Biegla zklamal výsledek, potěšili jej ovšem fanoušci

Miroslav Vebr, Aleš Koňařík • 20.01.2006

V s e t í n – Brankář Radovan Biegl jezdí na Vsetín rád. Lhostejno, zda momentálně v dresu soupeře, jak totiž říká Radovan sám, má zde z dob svého působení ve vsetínském dresu spoustu přátel. Oproti prvnímu zápasu na Lapači dostal ve čtvrtek přednost před „Bajglem“ Martin Vojtek. Ale ani on nedokázal zabránit překvapivé výhře valašských bojovníků. „Hodně mě mrzelo, že jsem nemohl na Lapači chytat. Ale musel jsem dát přednost Martinu Vojtkovi,“ řekl poněkud hořce Biegl. Přesto však prožíval celý zápas tak, jako kdyby byl na ledě.

Nevydržel v klidu sedět, vstával a občas i nevěřícně kroutil hlavou. „Je jasné, že jsem zápas prožíval. Vždyť všichni ví, o co nám jde. Bohužel, nakonec jsme se nemohli radovat.“ I když se mužstvu třineckých Ocelářů nedařilo, našel si i chvilky, kdy zatleskáním ocenil zákroky svého kolegy Martina Vojtka.

„Martin odvedl dobrou práci, my se vzájemně podporujeme a je v podstatě jedno, kdo chytá. Hlavně, když to přinese úspěch mužstvu.“ Bývalý vsetínský brankář pozorně sledoval nejenom své spoluhráče, ale také hokejisty soupeře. Čí výkon se mu nejvíce líbil? „Tradičně Bobo Stantien, který odvedl svůj vysoký standart a dobře zahrál třeba i Ondra Steiner,“ vyzvedl dva zkušené centry v modrém dresu.

Při prvním domácím zápase proti Třinci domácí fanoušci už v průběhu zápasu vyvolávali Bieglovo jméno. Tentokráte na něj nějak diváci pozapomněli. „Dneska mě to ale nemrzelo, to vůbec ne. Vsetínští fanoušci měli jiné starosti, pro ně příjemnější. Přesto mě pak hlouček fanoušků před zimním stadiónem potěšil. Je fajn, že na mě nezapomněli,“ konstatoval spokojeně Radovan Biegl.

Utkání průběžným pohledem Radovana Biegla

I.třetina – „Hrál se velmi vyrovnaný hokej. Vsetín velmi dobře bruslil a my jsme s tím měli trošku starosti, těžce jsme se dostávali před branku. Musíme zvýšit nasazení, být důslední a hlavně zlepšit tah na bránu.“

II.třetina – „Myslel jsem si, že to z naší strany nemůže být horší, ale to jsem se spletl. Nevyužili jsme přesilovku čtyři na tři pak ani pět na tři. Vsetín nás následně potrestal v jednoduchosti zakončení. Teď bude velmi těžké se zápasem něco udělat. Svou šanci jsme promarnili. Že bych měl chuť skočit na led? To snad ani ne.“

III. třetina – „Naplnily se moje nejčernější obavy. Už jsme byli v křeči a Vsetín dobře bránil. Tak říkajíc, pozdě bycha honit.“