V Třinci vedl Vsetín krátce, v závěru pak na Oceláře nestačil

Aleš Koňařík • 13.09.2005

T ř i n e c – Branka Jana Peterka ze 47. minuty a její následné potvrzení z hole Rudolfa Huny vzala Valachům naději na zisk bodů z třineckého ledu. Vsetín v utkání otevřel skóre trefou Tomáše Demela, který překonal třineckého brankáře Radovana Biegla, domácí však dokázali ještě do první sirény srovnat. V tvrdě hraném zápase se pak až do závěrečné třetiny čekalo na rozhodující moment. Šťastnějším týmem byli nakonec domácí Oceláři a narozdíl od Vsetína mají na svém kontě první vítězství.

- 3.kolo út 13.9.17:00
HC Oceláři Třinec
3:1(1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 19. Skořepa (Frolo, Polanský), 47. Peterek (Tesařík), 59. Huna (Polanský, Pletka) - 12. Demel (Stantien). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 10:11, navíc Kudělka (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3084.
HC Oceláři Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Kudělka, Hunkes, Vyhlídal - Martynek, Skořepa, Pletka - Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Petrakov, Vítek - Bordowski, Polanský, Zbořil.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Luža, Kučný, Hrabal, Bauer, Spitzer, Horák, F. Štefanka, Nedbálek - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Beck - Gorev, Bacul, Dubec - Sakrajda, R. Hruška, O. Hruška.

Ohlasy k utkání

Jan Neliba (Třinec): "Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání. Upozorňovali jsme hráče, že Vsetín remizoval se Slavií a že nesmí podcenit začátek. Ale přesně tohle se stalo. Mysleli jsme si, že k nám bude soupeř puky nahazovat a my si budeme hrát. Museli jsme hrát hodně často v oslabení a do tempa jsme se dostali až ve druhé polovině zápasu. Musím mužstvo pochválit, že bojovalo až do konce. Byli jsme ovšem tentokrát šťastnější, ne lepší."

Vladimír Jeřábek (Vsetín): "My jsme bojovali, přesto jsme udělali nějaké chyby. Měli jsme šance, měli jsme hodně přesilovek, ale nedokázali jsme se prosadit. Bylo tam málo střel, nerozvážnost, hlavně u obránců na útočné modré čáře. Asi když budeme chtít příště vyhrát, budeme muset vyhrát 1:0."