Po devíti kolech konečně vítězství!

Václav Trávníček, Aleš Koňařík • 19.01.2006

V s e t í n – Po dlouhé šňůře devíti zápasů bez výhry se vsetínští hokejisté konečně dočkali! Vyrovnaný zápas rozhodli Valaši ve druhé třetině, kdy vsítili dva góly a odskočili hostům na rozdíl tří branek. Vsetínské vítězství se zrodilo po disciplinovaném výkonu: Na začátku utkání měli více ze hry Oceláři, když se v přesilovkách dostali do velkého tlaku. Vsetín díky skvěle chytajícímu Hovimu udržel čisté konto a po dvou brankách Pavla Zdráhala svého soupeře udolal.

- 42.kolo čt 19.1.17:00
HC Oceláři Třinec
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 19. Jenáček (Hrabal, Stantien), 30. Zdráhal, 32. Kučný (Stantien, O. Hruška), 59. Zdráhal (D. Květoň) - 56. Výtisk (Tomas). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:6, navíc Chmelíř (Třinec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Počet diváků: 2025.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Nedbálek, R. Bauer, Bolf - Jenáček, Stantien, O. Hruška - Steiner, Janeček, Rob - Sakrajda, Zdráhal, D. Květoň.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř (16.- 25. Frolo) - Paroulek, Skořepa, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, I. Padělek - od 21. navíc Huna, Tomas.
Celkem sedm hráčů vsetínské sestavy neslo v zápise informaci „J“ jako junior, zranění totiž ze hry vyřadila jinak stabilní články sestavy: útočníky Demela, Dubce a obránce Horáka. Při vzpomínce na předchozí vsetínské výsledky se tak mohlo zdát, že si Třinec na Vsetín přijel pro povinné tři body. Nakolik této představě podlehli sami Oceláři je otázkou, nicméně v prvních čtyřiceti minutách to byl Vsetín, kdo představoval větší útočnou hrozbu.

Úvodní minuty zápasu sice strávili domácí v oslabení, ale jak se v přesilovkách nevedlo Třinci, stejně se v okamžiku, kdy se karta převrátila, nedařilo vsetínskému týmu. Hra sice slušně odsýpala, příliš mnoho složitých situací se však před brankami neodehrávalo. Situace, ve který se před Hovim ocitli osamocení Kudrna (bekhend do Hoviho náruče) či Padělek (střela mimo odkrytou branku) bylo jako šafránu.

Bezbrankový stav nakonec první třetinu nepřečkal. Postaral se o to navrátilec do sestavy Josef Hrabal, jenž si odvážně sjel po pravém křídle až před Vojtka a jeho práci dokonal dorážkou za záda ležícího brankáře Jenáček.

Na třinecké hře se nic radikálního nezměnilo ani po přestávce, při příležitostech Huny či Hunkese Ocelářům pšenka nevykvetla. Ve 28. minutě ovšem usedl k vyloučenému Hrabalovi i Bolf a před hosty se otevřela 88 vteřin trvající možnost dvojnásobné početní výhody. Při předchozím pohledu na hru bíločervených ovšem nebylo překvapením, že tato dopadla jak dopadla. Ke konci klasické přesilovky navíc obraně hostů upláchl Zdráhal a bekhendovou ranou z úhlu rozradostni dvě tisícovky diváků podruhé.

Vsetín dokonale využil momentu, kdy mu šokovaný Třinec zcela přenechal bojiště a netrvalo ani dvě minuty a stav se měnil potřetí. Krásnou přihrávku kapitána Stantiena pověsil do víka Kučný a rázem bylo na Lapači zaděláno na překvapení.

Nápor Třince se dostavil až v závěrečné části, ve které se Vsetín málokdy podíval za červenou čáru. Ovšem když už, byla z toho takřka tutovka. Dvakrát najížděl na Vojtka Zdráhal, v přečíslení pěkně zakombinovali Květoň se Sakrajdou. Se vsetínskou jednoduchostí kontrastovala někdy lopotná snaha Třince, kterou navíc spolehlivě krotil Hovi. Finský gólman se nakonec svého prvního čistého konta nedočkal, ve vlastním oslabení jej dokázal příklepem prostřelil Výtisk.

To už však na časomíře svítila 56. minuta, gól přišel pro Třinec příliš pozdě.

I když se hostující lavička odhodlala už v čase 57:10 k power play, výsledkem bylo pouze vsetínské potvrzení vítězství. Květoň nesobecky přenechal radost z druhé branky Pavlu Zdráhalovi a Valaši mohli nečekaně, ale zcela zaslouženě oslavit svou teprve čtvrtou výhru sezóny.

Rostislav Vlach (Vsetín): „Myslím si že jsme dnes podali velice solidní výkon. Překvapivě jsme vstřelili čtyři branky, což u nás nebývá zvykem. Chtěl bych poděkovat klukům za předvedený výkon a doufám, že v takových výkonech budeme pokračovat. Chtěli jsme dnes vyhrát a upevnit si sebevědomí. A jsem rád, že nám to vyšlo.“

Jiří Juřík (Třinec): „Domácí velmi dobře bránili po celou dobu utkání. O zápase rozhodla naše neproměněná šance pěti proti třem, kdy jsme z protiakce inkasovali. Poté jsme se opticky dostávali do šancí, ale žádné velké příležitosti to nebyly. Musím poděkovat divákům, že nás dnes povzbuzovali i za nepříznivého stavu. Takto se ale o play - off nehraje.“