Před přestávkou za tři body

Aleš Koňařík • 02.11.2001

V s e t í n - Ač vsetínským chybí šest klíčových hráčů, dokázali díky nezměrné bojovnosti a obětavosti mladíků získávat v posledních kolech body. O cenném zisku všech tří proti bezprostřednímu sousedovi v tabulce, Havířovu, se zasloužil vítěznou trefou Josef Lang, do prázdné branky při havířovské power-play pak pečetil Burger. Nečekaně pohledný a napínavý zápas byl dlouho na vážkách, domácí si však za předvedenou hru s množstvím šancí tři body zasloužili.

- 21.kolo pá 2.11.17:00
3:1
9. P. Beránek (Hudler, Veselý), 49. J. Lang (Vaic), 60. Burger (Hudler) - 26. Bacul (Eiselt). Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0 Rozhodčí: Šindler - Hejduk, Rittich. Vyloučení: 3:6, navíc Luža (Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 3270.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Němec, Štrbák, Kuboš, Hriňa, Šafařík, Vašut - Vaic, Burger, Demel - Veselý, Hudler, P. Beránek - Sochor, J. Lang, Vampola
AZ Havířov: Cagaš - Javín, Rimmel, Luža, Černošek, Michael Procházka - Pohorelec, Bacul, Eiselt - Kropáč, Vala, Korhoň - Zdráhal, R. Procházka, Rousek - od 23. do 25. min. navíc Křestan
Pešat si opět vedl na jedničkuS překvapivou lehkostí a poměrně zajímavou kombinační hrou vyrukoval oslabený vsetínský celek na svého soupeře z Havířova, který v předchozím kole s přehledem vyřídil vedoucí Pardubice. Domácí museli oželet nepřítomnost střelce Kucharczyka, uzdravil se naopak Vaic, který zásadním způsobem přispěl k úspěchu žlutozelených. V úvodní přesilové hře se Vsetín pouze zastřeloval, když vtipná teč Němce minula o pár coulů Cagašovu branku. V 8.minutě už ale pohotovou příhru Hudlera proměnil ve vedoucí gól Pavel Beránek. Hráči Vsetína si i nadále snadno vytvářeli šance, ale ve slibných pozicích pálili Burger a Štrbák jen do Cagaše. Hosté se vzpamatovali při přesilové hře, zle dotírali na Pešata, jenomže Rimmel od modré a z brejku Kropáč měli vychýlenou mušku.

Beránek přihlíží zákorku CagašeDvě přesilovky v začátku druhé časti nabídly domácím hodně příležitostí ke skórování, vsetínští si ale zahrávali se štěstěnou poněkud hazardérsky. Nejprve netrefil před odkrytou brankou puk Němec, po nenápadném průniku Sochora po levém křídle už diváci zvedali ruce, puk se ale záhadně odrazil od Cagaše zpět do hřiště. K dovršení smůly se po atypickém odrazu puku dostal před Pešata Bacul, položil si vsetínského brankáře a skóroval. Havířov se s chutí vrhl do hry, důsledným forčekingem stěžoval domácím rozehrávku a sám si vytvářel šance. Průnik Korhoně zastavil až Pešat, na druhé straně pak Hriňa nastřelil pouze tyč.

Remízový stav přinutil oba týmy hledět si spíše obrany, gólmani tudíž neměli v začátku třetiny mnoho práce. Vsetín ale prahnul po zisku tří bodů, které naposledy získal v 12.kole. Pozornost na sebe strhával především křídelník Vaic. Nejdříve testoval Cagašův postřeh tečí Hudlerovy příhry, v 48.minutě se ale utrhl po křídle, havířovský brankář jeho střelu po nájezdu jen ztlumil a nekrytý Lang měl snadnou úlohu dorazit. Hosté zapnuli na plné obrátky, soupeře zatlačili do defenzívy a před Pešatem bylo horko. Vsetín s velkou obětavostí bránil a čekal na šanci vyrazit do odkryté obrany. Ve strhujícím závěru neúspěšně zakončili své nájezdy Vaic a Burger, Havířov sáhl k hře bez brankáře. Pro Vsetín naštěstí neúspěšné, Hudlerem zachycený puk poslal do opuštěné branky Burger.