Vsetín udolal Kadaň až v samostatných nájezdech

Jan Tajzler, Stanislav Jiskra • 22.10.2018

Kdo očekával, že Valaši si s Kadaní poradí podobnou kanonádou jako ve 2. kole, byl na omylu. Na první branku utkání čekali přítomní diváci na severu Čech až do 29. minuty, kdy dvojnásobnou početní výhodu využil vsetínský Vít Jonák. Zdálo se, že jedna branka bude na Trhače stačit, ale pak přišel čas 58:13, kdy poslal utkání do prodloužení Lukáš Říha. V nastaveném čase se rozhodující branka nedostavila a na řadu přišly samostatné nájezdy. Dovednostní disciplína dospěla až do 8.série, ve které Vsetínu vystřelil bonusový bod navíc Antonín Pechanec.

CHANCE LIGA - 17.kolo po 22.10.18:00
SK Kadaň
1:2sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 59. Klíma (Chlouba, Kůs) – 29. Jonák (Pechanec, Slováček), rozh. náj. Pechanec. Rozhodčí: Zubzanda, Doležal – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

SK Kadaň: Pavlát – Novák, Trefný (C), Kadeřávek, J. Holý, Grebeňuk, Popela – Wágner, Kůs (A), Klíma – Chlouba, Šťovíček, Šulek – J. Müller (A), Rindoš, Říha – Homer, Tupý, J. Svoboda.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Holomek (C), Slováček (A), Teper, Frolo, Mäkinen, Jenáček – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk (A), Březina – Klímek, Pitule, Kuronen.

První část začala lépe pro Trhače, kteří nastoupili aktivně. Zhruba v polovině třetiny začal být lepší Vsetín, kterému pomohla přesilová hra. Do první větší šance se dostal hostující Tomáš Frolo, jenž měl před sebou volný kus brány, ale nezamířil přesně. Následovala akce, na jejímž konci stál Ondřej Kopta. Ten sice překonal Pavláta, ale nastřelil pouze břevno. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, ovšem bez vážnějšího ohrožení gólmanů.

Do druhé dvacetiminutovky si Valaši přenesli přesilovou hru a tuto výhodu domácí Trhači ubránili. Následovala dvojnásobná přesilová hra na kadaňské straně, kterou ani domácí nevyužili. Totožná herní situace se opakovala, tentokrát dvojnásobnou přesilovou hru dostal Vsetín, jenž si s touto situací poradil lépe, než domácí Trhači. Antonín Pechanec přenechal kotouč najíždějícímu VÍTU JONÁKOVI, který střelu z první umístil k pravé tyči domácí branky – 0:1. Poté měli diváci možnost vidět několik šancí na obou stranách. Za zmínku stojí dvě domácí situace, které zaváněly gólem. Před Šelepeněvem vznikla skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval David Homer. Ve druhé gólové situaci se objevil Roman Chlouba, jenž nedokázal přehodit beton vsetínského brankáře. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1 pro Vsetín.

Třetí perioda byla v režii Vsetínských. Na řadu přišlo vyloučení hostujícího Mitchella Theoretta. S touto výhodou si domácí neporadili, a stav se tak neměnil. Poté se v obrovské příležitosti objevil vsetínský Jiří Karafiát, který doklepával ze vzduchu puk do odkryté klece Dominika Pavláta, ovšem puk poslal vedle láhve s pitím. Velkou šanci měl chvíli nato i Jan Holý, po jehož střele zazvonila tyč. Na řadu přišlo vsetínské vyloučení, s touto výhodou si již Trhači poradili. Roman Chlouba poslal puk na LUKÁŠE KLÍMU, který střelou z první vyrovnal – 1:1. Do konce třetí třetiny se již nic neudálo a zápas šel do prodloužení.

V prodloužení byla k vidění opatrná hra na obou stranách. Do největší šance se po chybě domácího hráče dostal Tomáš Pitule, kterého Dominik Pavlát vychytal ukázkovým semaforem. V prodloužení se již stav nezměnil a zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nájezdech uspěla hned pětice hráčů, když na gól Jiřího Karafiáta odpověděl Roman Chlouba a na nájezd Lukáše Klímy odpověděl Antonín Pechanec. V další sérii se rozjel Lukáš Říha, ten střelou neuspěl, na druhé straně s k puku postavil ANTONÍN PECHANEC, který nejdříve naznačil a poté vystřelil druhý bod pro Vsetín – 1:2.

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Je škoda, že jsme nezískali bod navíc, ale musím říct, že hráči podali dosti zodpovědný výkon. Co se týče hry dozadu, nebylo to jako v Porubě, kde si každý chvílemi dělal, co chtěl. Proti Vsetínu to bylo odmakané utkání. Na konci jsme měli sice trochu štěstíčka, ale klobouk dolů. Takhle bychom potřebovali hrát každé střetnutí.“

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Dle mého názoru jsme dvě třetiny jsme nehráli zle, měli jsme tam svoje šance. Brankář Kadaně podal velice dobrý výkon, stejně tak jako náš gólman. Bohužel během třetí dvacetiminutovky jsme byli zbytečně pasivní a o vyrovnávací branku Trhačů jsme si koledovali. Poslali jsme se do oslabení a domácí mají na přesilové hry tu jednu lajnu velmi dobrou. Jaroslav Kůs to s Lukášem Klímou sehráli výborně a pramenil z toho gól. Nakonec jsme rádi za zisk dvou bodů. Samozřejmě si myslím, že jsme měli vyhrát za tři body, ale je to hokej a sezóna je dlouhá. Ze závěru duelu se určitě poučíme, abychom nebyli tak pasivní a odehráli příští klání lépe.“