Kapitán Vlach zavelel k výhře

Tomáš Diblík, ČTK • 23.11.2001

Č. B u d ě j o v i c e – Dva góly vsetínského matadora Rostislava Valcha rozhodly o vítězství Valachů na ledě Českých Budějovic 4:2. V půlce druhé třetiny se Vlach za nerozhodného stavu elegantně protáhl útočným pásmem a technickou ranou překonal brankáře Maříka. Vsetín svou vítěznou sérii natáhl na sedmý zápas a poskočil tak na šestou příčku tabulky. Již v sobotu jej čeká televizní duel se Slávií.

- 25.kolo pá 23.11.17:30
Madeta Motor České Budějovice
2:4
12. Sailer (Štrba, Šimánek), 21. Kořínek (Čierny) - 3. Veselý (Kucharczyk, Hudler), 14. Vaic (Vampola), 26. Vlach, 60. Vlach. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1 Rozhodčí: Kolísek - Čech, Kalivoda. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:1. Diváci: 1865.
Madeta Motor České Budějovice: Mařík - Čierny, Vaněček, Nedoma, Zubíček, R. Suchánek, Jindra - Štrba, Kořínek, Sailer - Rob, Horák, Bartoš - Brož, J. Novotný, Šimánek - Vondrka, Michálek, Hřebejk.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Štrbák, Šafařík, Němec, Kuboš, Vašut, J. Polák - Kotásek, Vlach, Demel - Veselý, Hudler, Kucharczyk - Vampola, Vaic, Streit.
ČESKÉ BUDĚJOVICE 23. listopadu (ČTK) - Obhájci titulu předvedli na jihu Čech bojovný výkon založený na rychlém pohybu a poctivém přístupu všech hráčů. Prakticky po celý zápas si udržovali těsné vedení, které potvrdili rozhodující trefou tři vteřiny před závěrečnou sirénou. Nejvýraznější postavou byl autor dvou branek Rostislav Vlach. Domácí prohráli se Vsetínem i v prvním vzájemném zápase.

Již při prvním střídání putoval na lavici hanby Vaněček a dvě vteřiny před vypršením jeho trestu Valaši otevřeli skóre. Domácí byli rychlým gólem soupeře zaskočeni a dlouhé minuty se nevzmohli na kloudnou akci. V přesilovce sice vyrovnali, Slovák Vaic však potřeboval pouhých 88 vteřin k tomu, aby střelou z těžkého úhlu zařídil Vsetínu znovu vedení.

Přesilovku hned v úvodu druhého dějství domácí opět využili k vyrovnání. V této fázi se hrál neurovnaný hokej, hráči obou týmů byli až příliš častými hosty na trestné lavici. Potřetí šel Vsetín do vedení zásluhou kapitána Vlacha, jemuž se podařilo nachytat gólmana Maříka v nedbalkách. Po ideální nahrávce Horáka měl obrovskou šanci Bartoš, v rychlosti ale nezvládl blafák.

V závěru Budějovičtí dřeli, tlačili se před Pešatovu klec, příležitosti Brože, Bartoše ani Michálka ale k vyrovnání nevedly. Hosté naopak definitivně pečetili svoji výhru při power play trefou do prázdné klece.

Jan Neliba: „Odjíždíme spokojeni s plným bodovým ziskem. Naše hra se v současné době zakládá na obětavosti, bojovnosti a nasazení. Nesmím opomenout výborného Pešata v brance. Jsem rád, že se nám v poslední době tak daří a jak se podařilo mužstvo stmelit. Jsem na tento tým hrdý."

Jaroslav Jágr: „Zápas jsme si prohráli v první třetině svým špatným přístupem a slabým nasazením. Dvakrát jsme inkasovali poměrně laciné branky a na rozdíl od soupeře jsme se na góly obrovsky nadřeli. Když jsme se už dostali před branku Vsetína, vychytal nás výborný Pešat. V druhé a třetí části šel náš výkon nahoru, ale na hsoty to nestačilo."