Vsetín nezvládl druhou třetinu a Novému Jičínu podlehl rozdílem tří branek

Jan Tajzler • 04.09.2015

Ani ve třetím a zároveň posledním domácím utkání v přípravě neslaví vsetínští hokejisté vítězství. Utkání s Novým Jičínem dnes nabídlo atraktivní podívanou, především první třetina naznačovala, že hráči obou celků už před startem sezony pilují detaily. Vyrovnanou hru zlomila druhá třetina, Vsetín se sice dostal do vedení, ale Nový Jičín dokázal během dvojnásobné početní výhody dvakrát udeřit, což byl zlom dnešního utkání, neboť opařený Vsetín do konce prostřední části inkasoval ještě dvakrát. Závěrečná třetina znovu nabídla vyrovnanější pohled na hru, branky střílely obě mužstva a Nový Jičín tak díky skvěle odehrané druhé třetině slaví v generálce na ligový ročník úspěch. Vsetín zakončí přípravu v úterý na ledě ostravské Poruby.

Příprava - přát. pá 4.9.18:00
HK Nový Jičín
5:8(2:2, 1:4, 2:2)
Branky a nahrávky:14. Báchor (Ambruz, Daněk), 19. Dvořák (Vávra, Finsterle), 21. Zúbek (Tesařík, Vaněk), 51. Daněk (Ondráček, Žák), 57. Zúbek (Vaněk, Žák) – 13. Ižacký (Kabeláč), 17. Ižacký (Hruška), 28. Vašut (Novotný, Flašar), 28. Málek (Novosad, Kratochvíl), 31. Málek (Kratochvíl), 37. Novosad (Zdeněk), 50. Flašar (Zdeněk), 53. Zdeněk. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 690. Střely na branku: 35:37. Vyhraná buly: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:7, 4:7, 4:8, 5:8.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Báchor, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Finsterle, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz.
HK Nový Jičín: Gebauer K. (Chvostek) – Žvátora, Flašar, Hruška, Hoďa, Vašut, Andrýsek – R. Gebauer, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Novosad, Kratochvíl, Ižacký, Novotný.

Do zápasu vstoupili aktivněji hráči Nového Jičína, kteří si díky své agilitě vysloužili již ve 4. minutě výhodu přesilové hry. V té si připsal dvě obrovské šance Kabeláč, ale ani jednou se mu nepodařilo na brankáře Plška vyzrát. I hned po skončení přesilové hry se dostal do úniku Filip Ondráček, ale v souboji tváří v tvář Gebauerovi neuspěl. V následujících minutách dostali příležitost početní výhody i domácí, ale ani oni si nedokázali s touhle situací poradit dle představ. Otevřít skóre utkání mohl ve 12. minutě Kolařík, ale se svým pokusem z levé strany nepochodil. O poznání líp si na druhé straně vedl JAKUB IŽACKÝ, který bezproblému zametl odražený kotouč za záda bezmocného Plška - 0:1.

Příležitost ke srovnání dostal Vsetín v další početní výhodě, která byla již od prvních vteřin diametrálně odlišná od té první. Nejprve Jurík napálil tyčku, ale vzápětí už Valaši mohli zvedat ruce, jelikož se z mezikruží dokázal prosadit STANISLAV BÁCHOR - 1:1. Domácí se však z vyrovnání neradovali dlouho, protože o dvě minuty později vypálil od modré čáry Hruška, jehož pokus Plšek pouze vyrazil k JAKUBU IŽACKÉMU, který podruhé v zápase doklepl kotouč do zcela odkryté branky - 1:2.Valachům se ale podařilo bleskově vyrovnat, když v 19. minutě přesně ke vzdálenější tyči vypálil PETR DVOŘÁK - 2:2. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé periody zbývalo Vsacanům posledních 33. vteřin početní výhody, a jak se ukázalo byl to pro ně dostatečný čas. Jelikož po půl minutě hry se dokázal po střele Tesaříka prosadit FRANTIŠEK ZÚBEK a poprvé v zápase poslal zelenožluté do vedení - 3:2. Ve 26. minutě dostali Novojičínští výhodu dvou hráčů v poli, čehož sice nedokázali využít, ale v následné klasické přesilovce vyrovnal tvrdou ranou od modré PŘEMYSL VAŠUT - 3:3. To však nebylo ze strany hostů vše. O pouhých 23 vteřin později totiž strhl vedení na svou stranu MATĚJ MÁLEK - 3:4. Dvě slepené branky vlily modrobílým novou krev do žil, což v 31. minutě potvrdil přesným zásahem nad Plškovo rameno opět MATĚJ MÁLEK - 3:5.

O minutu později mohl vsetínským přidat hřebíček do rakve Kabeláč, ale v samostatném úniku minul. Pět minut před koncem třetiny se nechal vyloučit Báchor, čehož hostující tým opět dokázal využít. Jmenovitě ZDENĚK NOVOSAD, který si najel na přihrávku Zdeňka a neomylně poslal kotouč mezi tři tyče - 3:6. Chvíli nato mohl korigovat skóre Ambruz, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze brankáře Gebauera. Před koncem třetiny ještě vybídl k zakončení domácí kapitán Vaněk svého spoluhráče z formace Kolaříka, ale ani on z nadějné pozice neskóroval. Valaši tak prohráli prostřední dějství poměrem 1:4.

Na začátku poslední části dostali domácí znovu možnost přesilové hry, snižit se jim však nepodařilo. Naopak se ještě útočného faulu dopustil Finsterle a zmařil tak šanci Valachů ke skórování.Jičínští se však od začátku třetiny nehnali do bezhlavých útoků a spíše se snažili kontrolovat hru a spoléhat na rychlé brejky. Tato taktika jim přinesla málem ovoce ve 48. minutě, kdy se podél mantinelu prohnal Ižacký a rozezvučil brankovou konstrukci za Plškem. Ve hře čtyři na čtyři se však dvě minuty poté v signalizované výhodě prosadil Patrik FLAŠAR a zvýšil na 3:7. Necelých deset minut před koncem se podařilo Vsetínu korigovat stav zásluhou JOSEFA DAŇKA, jehož pokus z mezikruží propadl Gebauerovi mezi betony a skončil až za brankovou čarou - 4:7.

Vsetínští hokejisté se mohli dostat na dostřel, díky nabídnuté počení výhodě, v ní však vystihl rozehrávku zelenožlutých JIŘÍ ZDENĚK a v samostatném úprku na Plška si poradil s obrovskou lehkostí a poslal pryž do šibenice domácí svatyně - 4:8. Vsetínští hokejisté se nakonec přece jen dočkali, když střelu Žáka v přesilové hře dorazil mezi tři tyče FRANTIŠEK ZÚBEK - 5:8. I hned po vstřelení páte branky dostali svěřenci trenéra Jenáčka další početní výhodu, ve které se bleskurychle prosadil Kubo, branka ale nebyla uznána kvůli postavení hráče v brankovišti. V závěru utkání na ledě převažovali spíše zlostné vášně, než-li hokejový um. Utkání tedy skončilo vítězstvím Jičína 5:8.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín):
První dvě třetiny jsme podali velmi špatný výkon. Těžko říct proč. Vypadalo to spíše jako by hráči měli v hlavách, že je to jen přátelák a nasazení ani kvalita hry neodpovídala, tomu co po hráčích požadujeme. Myslím však, že je to facka v pravou chvíli, abychom si uvědomili, že bez tvrdé dřiny a bez plnění si povinností na ledě, určitě nemáme šanci v soutěži uspět. Máme ještě týden nato, abychom na určitých věcech ještě zapracovali. Na to, že Jičín vůbec k zápasu nechtěl přijet a až po domluvě obou manažerů nakonec přijeli, tak to pojali, jak to pojali. Samozřejmě hráli dobře, ale věřím, že příští týden budeme úplně jinak připraveni a zápas zvládneme lépe než dnes.

Aleš Flašar (HK Nový Jičín):
Myslel jsem, že jsme přijeli odehrát přátelský zápas. Vsetín však vůbec neunesl, že prohrává. Některé zákroky, které v zápase předváděli nemají s přípravou nic společného. Jsem z toho velice zklamán. Samozřejmně reakce našich hráčů byla opětována. My jsme se však nepřijeli proto, aby se někdo zranil. Narovinu říkám, želituji, že jsme sem vůbec jezdili.