Desátá výhra je tu! Vsetín přehrál Nový Jičín

Radek Bařina, Kristýna Zigmundová • 05.11.2016

Jubilejní desátou výhru v řadě si připsali hokejisté VHK Vsetín. Hosté z Nového Jičína drželi s favoritem krok až do poloviny zápasu, branka agilního Jakuba Čuříka na 3:0 ale definitivně zlomila jejich odpor. Zbytek zápasu už se hrál pod jednoznačnou taktovkou domácího celku, který nakonec dovedl zápas k pohodové výhře 5:0. Gólman Michal Šurý tak udržel již svou druhou nulu v sezóně. Díky vítězství si Vsetín upevnil 1. příčku tabulky.

2. liga - 16.kolo so 5.11.17:30
HK Nový Jičín
5:0(1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Vávra (Kolařík, Mojžíš), 25. Šilhavý (Čuřík, Žák), 33. Čuřík (Šilhavý, Kajaba), 38. Zúbek (Hořanský, Kobylík), 60. Kucharczyk (Kolařík, Mojžíš). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2092. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 5:0.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Vrba, Kobylík, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Kolařík, Vávra, Kucharczyk – Šilhavý, Čuřík, Kajaba – Pokorný, Čech, Abdul – Zúbek, Daněk, Hořanský.
HK Nový Jičín: Iláš – Stránský, Nesvadba, Běhal, Hruška, Vašut, Dresler, Cabák – Gebauer, Slovák, Palacký, Málek, Chvostek, Ižacký, Kocián, Sonnek, Novotný, Uhlár.

Na Lapač v 16. kole 2. hokejové ligy přijel soupeř z Nového Jičína, který sedí na 7. místě tabulky. O tom, že to není žádný otloukánek soutěže, svědčí první třetina, kdy byl schopen dlouho vzdorovat náporu Valachů. Hned zkraje prvního dějství to byl právě Nový Jičín, kterému se podařilo usadit v útočném pásmu. Jindřichovi Abdulovi se sice podařilo záhy nato dostat do útoku, ale jeho střela potřebovala přesné zakončení. V 5. minutě se domácímu týmu naskytla šance v přesilovkové hře po faulu Jana Dreslera. V samotném závěru této přesilovkové hry se Valachům podařilo dostat kotouč za záda Davida Iláše, ale tato branka nemohla být z důvodu faulu Jana Kolaříka uznána, a ten byl vyloučen za podražení gólmana.

Do další gólové šance se hned v oslabení dostal Josef Daněk, který se vydal sám na bránu, z perfektní pozice však trefil připraveného Iláše. Domácí publikum si na branku muselo počkat až do 15. minuty, kdy Valaši kombinovali při přesilovkové hře, Jan Kolařík našel osamoceného Tomáše Vávru, a ten se prudkou střelou prosadil. Valaši si závěr třetiny moc nepohlídali a po sérii chyb se Novému Jičínu nabídla šance v přesilovkové hře 5 na 3. Nejblíže k vyrovnání byl Jakub Ižacký, ten ale střílel příliš vysoko.

V druhé třetině nasadil Nový Jičín rychlé tempo a na Šurého posílal jednu střelu za druhou. Michal Šurý, byl ale v bráně 100%. Následně se do útoku probojoval opět domácí tým a ten si tuto stranu hřiště pečlivě hlídal. Ve 25. minutě se Lapač radoval znovu, když se po přihrávce Jakuba Čuříka dostal ke kotouči Vojtěch Šilhavý, který kotouč netrefil úplně přesně, ale stačilo to na to, aby poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Po této brance hosté ožili a Michal Šurý měl co dělat, aby si udržel čisté konto. Střely hostů byly ale nepřesné, a tak mu to nedalo moc práce.

Třetí branku utkání se ve 33. minutě podařilo vstřelit Jakubovi Čuříkovi, který perfektně zpracoval přihrávku Vojtěcha Šilhavého a přes zmatek před bránou poslal kotouč do brány. O pět minut později se Lapač radoval znovu. Tentokrát byl poslední u kotouče František Zúbek, který povedenou tečí střely Adama Hořanského, poslal kotouč těsně pod břevno. V závěru se ještě snažil skórovat Tomáš Vávra, bohužel ale bez úspěchu.

Do poslední třetiny naskočily oba týmy v mírném tempu a hra byla na obou stranách vyrovnaná. Tato třetina se nesla především v duchu přesilovkových her. Po krátké přesilovce Vsetína se sešli na trestné lavici opět dva domácí hráči, tentokrát Lukáš Vrba a Richard Kobylík, a hosté mohli zkusit štěstí při hře proti třem. Hra se Novému Jičínu moc nedařila, i když byl vyloučen další hráč domácího celku, za příliš mnoho hráčů na ledě. Nový Jičín si následně vzal oddechový čas a snažil se vymyslet jak na Vsetín. Hostům porada očividně pomohla a perfektně kombinovali před Šurým, bohužel dlouho dobu bez střely. Valachům mezitím vypršel trest a mohli hrát ve čtyřech. Jičínu se ani napodruhé nepodařilo prosadit se při hře 5 na 3 a do útoku se v plném počtu dostal znovu Vsetín.

V 53. minutě dostal do brány kotouč Adam Hořanský, dostal ho tam ale kopnutím, a z tohoto důvodu nemohla být branka uznána. Následně si i domácí tým zahrál sérii přesilovkových her, bohužel ale neúspěšných. Až v samotném závěru, kdy byl vyloučen hráč hostí Přemysl Vašut, usměrnil Radim Kucharczyk střelu Jana Kolaříka do brány a Lapač se mohl radovat již po páté. Skóre se tedy po třech třetinách zastavilo na krásném čísle 5:0 a Valaši prodlužují svoji neporazitelnost na 10 zápasů v řadě.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že 5:0 je dobrý výsledek. Hlavně jsme rádi za nulu pro gólmana. Za poslední dva zápasy jsme dostali jen jeden gól, to vždycky zvedá sebevědomí. Začátek dnešního zápasu byl takový kostrbatý. Nový Jičín přijel bránit střední pásmo v pěti lidech, bylo těžké se do toho ze začátku dostat. Myslím si, že nám pomohl první přesilovkový gól, pak už jsme hráli svoji hru, i když samozřejmě není vše ideální. Po druhém a třetím gólu jsme to zbytečně chtěli hrát do prázdné branky. Kluci chtěli potěšit lidi, kterých přišlo zase hodně, a kteří bezvadně fandili. Ono to potom svádí k tomu, chtít střílet krásné góly. Věřím, že nám body budou stejným tempem přiskakovat dál, budeme se zlepšovat a půjdeme za našim cílem

Macháček Petr (HK Nový Jičín): Domácí dneska potvrdili svoji kvalitu. My jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a čekat na nějakou slabou chvilku domácích. Tyto momenty přišly v podobě našich přesilovek 5 na 3, které jsme ale neproměnili. Soupeř naopak své přesilovky proměnil, a když odskočil na dvě branky, tak bylo cítit, jak je silný na puku a věří si v domácím prostředí.