Tři neuznané branky zlomily Valachy

Milan Šebesta, Aleš Koňařík • 21.10.2005

V s e t í n - Jeden z "lehčích" soupeřů, alespoň podle postavení v tabulce, se představil na Lapači. Třinečtí přijeli s touhou vylepšit nelichotivou bilanci letošní sezony. Vsetínskou snahu o první letošní výhru ochladil v sedmé minutě hostující Pletka. Valaši se dále hnali za body, ale nedokázali se smířit se třemi neuznanými góly v průběhu druhé třetiny. V poslední dvacetiminutovce využili hosté deprimace domácích a definitivně urvali tři body pro sebe.

- 16.kolo pá 21.10.17:00
HC Oceláři Třinec
0:4(0:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Pletka (Paroulek,Tesařík), 46. Pletka (Paroulek), 47. Tesařík (Kroupa,Vítek), 52. Skořepa (Vítek). Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek. Vyloučení: :9, navíc Výtisk (Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2890.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter - Kučný, Bauer, Nedbálek, Horák, Hrabal, Chmelíř - Jenáček, Stantien, Demel - Gorev, Květoň, Polášek - Janků, R. Hruška, Dubec, od 50. navíc Valko a Duba
HC Oceláři Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Všetečka - Paroulek, Skořepa, Pletka - Martynek, Peterek, Hašek - Vítek, Polanský, Tomas
Žádný hokejový zázrak ani strhující souboje a útočné akce, který by zvedaly divákům i hráčům adrenalin v krvi. První třetina duelu posledního Vsetína s předposledním Třincem dosáhla sotva extraligového průměru a to jen ve chvílích, kdy hráli Oceláři přesilovou hru. Vsetín se do oslabení dostal ve třech případech a z této „standardky“ také vstřelil Třinec vedoucí gól. Vsetínská čtveřice nestačila reagovat včas na rány Tesaříka a Paroulka, po kterých měl náhle osamocený Pletka před Altrichtrem dost času, aby ležícího vsetínského brankáře snadno přehodil.

Pro domácí byla v první části španělskou vesnicí především kombinace, přes nakupené nepřesnosti se před Bieglovu branku dostávali jen sporadicky. Nejblíže vyrovnání se ve 13. minutě ocitl Pavel Janků, jehož teč Bauerovy střely zlikvidoval pohotovým skluzem Biegl. Třinec mohl z protiútoku odskočit na rozdíl dvou branek, když Bauerovu rozehrávku zachytil Vítek, řítil se na Altrichtra a jen nedovolený zákrok vsetínského beka zabránil pohromě. Dobře v tu chvíli však nebylo právě Altrichtrovi, který po bolestivé srážce zůstal dlouho na ledě v péči lékaře a maséra.

Emoce se ovšem do zápasu vrátily záhy ve druhé třetině, kdy Vsetín přidal na důrazu a ve třineckém obranném pásmu se začaly dít divy. Místo puku nejprve v třinecké brance skončil v první šanci druhé třetiny obránce Hrabal, vsetínští ale záhy zpřesnili mušku, jenže co se nestalo: v čase 27:36 propálil Biegla Libor Polášek, sudí Rejthar však rozpažil pro postavení útočícího hráče v brankovišti. 28:14, Biegla překonává po závaru před třineckou brankou Radim Hruška, Rejtharovo gesto však opět ničí vsetínskou radost a vyvolává bouři nevole na tribunách – gólu předcházela údajná příhra rukou. Nervozita z tribun se odrazila i na led, na kterém přibylo ostrých soubojů, často mimo pozornost rozhodčích.

Ve 36. minutě při vsetínské přesilovce ujel Hašek, Polášek jej v jasné šanci zahákoval a Peterek se následně rozjel k exekuci trestného střílení. Altrichter však měl při jeho střele lapačku na svém místě. V čase 36:19 pak Nedbálek střílí od modré, puk po Hruškově teči opět končí za Bieglovými zády a Rejthar potřetí rozpažuje – opět pro postavení hráče v brankovišti. Činit se v závěru musel i Altrichter, který výtečně vychytal Polanského střelu i pohotovu dorážku.

Fauly Skořepy a Výtiska pak v úvodu třetí části umožnily naštvanému Vsetínu vzít na sto vteřin osud do svých rukou, jenže Vsetín tragicky selhal! Během početní výhody se nenašel jediný hráč, který by na sebe vzal střeleckou odpovědnost a Biegl tak prakticky neměl práci. S rychle ubíhajícími vteřinami přesilové hry se viditelně vytratily i poslední zbytky vsetínského sebevědomí. Ve 46. minutě pak opět udeřil důrazný Václav Pletka, kterému domácí beci znovu nechali dostatek prostoru k dorážce. A to byl vsetínský konec. Zdeptaný tým se stal snadnou kořistí po branek hladových Ocelářích, kteří nešťastného Altrichtera do sirény překonali ještě dvakrát: nejprve „věšákem“ od modré čáry Radim Tesařík a při ukázkovém nájezdu dvou na jednoho Skořepa.

Radovan Biegl vychytal na Vsetíně první nulu v sezóně a dostalo se mu ze strany domácích fandů ovací, které na svém nynějším domovském stadionu asi ještě nezažil.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Jsme hodně zklamaní, moc jsme chtěli uspět. Na začátku nás soupeř zaskočil urputnou obranou. V prostřední části hry jsme získali převahu, ale neuznané góly nás srazily dolů. Zřejmě poslední šanci na srovnání jsme zahodili nevyužitím dvojnásobné výhody v úvodu třetího dějství. Od druhého se již zápas odehrával v režii hostů. Poněvadž jsme po celý čas hráli na tři pětky, v závěru nám také chyběly síly."

Jiří Juřík (Třinec): "Dosáhli jsme šťastného vítězství, hodně nám pomohla vedoucí branka. V první a třetí třetině jsme odvedli dobrý výkon, kontrolovali jsme vývoj hry. Naopak v prostřední části jsme byli díky přesilovým hrám Vsetína pod velkým tlakem. Druhý a třetí gól nás uklidnil, dostali se z křeče a zápas už dovedli do vítězného konce."