Hudler zkrotil Pantery

Aleš Koňařík • 28.09.2001

H a v í ř o v – Necelých deset minut stačilo vsetínským hokejistům k dokonalému obratu zápasu s havířovskými Pantery. V utkání nevalné úrovně vedli domácí hokejisté dlouho rozdílem dvou branek, jenže nezvládli závěr a Vsetín předvedl další ze svých letošních rychlých protiúderů. Vaic s Vlachem rychle srovnali skóre a Havířov pak definitivně poslal do kolen nejproduktivnější útočník hostů Hudler. Centr třetího útoku bodoval už v posedmé v řadě.

- 8.kolo pá 28.9.17:00
2:3
3. D. Boháč (Folta, D. Kysela), 16. Kropáč (Zdráhal) - 50. Vaic (Polák), 53. Vlach (Hriňa), 59. Hudler (Vaic, Kucharczyk). Třetiny: 2:0, 0:0, 0:3 Rozhodčí: Vokurka - Šimůnek, Vöröš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2850.
AZ Havířov: Cagaš - Pavlas, F. Štefanka (22. M. Procházka), Javín, Černošek, D. Kysela, Rimmel - Kropáč, Vala, Zdráhal - Pohorelec, R. Procházka, Korhoň - D. Boháč, Bacul, Folta.
VHK ROBE Vsetín: Vsetín: Biegl - Hriňa, Polák, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Vašut (5. Spitzer) - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Streit - Lang, Hudler, Kucharczyk.

Zajímavé okamžiky byly k vidění v prvních minutách zápasu. Vsetín opět v úvodu zaspal a domácí útočník Kropáč se sám řítil na Biegla. Neuspěl, ale přesto šlo mužstvo Havířova do rychlého vedení. Přes nedůrazného Vašuta se prosadil Boháč, který následně oklamal i Biegla a domácí vedli. Vsetín mohl korigovat z přesilové hry, ale Vaic neměl před Cagašem, který nakonec přeci jen překonal zdravotní problémy, dostatečný čas na přesnou střelu. Hosté si dokázali vynutit územní převahu, s koncovkou však byli na štíru. V obrané fázi to ale hráčům v zelených dresech místy povážlivě zaskřípalo. Varováním byl nedotažený nájezd ex-zlínského Valy, který se snadno prosmýkl kolem Kuboše, posléze pak pasivně sehrané oslabení. Za vlastní branou trestuhodně zakolísal Štrbák a pro dvojici Zdráhal – Kropáč už nebylo problémem překonat Biegla. Vsetín nesložil zbraně, Demel se po pasu Vlacha ocitl sám před Cagašem, ale technickou finesou na havířovského brankáře nevyzrál.

Útočnému hokeji odzvonily v druhé části časté přesilovky. Kouskovaná hra nenabídla mnoho zajímavých momentů, snad jen střela Zdráhala vytrhla diváky z letargie. Po teči Vaice –taktéž v početní výhodě- zazvonila tyč, ale více z hokejové krásy hodné nejvyšší soutěže už žádné z mužstev nenabídlo.

Havířov se stáhl do obranné ulity a vsetínské útočné výpady eliminoval už ve středním pásmu. Bezkrevný Vsetín hrál nedokázal vyprodukovat jediné přečíslení, jedinou překvapivou přihrávku. Už to vypadalo, že Panteři získají v poklidu všechny body, ale zdání klame. V 50.minutě ujel svému strážci po pravém křídle hbitý Vaic a trefil mezeru mezi betony gólmana Cagaše. Domácí viditelně znervózněli a vsetínských byl najednou plný led a nezůstalo jen u toho. Hriňovo nahození od modré lehce tečoval Vlach a rázem bylo srovnáno. Nabuzené hosty mohl do rozhodujícího trháku poslat Burger, jenomže před poloodkrytou brankou dlouho váhal, na druhé straně zachránil při ojedinělém výpadu Korhoně jasnému gólu Biegl. Na prodloužení nakonec stejně nedošlo, zaúřadoval totiž třetí útok a loni ještě hráč Havířova Jiří Hudler. Necelé dvě minuty před sirénou zblízka prostřelil Cagaše a zajistil tak pro Vsetín zisk důležitých bodů.

Zdislav Tabara (Vsetín): Utkání se pro nás vyvíjelo dost nešťastně. Předpokládali jsme tlak domácích, ale po hrubých chybách obránců jsme dostali laciné branky. Nejdříve se kolem Vašuta obtočilo křídlo, pak za vlastní brankou chyboval Martin Štrbák. Stále jsme ovšem věřili ve vstřelení kontaktního gólu. V druhé třetině se to nepovedlo, byli jsme často zbytečně vylučovaní. Po prvním náhodném gólu pak Havířov znervózněl, což byla voda na náš mlýn a utkání jsme dokázali zvrátit.

František Výborný (Havířov): Po dvě třetiny jsme odváděli dobrý taktický výkon, měli jsme i šance na zvýšení. Deset minut ve třetí části se nám dařilo nepouštět vsetínské za vlastní modrou, ale kvůli individuálním chybám jsme zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Hráči závěr nezvládli jak po taktické, tak po psychické stránce.