potěší. Myslím, že na to, že to byl první zápas před domácím publikem to bylo pěkné. Zlín stejně jako my neustále zkouší nové hráče, formace, hru v přesilovkách, oslabeních a mužstvo tedy není pořádně zaběhnuté, přesto mám radost z výsledku i z předvedené hry našich kluků."

Ernest Bokroš (Zlín): “ Vsetínští hráli velmi dobře, s velkým nasazením. Více stříleli, byli prostě aktivnější a byli na ledě vidět. Zatím co my jsme byli po většinu zápasu pasivní a nedostávali jsme se do šancí."