Vsetín splnil tříbodovou povinnost na ledě outsidera

Jan Tajzler • 16.01.2019

Diváci v Kadani byli svědky souboje dvou celků s diametrálně odlišnou formou. Zatímco Vsetínští nepoznali v posledních pěti utkání pachuť porážky, Trhači naopak při stejné porci utkání marně čekali na vítěznou radost. Aktuální trend pokračoval i v zápase 47. kola, kdy si Valaši pohodlně dokráčeli k dalšímu potřebnému tříbodovému vítězství. V sobotu se Vsetín utká ve šlágru kola s kladenskými Rytíři, bude se jednat o přímý souboj o druhou příčku v tabulce Chance ligy.

CHANCE LIGA - 47.kolo st 16.1.18:00
SK Kadaň
1:5(0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Šulek (Maršoun, Rindoš) – 1. Pechanec (Rob, Jonák), 26. Theoret (Kopta, Frolo), 43. Kucharczyk (Rác, Jeřábek), 52. Rob (Jonák), 59. Kopta (Pitule). Rozhodčí: Souček, Micka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 18:38. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

SK Kadaň: Š. Lukeš (Štěpánek) – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs (C), Wágner (A) – Šulek, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Homer – Kanický.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Jeřábek, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jenáček, Ondračka – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Klímek, Šilhavý, Vítek.

Valaši v daleké Kadani vstoupili do vedení již v pětatřicáté vteřině hry. Jonák poslal kotouč přes šíří pásma Robovi, jenž si všiml najíždějícího Antonína Pechance, ten obdržel puk mezi kruhy a dokázal tak trochu i se štěstím prostřelit brankáře Lukeše. Vsetín měl dle předpokladů nadále více ze hry, domácí Trhači se do střeleckých pozic dostávali zřídkakdy, a pokud už na brankáře Šelepněva vyslali střelecký pokus, nebyl problém pro běloruského gólmana ve službách Vsetína střelu zachytit. Naopak Valaši mohli své vedení navýšit, ve slibných příležitostech se octl Kopta s Teperem. V samotném závěru úvodní periody se druhé útočné formaci Vsetína znovu povedlo dokonale rozebrat defenzivu Kadaně, ale zakončujícímu Jonákovi se prázdnou branku nepodařilo trefit, neboť mu zakončení zrovna nesedlo. Po prvních dvaceti minutách tak Vsetín držel pouze jednobrankové vedení.

Vsetín ve druhé třetině pokračoval v produkci vysoké útočné aktivity a domácím Trhačům nezbývalo ni jiného, než s Valachy bruslit ve vlastním obranném pásmu. Šance na navýšení vsetínského vedení měli opět Kopta s Teperem. Kýžená druhá branka se však dostavila v čase 25:31. Nahozený kotouč v útočném pásmu dobruslil Pitule, nasměroval jej na modrou čáru Frolovi, vsetínský obránce vypálil a brankář Lukeš jeho střelu pouze vyrazil, v brankovišti se pak nejlépe orientoval Mitchell Theoret, jenž dopravil kotouč za brankovou čáru. Kanadský útočník ve službách Vsetína mohl další branku přidat záhy, jenže tentokrát trefil pouze brankovou konstukci.

Kadaň se do hry dostala až ve 34. minutě a to díky vyloučení vsetínského Jeřábka. Severočeši se však krom střeleckého pokusu z hole Wagnera prakticky k ničemu nedostali a stejné tvrzení platilo i v další početní výhodě Trhačů, dvouminutovou početní převahu Trhačům umožnil Frolo. Paradoxně největší příležitost Kadaně ke vstřelení kontaktní branky přišla při plném počtu hráčů na ledě, Šulek se s pukem dokázal prokličkovat skrz vsetínskou obranu a předložil kotouč Maršounovi, jenž už měl před sebou pouze vsetínského brankáře Šelepněva, strážce vsetínské svatyně ovšem zachoval klid a pokus Maršouna zlikvidoval. Valaši před třetí třetinou drželi na severu Čech dvoubrankové vedení.

Třetí třetinu zahájil Vsetín uklidňující brankou, Rác vyvezl kotouč po levém křídle do útočného pásma, kde jej předložil Radimu Kucharczykovi a tomu stačilo pouze nastrčit hůl, aby puk mezi betony Lukeše proklouzl do branky. Kadaň zahrozila v přesilové hře Kůsem, jeho střela propadla Šeleponěvovi skrz výstroj, ale vsetínský brankář se včas zorientoval a puk těsně před brankovou čárou zachytil Z následného protiútoku pak Jonák uvolnil Luboše Roba a vsetínský kanonýr nechytatelnou střelou k pravé tyčce ve vlastním oslabení potvrdil svou fazónu.

Trhači se však přeci jen dočkali čestné branky a ta stála opravdu zato. Domácím se podařilo rozebrat vsetínskou obranu, když kotouč putoval po ose Rindoš – Maršoun a druhý jmenovaný naservíroval puk Ondřeji Šulkovi, jenž v čase 57:14 připravil Šelepněva o čisté konto. Poslední slovo však měli přeci jen Valaši, když si druhou asistenci v utkání připsal Pitule, jenž našel před brankou zcela osamoceného Mitchelle Theoreta a ten zavěsil kotouč pod víko kadaňské branky, čímž pečetil vítězství Vsetína v poměru 5:1.

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Myslím si, že jsme zápas špatně neodehráli. Bohužel se opakovalo to, co se nám stalo již několikrát. Jsme v situaci, kdy potřebujeme dát gól a šance si vytváříme, tak ho nedáme. Chybí nám střelec, který bude mít klid v zakončení. Do třetí třetiny jsme vstoupili výborně, ale hosté z prvního úniku dali gól.“

Leoš Jenáček (VHK Vsetín): „Dnes jsme si přijeli pro tři body, které také odvážíme. Ideální výkon jsme nepředvedli, ale tak oslabený tým, jako je Kadaň, je povinnost porazit. Škoda, že jsme nepomohli udržet Jankovi Šelepeněvovi čisté konto. Jsou to tři body, počítá se to, ale v dalších zápasech musíme předvést lepší výkon.“