Prohra v Havířově, osmé místo se opět vzdálilo

Tomáš Diblík • 28.12.2001

H a v í ř o v – Vsetínským činovníkům nevyšel záměr odložit poslední dvě utkání v tomto roce, Vsetín proto v pátek cestoval do Havířova. Odtud si veze porážku 5:2. V utkání se musel obejít bez svého nejproduktivnějšího obránce Martina Štrbáka, který zamířil do ruské superligy. Ostudou zápasu byly výtržnosti skupiny rádobyfandů Vsetína, proti kterým museli nakonec zasahovat policisté.

- 34.kolo pá 28.12.17:00
5:2
22. Pohorelec (Korhoň), 34. Pohorelec (Korhoň), 43. Eiselt (Hruška, Javín), 46. Korhoň (Pohorelec), 48. Bacul (Javín) - 43. Streit (Vampola), 59. Vaic (Valko, Kuboš). Třetiny: 0:0, 2:0, 3:2. Rozhodčí: Minář - Cambal, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc D. Boháč (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3937.
AZ Havířov: Maláč - Javín, D. Kysela, Pavlas, Rimmel, M. Procházka, Černošek - Hruška, Bacul, Eiselt - Pohorelec, Vala, Korhoň - M. Čech, R. Procházka, D. Boháč (30.-40. Křestan).
VHK ROBE Vsetín: Vsetín: Pešat - Hriňa, Němec (11. Šafařík), Kuboš, Spitzer, Polák, Vašut - Kotásek, Vlach, Demel - Vaic, Veselý, Sochor (41. Valko) - Kucharczyk, J. Lang (41. Vampola), Streit.

Zdislav Tabara (Vsetín): „Zahájili jsme hrozně, první třetinu jsme přečkali jen díky vynikajícímu Pešatovi. Naše hra se poté o hodně zlepšila, jenomže paradoxně jsme třetinu prohráli 2:0. V závěrečné části se nám sice podařilo vstřelit kontaktní gól, soupeř však vzápětí zvýšil a do zápasu jsme se už nevrátili.

Ivo Peštuka (Havířov): Soupeř nás opravdu ve druhé části zatlačil, přesto jsme z ní vyšli vítězně. V úvodu závěrečné části byl Vsetín opět lepší, rozhodl však třetí gól. Poté jsme si už zápas ohlídali."