Sérii s Porubou rozhodla disciplína a efektivita, má jasno junior Horský

Anna Pavlína Sedláčková • 26.03.2022

Juniorka v druhé části play down neuspěla a skončila krok od záchrany, když prohrála s Porubou 1:3 na zápasy. To ale ještě neznamená její konec v lize. Nyní se totiž připravuje na baráž, ve niž se utká s výhercem Regionální ligy juniorů, kterým se stala Třebíč. Sérii s Porubou zhodnotil Matyáš Horský, který vede tabulku bodování play down s bilancí 4+5.

Matyáši, jak hodnotíte sérii s Porubou?
Série byla velice náročná, a to jak fyzicky, tak psychicky. Začátek v Porubě nám utekl, rozhodly neproměnné šance, nedisciplinovanost a chyby v defenzívě. Poté jsme doma hráli s menší dekou na zádech, se kterou jsme se nedokázali vypořádat.

Jak hodnotíte Porubu jako soupeře?
Poruba hraje nepříjemný defenzivní hokej, s kterým jsme měli problémy už v základní části. Věděli jsme, co hrají, ale bohužel nás vykolejila nechtěná vyloučení, které soupeř potrestal.

V čem jste v sérii s Porubou nejvíce ztráceli?
Jak jsem už zmínil, disciplína a efektivita v zakončení. Tyhle dva faktory za mě rozhodly sérii.

Byli zápasy s Porubou v play down v něčem jiném?
Žádný extra rozdíl jsem necítil. Do zápasu jdeme vždycky s tím, že chceme vyhrát a nechat na ledě všechno.

Oba zápasy v Porubě jste prohráli, cítili jste pak velký tlak, když se série přesunula na Vsetín?
Samozřejmě, že nějaký tlak tam byl, ale snažili jsme se ho co nejvíce eliminovat, abychom vrátili sérii zpátky do Poruby. To se nám bohužel nepovedlo.

V poslední době se vám přestalo dařit v oslabení. Kde je podle vás chyba?
Nepřistoupili jsme k oslabením tak, jak jsme chtěli. Soupeř nás okamžitě trestal a nám nezbývá, než se pouze ponaučit do příštích zápasů a vyvarovat se zbytečným vyloučením.

Co byste řekl k tomu, že vy i vaše formace jste velmi produktivní?
Neřekl bych, že to bylo pouze o naší lajně. Někdy bodovala naše formace, někdy zase ostatní. Pravda je bohužel taková, že nám to nestačilo na to, abychom dnes byli v lepší situaci.

V baráži vás čeká Třebíč. Víte něco o soupeři?
Soupeře neznám, ale přece jenom už jde o hodně, takže to nesmíme podcenit a přistoupit k tomu s pokorou. Uvidíme, co nám trenéři připraví na tréninky do baráže.