Aleš Koňařík • 07.10.2001

- 12.kolo ne 7.10.17:00
Madeta Motor České Budějovice
4:1
13. Štrbák (Burger, Veselý), 19. Polák (Vaic), 20. Burger (Hudler), 60. Vlach (Vaic) - 16. R. Suchánek (Brabenec). Třetiny: 3:1, 0:0, 1:0 Rozhodčí: Venglář - Čížek, Padevět Vyloučení: 4:6, navíc Suchánek (Buď.) 10 min.Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3980.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Hryňa, Polák, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Němec - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Žajgla - Vampola, Hudler, Kucharczyk.
Madeta Motor České Budějovice: Mařík - Čierny, Jindra, Nedoma, Zubíček, R. Suchánek, Krajíček - Sailer, Štrba, Bartoš - Rob, Horák, Brabenec - Šimánek, Novotný, Brož, od 15. navíc Vondrka, od 30. navíc Michálek, Hřebejk
Vsetínští při obléhání Maříkovy branky > V s e t í n – Jen skromný počet pěkných hokejových okamžiků nabídlo nedělí střetnutí s Českými Budějovicemi, navíc se většina vešla do úvodních dvaceti minut. Nerozhodný stav po brankách Štrbáka a hostujícího Suchánka zlomili vsetínští hokejisté v samotném závěru třetiny, v přesilovce se nejprve trefil Polák a výhodu při avizovaném vyloučení budějovického hráče využil švihem pod víko Burger. Účet velmi průměrného duelu podtrhl při power-play Vlach.

Gólman Biegl patřil k největším oporám zápasu a připsal si 30 zásahů Nesoustředěným dojmem působící hráče Vsetína zaskočili hosté důsledným napadáním ve středním pásmu, jenomže z vypracovaných šancí ostřelovali Biegla jen velmi propagačním způsobem. Domácím se nedařila kombinace, často zbrkle chybovali v rozehrávce a vítr před Maříkem v brance Budějovic dělal většinou jen druhý vsetínský útok. V 8.minutě ještě Veselý v tutové šanci přestřelil, o pár okamžiků později se do odraženého puku opřel vší silou Martin Štrbák a svým letošním čtvrtým gólem poslal domácí do vedení. Budějovičtí ale stihli brzy srovnat krok i skóre. Zmatku ve střídání využilo duo Brabenec-Suchánek, když prvně jmenovaný přihrával zpoza Bieglovy klece a druhý se trefil přesně k tyči. Na sklonku třetiny ovšem přišly dva již zmíněné údery Poláka s Burgerem.

Hudler si připsal další bod, nahrával na branku Burgera Pokračování v podobě dalších branek se už ale diváci nedočkali. Více ze hry začali mít hokejisté Budějovic, jenomže jejich tlak byl více než jalový a Biegl tak měl práci pouze s pokusy Roba a Čierneho, kteří dostali před brankovištěm nezdravě mnoho prostoru. Vsetín poté úspěšně sehrál tři etudy na téma „jak se rozhodně nemá hrát přesilovka," těžko ale říci, koho tím chtěli domácí hráči pobavit. Tlak hostů se však podařilo trochu rozdrobit, ke konci se mohla střelecky blýsknout třetí formace, ale pokusy Vampoly a Kucharczyka mířily o pár coulů mimo branku.

Nemastný neslaný hokej pokračoval i ve třetím dějství, hře chybělo tempo a nepřesnosti se hromadily na obou stranách. Po minele Štrbáka zívala na Roba poloodkrytá branka, ale střela letěla vysoko nad. O další vzrušení se pak postaral matador Suchánek, jenž narazil o třiadvacet let mladšího Hudlera zezadu na mantinel a okamžitá vendeta Vampoly. Budějovice i poté pokračovaly v mírném tlaku, nepříjemnou střelu Brože reflexivně vyrážel Biegl. S blížícím se závěrem se ovšem snaha hostů stávala křečovitější, vsetínští se do útočení také dvakrát nehrnuli a čekali na chybu. Minutu před koncem přišel faul Šafaříka, Jihočeši se odhodlali k power-play, jenomže tu po spolupráci s Vaicem ukončil za pár vteřin Vlach.

Jaroslav Jágr (České Budějovice): Utkání rozhodla již první třetina, vinou nekoncentrovanosti některých hráčů, kteří neodevzdali stoprocentní výkon. Druhou třetinu jsme začali poměrně dobře, přibrzdila nás ale vyloučení, v závěru jsme měli ze hry více. Náš tlak byl bohužel platonický. Vsetín pak pečlivou obranou a velkou obětavostí výsledek udržel.

Zdislav Tabara (Vsetín): Utkání bylo oboustranně vyrovnané, Budějovice byly o něco hokejovější. Zápas jsme rozhodli v první třetině, využili jsme oproti soupeři šance. Počítali jsme s tím, že Budějovice začnou tlačit, a my budeme mít šance z brejků. Góly už ale nepadly. Vítězství je sice vydřené, ale počítají se body, a za ty jsme rádi.