Klidnou výhru vystřídal vyhrocený závěr. Vsetín si poradil s Kadaní

Tomáš Kopecký • 08.12.2018

Sedm gólů, čtyři vyšší tresty, a nakonec i chvilkový strach o výsledek. Rozhodně to nebyl jen tuctový zápas s předposledním týmem tabulky. Vsetín se proti Kadani prosadil hned v 11. minutě a na ledě začal postupně jednoznačně dominovat, zvýšil své vedení až na 4:0 a vše vypadalo jasně. Hosté v pětiminutové přesilovce snížili na 2:4 a ještě zadělali na drama, z nervů však zelenožluté vysvobodil Luboš Rob, který dobrý výkon korunoval hattrickem. Valaši opět potvrdili, že na domácím ledě ztrácejí body pouze výjimečně, zvítězili a zmenšili odstup od první čtveřice.

CHANCE LIGA - 32.kolo so 8.12.17:30
SK Kadaň
5:2(2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Pitule (Kopta, Jenáček), 15. Rob (Pechanec, Teper), 29. Karafiát (Březina, Kucharczyk), 52. Rob (Slováček, Teper), 59. Rob (Hryciow, Jonák) – 57. Maršoun (Buchtela, Šulek), 57. Chlouba (Šťovíček, Kůs). Rozhodčí: Šutara, Fiala – Novák, Bubela. Vyloučení: 3:6, navíc Holomek, Frolo, Karafiát - Müller 5 min a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2670. Střely na branku: 45:16. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Jenáček, Frolo, Teper, Slováček, Holomek, Mikuš, Hryciow – Rác, Pitule, Kopta – Rob, Pechanec, Jonák – Karafiát, Kucharczyk, Březina – Vítek, Šilhavý, Klímek.
SK Kadaň: Pavlát – Novák, Buchtela, R. Procházka, Foltýn, Seemann, J. Müller, Popela – Chlouba, Kůs, J. Svoboda – Rezek, Šťovíček, Homer – Maršoun, Rindoš, Šulek – Tupý.

Poměrně jednoznačný zápas, který zpestřily čtyři tresty do konce utkání, hattrick Luboše Roba, sporné výroky pruhované čtveřice a v závěru přeci jen i menší dramatická zápletka. Takový byl souboj Vsetína s Kadaní. Hosté, dobře si vědomi toho, že poslední dva výlety na Lapač skončily 11brankovým přídělem, vstoupili do utkání aktivně. První gólovku si však přesto vypracovali domácí. Radim Kucharczyk se ocitl sám před gólmanem, zakončením mezi betony ale Pavláta nepřekonal.

O minut později zahrozili i hosté. Tomáš Chlouba pálil nebezpečně z mezikruží, Šelepněv ale jeho střelu pohotově vykopl betonem. S přibývajícími minutami začal tlak favorizovaných domácích narůstat. V deváté minutě pálil nebezpečně Mikuš, jeho dělovka ale o chlup branku Kadaně minula. Za další minutu už se ale Vsetín dočkal. Jenáček našel krásnou kolmicí za obranu Koptu, ten přihrál Tomáší Pitulemu a vsetínský útočník zakončil svůj únik, i s trochou štěstí, pod gólmanovými betony do sítě.

Chvíli poté hosté faulovali, a když po další minutě dostal pronikající Slováček svižnou sekyru od Kůse, měl Vsetín z čista jasna výhodu hry v pěti proti třem. V samém závěru ji dokázal využít. Pechanec nahodil puk na Luboše Roba a jeho jemná teč zapadla přesně k tyči Pavlátovy branky. Hosté po této brance znatelně přitvrdili, od této chvíle tak byl na Lapači k vidění velmi důrazný zápas. V úvodní dvacetiminutovce již branka nepadla, Valaši tak po prvním dějství vedli 2:0.

I do druhé periody vstoupili hosté aktivně, jejich střelám ale notně chyběla přesnost. S přibývajícími minutami domácí znovu začali získávat převahu. Důrazná defenzíva Kadaně sice odolávala, před polovinou utkání ale přesto potřetí kapitulovala. Nejprve v dobré pozici nadvakrát neuspěl Březina, v čase 28:09 už se ale domácí radovali. Velmi dobře hrající třetí formace VHK zamkla Kadaň v jejím pásmu. Březina našel Jiřího Karafiáta na mezikruží a ten zakončil přesně k tyči.

O chvíli později trefil břevno Holomek. O pár vteřin později ale pro vsetínského beka utkání skončilo. Tvrdým zákrokem totiž zastavil rozjíždějícího se hráče Kadaně a od rozhodčích vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Hosté se mohli vrátit do zápasu, dlouhá přesilovka jim ale vůbec nevyšla – paradoxně v ní měli více ze hry ve čtyřech hrající Valaši. Krátce po skončení trestu šli domácí znovu do čtyř a tentokrát už před jejich brankou hořelo. Šanci na snížení ale doslova odmítl Šťovíček, který před poloodkrytou brankou poslal puk jen do přemisťujícího se Šelepněva. Do kabin tak odcházeli hosté s třígólovým mankem.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že se utkání bude spíše jenom dohrávat. Vsetín se nepotřeboval nikam hnát a Kadaň působila, že jejím největším cílem je udržet rozdíl skóre v přijatelných mezích. Přesto byly k vidění zajímavé šance. Za Vsetín ale v ideálních pozicích neuspěli Březina a Teper, za hosty pak, po pěkném uvolnění se, nevyzrál na Šelepněva Buchtela. Krátce po polovině třetiny se na ledě potkali zlí muži obou celků Frolo a Müller. Byla z toho bitka a tresty na 5 minut a do konce utkání.

Vsetín si následně zahrál přesilovku a v ní zvýšil na 4:0. Slováčkovu bombu zastavila tyč, číhající Luboš Rob však už neměl problém doklepnout touš do odkryté brány. O chvíli později předvedl tvrdý zákrok u mantinelu, po kterém zůstal na chvíli ležet na ledě Popela, domácí Karafiát a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. A trestali i hosté. Nejprve se v čase 56:16 přesně tečoval nahození od modré Petr Maršoun. A o dvacet sekund později už to bylo jen o dvě branky. Vsetínští vyrobili velký nesmysl za vlastní brankou a osamocený Roman Chlouba neměl problém překonat z blízka Šelepněva.

Drama se však nekonalo. Závěr zápasu už si totiž Vsetín pohlídal a 105 sekund před závěrečnou sirénou po nejhezčí akci utkání pečetil výhru. V akci tři na dva ve vlastním oslabení rozebrali Jonák, Hryciow a Luboš Rob bránící hosty a posledně jmenovaný završil do odkryté branky hattrick. Definitivně zápas uzavřela stejná akce, jako zápas otevřela – Kucharczyk byl znovu sám před gólmanem, ale ani tentokrát neuspěl. Vsetín to však mrzet nemuselo. V tvrdém utkání zaslouženě zvítězil 5:2. Kadaň, přestože na Lapači odehrála o 100 % lepší zápas než minule, opouští Valašsko s prázdnou.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Po konci, kdy jsme přišli o dva hráče – vysoké tresty, zranění, se to těžko hodnotí. Myslím si, že závěr se měl zvládnout lépe. Na nulu. Gólman nás na začátku a i v průběhu utkání podržel a Janko si dneska nulu zasloužil, což se nám nepodařilo. Je to velká škoda. Jinak jsou to pro nás povinné body do tabulky. Bohužel se mi zdá, že jsme se přizpůsobili soupeři a nepodali jsme takový výkon, jaký jsme si představovali. Teď se musíme dát dohromady, máme těžké zápasy. V pondělí na Kladně, doma Havířov a pokračuje to dál. My teď potřebujeme nutně bodovat tak, abychom se v tabulce posouvali nahoru.

Roland Wágner (SK Kadaň): Měli jsme obavy ze vstupu do utkání, protože už jsme tady dvakrát prohráli vysokým výsledkem. Chtěli jsme tady tak udělat lepší dojem, začít ze zabezpečené obrany, což se nám dařilo. Ze začátku jsme měli dvě tři šance, škoda, že se nám nepodařilo dát gól. Pak, bohužel, přišla naše nedisciplinovanost a šli jsme do tří. Dostali jsme góly a pak už se tady hrálo těžce. Měli jsme improvizovanou sestavu, chyběli nám zranění útočníci a teď k tomu ještě nějací přibyli. Musíme se připravit na Benátky s tou sestavou, jakou máme. Jsem rád, že jsme na konci dali dva góly a aspoň trochu zdramatizoval výsledek.