Valaši porazili Nový Jičín 5:3 a připisují si 11. výhru!

Kristýna Zigmundová, Radek Bařina • 18.01.2017

Valaši se ujali vedení již ve 3. minutě, kdy se až před hostující bránu probojoval Vojtěch Šilhavý. Novému Jičínu se v 15. minutě podařilo vyrovnat, ale Valaši se nenechali zaskočit a do závěru třetiny opět skórovali. Druhá třetina se nesla v podobném duchu a skončila za stavu 4:2. V posledním dějství se hosté snažili otočit zápas ve svůj prospěch, ale ani hra 6 proti 3 jim kýžený výsledek nepřinesla.

2. liga - 34.kolo st 18.1.17:30
HK Nový Jičín
5:3(2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Šilhavý, 17. Luka (Kolařík, Kucharczyk), 29. Vávra (Finsterle, Zúbek), 38. Kolařík (Mojžíš, Jeník), 56. Šilhavý (Kobylík, Čuřík) – 15. Christov (Kratochvíl, Běhal), 27. Běhal (Novotný, Gebauer), 42. Novotný (Gebauer, Málek) Rozhodčí: Slavka – Blaha, Wesley. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0.  Diváci: 1443. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3 .

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Janáček, Hryciow, Weintrit, Kobylík, Stuchlík, Žák – Kolařík, Kucharczyk, Luka - Zúbek, Vávra, Finsterle - Šilhavý, Čuřík, Kajaba - Hořanský, Čech, Vítek.
HK Nový Jičín: Slovák – Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Metelka, Cabák – Gebauer, Samiec, Slovák, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Bednář. Novotný, Uhlár.

Utkání Vsetína s Novým Jičínem odstartovala již po 83 sekundách hostující početní výhoda. Ta jim ale vůbec nevyšla. Nejen že Šurého branku takřka neohrozili, ale navíc od oslabených Valachů inkasovali gól. Vojtěch Šilhavý zachytil puk ve středním pásmu, v přečíslení 2 na 1 se natlačil před gólmana Slováka a střelou po ledě otevřel skóre. V šesté minutě už to mohlo být 2:0. Finsterleho rána propadla Slovákovou výstrojí, kotouč se však jen zvnějšku otřel o tyč. I v dalších minutách si Valaši udržovali optickou převahu, do větších šancí je ale Jičínští nepouštěli. Směrem dopředu spoléhali hosté na rychlé protiútoky a jeden z nich přinesl v patnácté minutě vyrovnání.

Kratochvíli se v přesilovce prohnal podél pravého mantinelu do útočného pásma, poslal přesný pas před bránu a najíždějícímu Vítu Christovi stačilo jen nastavit hůl. Vsetín poté viditelně zvýšil aktivitu a už o dvě minuty později si vzal ztracený náskok zpět. V početní výhodě našel Kolařík zpoza brány Vladimíra Luku a jeho dělovka z mezikruží zamířila přesně k tyči. První třetina tak skončila domácí výhrou 2:1.

V úvodu prostřední periody si Vsetínští připravili několik nadějných příležitostí, hosté je však vždy dokázali překazit. Když navíc ve 25. minutě zamířil za katr domácí Janáček, připravili Vsetínu nepříjemný šok. Domácí byli v oslabení až příliš útoční, propadli a pykali. Novotného ránu ještě vyrazil Šurý maskou, dojíždějící Jiří Běhal však byl úplně sám a pohodlně doklepl touš do brány. Ani tentokrát se ale hosté neradovali dlouho. Uběhlo jen něco málo přes minutu, když Finsterle vypálil z mezikruží, Slovák těžkou střelu vyrazil a číhající Tomáš Vávra poslal z hranice brankoviště puk do sítě.

V dalších minutách sice Nový Jičín občas potrápil Valachy důrazným forčekingem, výraznější šanci to ovšem nepřineslo. Většinu času to však byl Vsetín, kdo diktoval tempo hry a s blížícím se závěrem třetiny začala jeho převaha povážlivě narůstat. Hosté sice vzdorovali dlouho, v oslabení ve třicáté osmé minutě ale přeci jen kapitulovali. Dlouhé obléhání Slovákovy svatyně zakončil Jan Kolařík, který z bezprostřední blízkosti zasunul vyražený puk za záda bezmocného Slováka. I druhou třetinu tak Vsetín vyhrál 2:1.

O pohodový dvougólový polštář přišli Valaši již po 81 sekundách třetího dějství. Po hrubce na útočné modré se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. První střelu ještě Šurý zastavil, po sérii dorážek se ale Novojičínští přeci jen dočkali – šťastným střelcem se stal Dominik Novotný. Hosté vycítili šanci a v následujících minutách několikrát sahali po vyrovnání. Nejblíže mu byl ve čtyřicáté čtvrté minutě Kratochvíl, který se dostal za záda domácí obrany, na Šurého ale nevyzrál bekhendovým blafákem ani následnou dorážkou. Vyrovnání pak nepřinesla ani utěšená dělovka jednoho z beků, který v přesilovce jen o pár centimetrů minul Šurého klec.

Krátce po polovině třetí třetiny si Vsetín zahrál dvě slepené přesilovky. V té první se k němu štěstěna otočila zády, když Janáček trefil od modré břevno, ve druhé už se ale Vsetínští radovali. Kobylíkovo nahození si Vojtěch Šilhavý sklepl do protipohybu gólmana a poté už měl nejlepší vsetínský hráč v zápase jednoduchý úkol, zasunout puk do poloprázdné brány.Zbytek zápasu už VHK ROBE kontroloval. Až v poslední minutě se hostům nabídla šance na zdramatizování – v přesilovce šest na tři ale nic kloudného nevymysleli, tři body za výhru 5:3 tak zaslouženě zůstaly na Lapači.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Dnes to bylo utrápené. Řekli jsme si, že nechceme dostávat tolik gólu, nicméně vstup do zápasu se nám nevyvedl a atmosféra zápasu také nebyla pohodová. Já osobně nesouhlasím s bojkotem fanoušků, jelikož ti kluci na ledě nemůžou za některé věci a podporu si zaslouží. Už jen za sérii jedenácti výher a předváděné výkony. Jdeme do závěru sezóny a měli bychom se semknout, jsme vděční za každého fanouška. Do konce základní části zbývá devět zápasů a my teď potřebujeme podávat takové výkony, abychom měli vzestupnou tendenci, zlepšovali se a šli za svým cílem.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): Dnešní zápas se hodnotí těžce. Myslím si, že jsme tady odehráli vyrovnané utkání, ale dostali jsme rozdílové branky po našich chybách, hlavně v oslabení. Při hře pět na pět jsme byli vyrovnaným soupeřem. Gól jsme dostali jak v přesilovce, tak v oslabení. V těchto herních situacích nám to uteklo a my už na konci třetí třetiny bohužel nestačili dorovnat. I přes to bych chtěl kluky pochválit za nasazení, bojovnost a předvedený výkon.