Junior Valko dal dva góly, Vsetín porazil Havířov

Aleš Koňařík • 05.02.2002

V s e t í n – Dva góly náhradníka Valka vstřelené v závěrečné třetině rozhodly o těsné výhře Vsetína nad Havířovem v poměru 4:3. Devatenáctiletý hráč juniorky přitom naskočil až do třetí třetiny za vyloučeného Streita. Na drama přitom zápas dlouho nevypadal, domácí ještě dvanáct minut před koncem vedli o tři góly. Spousta přehmatů v obraně je však málem stála důležité body, dvakrát se prosadil nejlepší střelec soutěže Hruška, trefil se rychlobruslař Korhoň.

- 47.kolo út 5.2.17:00
AZ Havířov
4:3
16. Vlach (Kotásek, Kuboš), 26. Kotásek z trestného střílení, 48. Valko (Hudler), 56. Valko (Hudler, Luža) - 48. Hruška (Javín, Korhoň), 54. Hruška (Bacul, Korhoň), 58. Korhoň (Hruška, D. Kysela). Třetiny: 1:0, 1:0, 2:3. Rozhodčí: Souček - Frühauf, Charvát. Vyloučení: 7:5, Lang, Streit (oba Vsetín) oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3113.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - J. Polák, Frolo, Luža, Němec, Spitzer, Kuboš - Vampola, Vlach, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit (41. Valko) - Kotásek, Veselý, Lang (22. Sochor).
AZ Havířov: Cagaš - Javín, D. Kysela, Holý, Černošek, Pavlas, Tůma - Bacul, Eiselt, Hruška - Vala, Korhoň, Pohorelec - Procházka, Pilavka, D. Boháč (17. Křestan).

Pouze dvakrát musel během úvodní desetiminutovky zasahovat havířovský brankář Cagaš, což zrovna nesvědčilo o dobré pohodě vsetínských útočníků. Domácí začali stejně roztržitě jako v předcházejícím zápase proti Karlovým Varům, soupeř je mohl potrestat již po dvou minutách hry. Dvakrát na Biegla najížděl Korhoň, poprvé jej v poslední chvíli zastavil Němec, poté havířovský útočník přestřelil jak ležícího Biegla, tak branku. Hosté se neprosadili ani ve třech přesilových hrách. Vsetín střeleckou nerozhodnost protivníka potrestal v 16.minutě, kdy s Kotáskovou příhrou naložil chladnokrevně kapitán Vlach. Byla to již jeho osmnáctá letošní branka.

Pětiminutové oslabení po hrubém zákroku Langa mohlo vsetínské dostat do prekérní situace, stal se však pravý opak. Nejenže se Havířov prakticky nedostal do útočného pásma, po faulu na unikajícího Kotáska nařídil sudí Souček trestné střílení. To posléze sám Kotásek střelou nad vyrážečku proměnil. Defenzíva soupeře se po tomto zásahu zcela zhroutila. Během jediného střídání se na Cagaše řítili Demel a Vampola. Nebyli ale úspěšní, stejně tak jako všechny následující útoky nabuzeného Vsetína, který soupeře několikrát zamkl v jeho obranném pásmu. Pár vteřin před sirénou se na ledě strhla šarvátka, po které odešel do sprch přespříliš aktivní Streit.

Na křídle Hudlerova útoku jej nahradil Lukáš Valko, a jak se ukázalo, šlo o velmi povedený tah. První jeho rána na Cagaše skončila v síti, k premiérovému gólu jej vybídl přesným zpětným pasem Hudler. Vsetínští ale podlehli pocitu, že je zápas vyhraný. Z omylu je vyvedl již po minutě Hruška dělovkou příklepem přesně pod víko. Letos nejúspěšnější střelec stál i u druhého úspěchu Havířova, kdy se puk po hrubé chybě Hudlera dostal až před Biegla a nastalém zmatku padl snižující gól. Hra dostala opět dramatický náboj, sám Hudler prahnul po odčinění předchozí chyby. Po jeho akci se v brankovišti nejlépe orientoval opět Valko. Hosté už dokázali pouze snížit, když Biegla prostřelil Korhoň. K power play se už Havířov nedostal.