Junioři Porubě ve čtvrtém zápase podlehli a musí do baráže

Helena Hegeďová • 24.03.2022

Valaši začali utkání dobrou ofenzivní aktivitou a taky první brankou z přesilové hry. Na začátku druhého dějství ovšem přesilovku využila i Poruba a nebylo to z její strany rozhodně vše. Ostravané totiž v početních výhodách zapsali stoprocentní bilanci. Proměnili čtyři ze čtyř, a tím také rozhodli o osudu utkání. Vsetínské nyní čeká baráž s vítězem Regionální ligy juniorů, kterým se stane buď Třebíč, nebo Tábor. Série, hraná na dva vítězné zápasy, začne na Lapači ve čtvrtek 31. března a její vítěz získá právo účasti v Lize juniorů pro příští sezonu.

Liga juniorů - PD2/4 čt 24.3.16:00
HC RT TORAX Poruba 2011
1:6(1:0, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 15. Liss (Przybyla, Horský) – 24. Černý (Ludvík, Halata), 27. Koudelný (Ludvík), 29. Ludvík (Halata), 56. Siekierka (Barčák, Hlaváč), 58. Ludvík, 60. Černý (Barčák, Siekierka). Rozhodčí: Skopal, Kika – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Liss, Čapka, Sýkora, Machů, Sviták (A), Mojžíš – Maštalíř, Janíček, Veselý, Przybyla, Jurek, Bednařík (C), Ramert, Bachánek (A), Horský, Broža.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (59. Drabčík) – Fišara, Macias, Kelnar, Černý (A), Hlaváč (C), Ludvík – Kolat, Mikula, Halata (A), Chovanec, Barčák, Koudelný, Siekierka, Žák, Elze, Prokeš, Lysoněk.

První třetina se domácímu celku vydařila, a to díky útočné aktivitě. Valaši do utkání vletěli a po prvním gólu sahal Horský, který ani jednou svou dorážkou Slíže nepřekonal. Z ostrého úhlu to zkusil i Bachánek, ale ostravský brankář se dokázal včas přemístit. Poruba spoléhala spíše na brejky a v jednom takovém se ocitl Lysoněk, jehož oba pokusy zneškodnil Tkadlec.

Ke gólu dopomohlo až první vyloučení, protože přesilovou hru využil přesnou trefou z levého kruhu k vzdálenější tyči Richard Liss. Jurek následně pronikl přes hostující obranu a dostal se do zakončení z bezprostřední blízkosti, jenže minul. Hosté však také mohli velmi rychle srovnat, ale Halatovi zakončení z přečíslení dva na jednoho nesedlo.

I hosté si tak museli na svou první branku počkat do přesilové hry. Vojtěch Černý si zkraje druhé třetiny počkal u pravé tyče na přihrávku Jakuba Ludvíka od modré čáry a na třetí pokus přehodil Tkadlecův beton. Hostům se po dalším vsetínském vyloučení naskytla možnost na otočení skóre, a to se jim také povedlo.

Zakončení Jakuba Koudelného směřovalo od tyče do bližšího horního rohu. Domácí se z této situace nepoučili a po špatném střídání šli opět do čtyř. Tuto přesilovku využil střelou z mezikruží do levého horního rohu Jakub Ludvík a zdálo se, že je o osudu zápasu rozhodnuto, protože Valaši znervózněli a nedařilo se jim vrátit zpět do tempa.

A nepodařilo se jim to ani v třetí části zápasu. Měli sice k dispozici početní výhodu a snížit mohl z individuální šance Bednařík, ale vsetínské hře chyběla větší jistota. V 56. minutě navíc zvýšila Poruba svůj náskok pohlednou akcí, kdy hostující kapitán Filip Hlaváč rozehrál zpoza vlastní branky na Jonáše Barčáka, který před brankou nabil na pravé křídlo, kde už stál Mateusz Siekierka

Domácí sáhli i po hře bez gólmana, ale toho hned po deseti sekundách využil trefou do prázdné brány Jakub Ludvík. Minutu před koncem třetí třetiny ještě Mojžíš sekl Slíže, který tak musel přenechat své místo Drabčíkovi, a přesilovou hru využil Vojtěch Černý. Pak už následovala jen euforie hostů, kteří se výhrou zachránili v Lize juniorů.

Ohlasy k utkání

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Do série jsme vstoupili špatně. Nechci říct, že jsme v prvním zápase byli vyrovnaným soupeřem, možná lepším, protože zpětně je to těžké hodnotit. Ten zápas jsme odehráli velice dobře, ale dostali jsme jeden smolný gól a v závěru jsme nějaké šance spálili. Mohli jsme klidně otočit, ale prohrávali jsme 0:1 na zápasy. Ve druhém utkání soupeř využil dvě přesilovky a neustáli jsme to. Neříkám, že jsme hráli špatně. Přečíslovali jsme, stříleli, ale nebyli jsme schopní dál góly. Třetí zápas doma byl hodně ubojovaný, soupeř byl trošku lepší, podržel nás výborně gólman a ubránili jsme to. Teď jsme na ně chtěli vletět a sérii otočit. Bohužel. První třetinu jsme hráli výborně, vedli jsme 1:0, ale pak jsme opět dostali tři góly z přesilovek. Těžko se mi to hodnotí. Dřív jsme góly z přesilovek nedostávali, teď děláme chyby. Je to o neorganizovanosti, nesoustředěnosti některých hráčů.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Série byla těžká a důležité byly první dva zápasy doma, které jsme zvládli. Třetí utkání nevyšlo, ale kluci udrželi nervy a odevzdali na ledě všechno, za což jim moc děkuju. Svůj cíl jsme tímto splnili, protože jsme šli do sezony s tím, že se musíme zachránit. To se nám povedlo, takže jsme spokojení.