Střelecká forma roste, Valaši deklasovali Nový Jičín osmi brankami

Tomáš Kopecký, Helena Hegeďová • 05.10.2016

Vsetínští hokejisté mají za sebou další povedený zápas a po vítězství 8:2 na ledě Nového Jičína poskočili na druhé místo ligové tabulky. Valachům se fantasticky vydařil vstup do utkání, již ve dvanácté sekundě se totiž prosadil Tomáš Vávra a o minutu později zvýšil vedení Čech. Na tento nástup ještě dokázali hráči v modrobílých dresech zareagovat, od poloviny zápasu však naprosto jednoznačně dominovali hosté, kteří poslali za záda gólmana Urbische celkem osm přesných zásahů.

2. liga - 7.kolo st 5.10.18:00
HK Nový Jičín
2:8(1:2, 0:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 3. Kocián (Ižacký), 60. Novotný (Ižacký) – 1. Kucharczyk (Kolařík, Vávra), 2. Čech (Shiafotdinov, Hořanský), 28. Kajaba (Chrapak, Zúbek), 42. Kolařík (Chrapak, Mojžíš), 45. Čuřík (Janáček), 51. Vávra (Kucharczyk, Mojžíš), 53. Kajaba (Šilhavý, Žák), 56. Kolařík (Vávra, Kucharczyk). Rozhodčí: Fiedler – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 12:42. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8, 2:8.

HK Nový Jičín: Urbisch – Stránský, Běhal, Hruška, Vašut, Dresler, Cabák, Gebauer, Hlaváč, Hladiš, Dalajka, Zdeněk, Chvostek, Ižacký, Kocián, Málek, Kratochvíl, Novotný, Uhlár
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Mojžíš, Chrapak, Janáček, Hryciow, Žák, Bílek – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Vítek, Čuřík, Finsterle – Hořanský, Shiafotdinov, Čech – Zúbek, Šilhavý, Kajaba.

Gólman domácího celku se nestačil rozkoukat a už lovil kotouč ze své sítě. Po dvanácti vteřinách hry nahrál Kolařík do mezikruží, kde puk tečoval Radim Kucharczyk a usměrnil jej tak za záda Urbische. Vsetín na svého soupeře vlétl. Střela Vítka od modré, ani pokus Hořanského z mezikruží sice úspěch neslavil, v čase 1:02 se však novojičínská síť zavlnila znovu. Střelu Šjafotdinova z levého kruhu tečoval před brankou Filip Čech. Ze vsetínských se v šanci ocitl i Mojžíš se svou střelou mezi betony. Kucharczyk zase v osudové chvíli nezvolil správné zakončení.

Běžela třetí minuta a přišel třetí gól. Tentokrát se za sebe ohlížel vsetínský Hromada. Ižacky s Kociánem se dostali do přečíslení dva na jednoho a předvedli krásnou akci, na jejímž konci bylo zakončení Iva Kociána do odkryté branky. K vidění byl rychlý, atraktivní hokej. Srovnat mohl Novotný, který byl připraven na teč. Kdyby se mu povedla, Hromada by při sníženém výhledu neměl šanci. Stejný hráč se pokusil také o objetí branky a zakončení k tyčce, ani tato varianta nebyla úspěšná. Výhoda přesilové hry se jako první naskytla Vsetínu. Hostující však branku Nového Jičína dokázali vážněji ohrozit jen jednou.

V dalším průběhu se horlivé tempo zápasu zvolnilo. Domácím se naskytla neopakovatelná příležitost na vstřelení branky, když gólman neodhadl situaci a před hráči v modrém se tak objevila prázdná brána. Valaši vložili do brankoviště své hokejky a i se štěstím neinkasovali. Následovala šance Vsetína, která po střele Kolaříka a dorážce Kucharczyka nebyla úspěšně zakončena. Nový Jičín si začal budovat tlak, domácí se však opět dokázali dostat do útočného pásma. Na modré puk zpracoval Chrapak a poslal pas do mezikruží, kde stál René Kajaba. Jeho střela zpočátku nevypadala nadějně. Gólmanovi puk proklouzl mezi rukou a tělem.

I když si Čuříkova formace dokázala vytvořit šance, byl to právě tento vsetínský útočník, kdo se ocitl na trestné lavici. Oslabení nevadilo Kolaříkovi, který se díky své rychlosti dostal do brejku.

Gólově nejbohatší byla perioda třetí. Hostující tým ve 42. minutě využil přesilovou hru. Nejprve to od modré zkusil Mojžíš, od betonu se kotouč odrazil k Janu Kolaříkovi, a ten jej uklidil do odkryté branky. Obrana Nového Jičína se sice činila, dalšímu gólu v síti Urbische však nezabránila. Z mezikruží zamířil pod víko Jakub Čuřík. Domácí gólman v některých chvílích nevypadal jistě a nepomohlo mu ani oslabení 3 na 5, ve kterém se domácí celek ocitl. Této přesilové hry dokázal využít Tomáš Vávra, který stál na konci kombinace s Kolaříkem a Mojžíšem.

Sedmá branka Valachů na sebe nenechala dlouho čekat. O dvě minuty později si svou druhou branku v zápase připsal René Kajaba. Šilhavý našel z pozice za brankou právě Kajabu, který byl připravený u pravé tyčky a zakončil do pravého horního rohu. Čuřík se do šance dokázal dostat i při vyloučení Chrapaka. Novojičínští byli proti a ve dvou se jej vydali bránit, jako početnější byli samozřejmě úspěšnější. Domácím se přesilová hra nepovedla, což nabudilo soupeře a skončilo to dalším gólem žlutozelených. Mezi betony se trefil Jan Kolařík. Za stavu 1:8 z pohledu domácího Nového Jičína se tempo zápasu zvolnilo, čehož se domácí rozhodli využít. Byli to tedy oni, kdo měl v zápase poslední slovo. I přes početní nevýhodu se do úniku dostal Dominik Novotný a trefil se pod lapačku.