V předposledním zápase prohra

ČTK • 03.03.2002

ČESKÉ BUDĚJOVICE 3. března (ČTK) - Hokejisté Českých Budějovic porazili v předposledním kole základní části extraligy Vsetín 2:1. V souboji mužstev, kterým v závěru soutěže již prakticky o nic nejde, vidělo 1500 nejvěrnějších diváků uvolněný hokej s řadou nepřesností a oboustranně malým důrazem v koncovce. O příznivém výsledku ve prospěch Jihočechů nakonec rozhodla efektivita přesilových her.

- 51.kolo ne 3.3.17:30
Madeta Motor České Budějovice
2:1
32. Sailer (Nedoma), 50. Šimánek (Sailer) - 59. Streit (J. Lang). Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Rozhodčí: Rejthar - Dvořák, Hejduk. Vyloučení: 5:7, navíc Čierny - Streit (oba 10 min.). Využití: 2:0. Diváci: 1523.
Madeta Motor České Budějovice: Hudáček - R. Suchánek, Jindra, Nedoma, Kotaška, Čierny, Barinka - Štrba, Kořínek, Bartoš - Sailer, M. Michálek, Šimánek - Řehoř, J. Novotný, Rob - Brož, Mrázek, Hřebejk.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Hriňa, Luža, Spitzer, Kuboš, Vašut - Sochor, Vlach, Demel - Kucharczyk, Vampola, Streit - Kotásek, O. Veselý, J. Lang - od 41. min. navíc Šafařík.
Brankáře hostů Biegla hned v úvodu ohrozili Michálek se Sailerem, ale v dalších deseti minutách byli jednoznačně aktivnější Valaši. Gólman Hudáček se zapotil po Spitzerově střele, plné ruce práce měl po akci Kucharczyka, ze dvou metrů jej neprostřelil ani Sochor. Na druhé straně pak v oslabení unikl Bartoš a těsně před první sirénou Suchánek pálil v ideální pozici vedle.

Jedinečnou příležitost k otevření skóre měli Vsetínští při minutové přesilovce pěti proti třem, branku Budějovic ale téměř neohrozili. Naopak domácím stačilo deset vteřin při Vašutově vyloučení k tomu, aby poprvé rozsvítili červené světlo za Bieglovými zády. Nájezd hostujícího kapitána Vlacha poté zastavila Hudáčkova vyrážečka.

V úvodu třetího dějství hosté uzavřeli svého soupeře na plné dvě minuty v obranném pásmu, neujala se však Vlachova střela a bez efektu zakončili spolupráci i Kucharczyk se Šafaříkem. Jihočeši se vymanili z tlaku a po zbytečném faulu obránce Hrini využili podruhé přesilovku. Čtyři minuty před závěrem Šafařík sám před Hudáčkem neuspěl, pak ale domácí obrana ztratila koncentraci a Streit přece jen snížil. Ani minutová power play ale již hostům vyrovnání nepřinesla.

Jaroslav Liška (České Budějovice): "Šli jsme do utkání s úplně jiným záměrem, než jak vypadalo úvodních deset minut. Neprohrávali jsme pouze zásluhou Hudáčka, jenž řadu situací výborně vyřešil a byl naším mužem číslo jedna. Od druhého dějství jsme se zlepšili, ale výkon pořád zůstával za očekáváním. Vsetín odehrál sympatické utkání, zásluhou jeho bojovnosti jsme se v závěru museli bát o výsledek."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Bylo vidět, že oběma týmům už o nic nejde. Chtěli jsme hrát pohodové utkání, ale neměli jsme důraz. Hráčům chyběla ochota jít před branku, špatně řešili situace dva na jednoho. Důraz naopak rozhodl ve prospěch Budějovic."