Melenovský šokoval Vsetín 19 vteřin před koncem

Aleš Koňařík • 30.09.2005

Z l í n – Nálepku „Největší smolaři extraligy“ si mohou vsetínští hráči vylepit na čelní sklo autobusu, jelikož paní Štěstěna se od nich definitivně odvrátila. Vsetín prohrál derby brankou Melenovského, která padla 19 vteřin před poslední sirénou. Je zbytečné opakovat, že je to další zápas, ve kterém Vsetín držel vyrovnaný stav, ale v koncovce opět vybouchl. Vsetínští šli v derby do vedení, když se v 6. minutě trefil Robert Tomík, Zlín vyrovnal až v půli utkání zásluhou Blaťáka. Nerozhodný stav pak vydržel až do času 59:41...

- 9.kolo pá 30.9.17:00
Berani Zlín
2:1(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Blaťák (R. Král, Melenovský), 60. Melenovský (R. Král) - 6. Tomík. Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. Diváci: 5118. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Berani Zlín: Murín (21. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Galvas, Houdek, Nosek - Jenáček, R. Král, Melenovský - Okál, Kristek, I. Rachůnek - Mokrejš, M. Čech, Záhorovský - Barinka, Kovář, Pištek (21. Kubiš).
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Hrabal, Bauer, Kučný, Lamberg, Nedbálek, F. Štefanka, Zapletal, Spitzer - Dubec, Steiner, Duba - Tomík, Stantien, Demel - Janků, O. Hruška, Ivan

Ohlasy k utkání

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Potvrdilo se, že zápasy proti Vsetínu nejsou nikdy lehké. Důležité bylo, že po posledních výsledcích hráči věřili ve výhru do poslední vteřiny a naštěstí to vyšlo. Vzhledem k převaze je naše vítězství zasloužené. Brzdily nás jenom špatné přesilovky, kdybychom je hráli lépe, utkání mohlo být rozhodnuto daleko dříve. Murín střídal kvůli drobným zdravotním problémům, sám si o to řekl."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Nechybělo mnoho a mohli jsme získat bod. Od druhé třetiny jsme měli velké problémy, byli jsme pod tlakem, ale bylo to způsobeno tím, že domácí hráli spoustu přesilovek, což s námi zacloumalo. Remízu bychom si zasloužili. Bohužel zápasy nám utíkají v závěru, už se to stalo poněkolikáté. Hovi chytal fantasticky, gól Melenovského podle mě neměl platit kvůli postavení hráče v brankovišti."