Hudler vystřelil pro Vsetín bod navíc

Aleš Koňařík • 09.01.2002

V s e t í n - Po bezmála tříměsíční pauze se v brance Vsetína objevil Radovan Biegl a 32 zákroky přispěl v k vítězství v prodloužení 3:2. Dva body pro Vsetín vystřelil nedávný oslavenec Jiří Hudler, který k dobrému výkonu přidal ještě asistenci na úvodní gól Ondřeje Veselého. V nastaveném čase se nejproduktivnější vsetínský hráč probil přes matadora Suchánka a za Maříkova záda dorazil vlastní střelu.

- 38.kolo út 8.1.17:00
Madeta Motor České Budějovice
3:2
19. Veselý (Hudler), 45. Vlach (Luža), 64. Hudler (Šafařík) - 28. Štrba (Michálek, Sailer), 35. Bartoš (Kořínek). Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 - 1:0 Rozhodčí: Vokurka - Šimůnek, Vöröš. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2895.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Němec, Kuboš, Polák, Vašut, Šafařík, od 41. min. navíc Spitzer - Demel, Vlach, Vampola - Kucharczyk, Hudler, Streit - Sochor (41. Valko), Veselý, J. Lang.
Madeta Motor České Budějovice: Mařík - Čierny, Vaněček, Nedoma, Zubíček, R. Suchánek, Jindra - Štrba, Michálek, Sailer - Rob, Kořínek, Bartoš - Brož, Mrázek, Šimánek (41. J. Novotný).
Vsetín nedal brankáři Maříkovi od úvodních minut šanci vydechnout, jedna útočná vlna hráčů v žlutozelném stíhala druhou. Zůstalo ale jen u tyčky nastřelené obráncem Kubošem, z brankové čáry pak neposedný puk odpálil budějovický zadák. Lepší pohyb a nasazení vydrželo domácím jen sedm minut a odzvonil mu z brejku Sailer. I on ale napálil puk jen do tyčky Bieglovy branky. Tempo zápasu ale upadlo, Vsetín začal hrát zbytečně složitě a také nepřesně. Hosté se postupně oklepávali z počáteční pasivity, obrovitý útočník Mrázek byl dvakrát velmi blízko překonání Biegla. Vsetín nakonec přeci jen udeřil jako první. V oslabení na sebe nalákal dva beky Hudler a v nestřeženém okamžiku vyslal do trháku Veselého. Ten zakončil přesně mezi Maříkovy betony.

Domácímu týmy se ale dobře rozehraný zápas začal postupně vymykat z rukou. Budějovičtí, poučeni matným výkonem z úvodu střetnutí, vyrukovali na Vsetín s jeho zbraněmi – rychlým bruslením a důrazem. Rekonvalescent Biegl měl co dělat. Zblízka vychytal opakovanou dorážku Mrázka, na umístěnou ránu Štrby z 37.minuty už ale neměl nárok. Vsetín se vzmohl jen na střelu z hole Kucharczyka, navíc po chvíli sehrál přesilovou hru tak špatně, že dovolil Peteru Bartošovi vstřelit druhý gól hostí. Konec třetiny se nesl v nervózním duchu, za potyčku byla vyloučeni Šafařík a Kořínek.

Trenéři ze hry stáhli Němce a Sochora, domácí zahájili snahu o návrat do zápasu pokusem Kuboše. Jeho projektil našel Mařík ve své lapačce. Ve 44.minutě zasáhl loni ještě vsetínský hráč Nedoma do obličeje Martina Streita, ve čtyřminutové přesilovce se z otočky prosadil kapitán Vlach, nejlepší střelec mužstva. Hra ale nadále trpěla častým vylučováním, souvislejší tlak na budějovickou branku se domácím podařilo vyvinout až v závěru. Blízko k rozhodnutí měl bojovník Demel, Mařík však jeho polovysokou střelu vykopl betonem. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V 64.minutě se přes Suchánka prosadil o dvaadvacet let mladší Hudler a důrazem vpravdě kanadským vybojoval pro Vsetín dva body.

Zdislav Tabara (Vsetín): Začali jsme dobře, škoda jen, že jsme nedali branky z počátečního tlaku. Ve druhé třetině jsme nepochopitelně přestali bruslit a až v závěru jsme zlepšili důraz před brankou, což se nám vyplatilo. Zaplaťpánbůh za body.

Jaroslav Jágr (České Budějovice): Začali jsme příliš pasivně. Máme však dobré druhé třetiny, vytvořili jsme si i dnes několik šancí, bohužel jsme nedali víc branek. Po čtyřminutovém oslabení v začátku třetí třetiny jsme se už nedokázali vzpamatovat. Celou sezónu nám dělá potíže malý důraz. Vzrůstem malý Hudler nám jej předvedl názorně v prodloužení.