Senzace: Vsetínský David si vyšlápl na zlínského Goliáše!

Z l í n – Nejnepravděpodobnější body veze Vsetín z ledu Zlína, kde se opět potvrdilo, jak nevyzpytatelné je derby. Favorit zápasu nakonec zachránil bod gólem Romana Hamrlíka 36 vteřin před sirénou, Vsetín totiž před koncem třetí třetiny vedl po brankách Brabence a Selingra 2:1. V prodloužení pak hosté přestáli oslabení a Němec se střelcem Pavlem Selingrem rozhodli o tom, že bod navíc si z derby odnese Vsetín. A po vítězném vsetínském gólu se na ledě strhla velká bitka.

- 18.kolo pá 29.10.17:00
Berani Zlín
2:3(0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 22. Mokrejš (Jenáček), 60. R. Hamrlík (M. Hamrlík) - 50. Brabenec (Veselý), 56. Selingr (Vlach), 63. Selingr (Němec). Rozhodčí: Andersson (Švéd.) - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 4:10, navíc Galvas 10 min., M. Erat, Mokrejš, M. Hamrlík, Čajánek všichni 5 min. a do konce utkání - Klesla 10 min. a 5 min. a do konce utkání, Vašut, Frolo, Gengel všichni 5 min. a do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6367. Střely na branku: 46:38 Průběh zápasu: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
Berani Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, D. Nosek, Galvas, Kudělka, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Záhorovský - Jenáček, Mokrejš, Ambruz.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Pavliš, Gengel.
Přestože se v tabulce mezi týmy Zlína a Vsetína nachází téměř celý zbytek extraligového pelotonu a většina aktérů se snaží médiím vnutit otřepané klišé "Je to zápas jako každý jiný", valašské derby opět nezklamalo a přineslo neskutečný vývoj korunovaný exkluzivní třešničkou na závěr. Herní rozdíl mezi oběma týmy byl jasně patrný, přesto hosté ve třetí třetině dokázali otočit na 2:1 a nebýt smrtící rány Romana Hamrlíka půl minuty před koncem, mohli Zlínští po sedmnácti kolech ztratit všechny body. Vrtkavost štěstěny pak přihrála vítězství přece jenom hostům a vše završila hromadná bitka po závěrečném hvizdu.

První třetina a prakticky i celý zápas měl jednaký nádech: Zlínští neustále útočili a Čechmánek jako již tradičně v derby držel svůj tým nad vodou. Jeho faulující spoluhráči vyfasovali v úvodní části od švédského sudího Anderssona tři tresty, ale gólově se neurodilo. Největší šanci spálil Kristek, který ze dvou metrů přestřelil sedícího Čechmánka i branku. Vsetín mohl zkusit početní výhodu jednou, když Kudělka hákoval unikajícího Veselého. I v této herní situaci se projevil rozdíl především v psychice obou týmů. Zatímco si hosté nemohli kloudně nahrát, domácí útočníci vesele vozili puk po útočné třetině.

Hned úvod druhé části vnesl nadšení do téměř naplněného zlínského stadionu. Před Čechmánkem vznikl zmatek, puk se objevil úplně jinde než ho hostující gólman očekával a Mokrejš doťukl na 1:0. V polovině střetnutí našel dnes výborný Mokrejš Jenáčka, ale hosté mohli opět poplácat svou oporu v brance. Postupem času i Vsetín pochopil, že jednobrankové vedení domácích by mohlo být rozhodující a zapotil se také Murín. Jeho protějšek na sebe upozornil po svém - pustil se do strkanice před brankou a vyfasoval dvě minuty. Vsetín oslabení přestál a za dvě minuty už hrál přesilovku pět na tři. Fotbalové skóre se však neměnilo. A to ani po brejku Barinky ze 40. minuty.

Zlín začal třetí část dvěma přesilovkami a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy potvrdí své vedení. Opak byl ale pravdou. V 50. minutě se exzlínský Somík protáhl kolem mantinelu, nahrál před branku a Brabencova pohotová hůl vyrovnala stav. A překvapením nebyl konec. Čtyři a půl minuty před koncem třetí části vypálil Selingr, z čehož rezultovalo šokující vedení hostů. Zlínu zbývalo proklatě málo času a uklidnění pro strnulé fanoušky přišlo doslova v hodině dvanácté. Při vyloučení Gýny napřáhl k jedné z posledních ran zápasu Roman Hamrlík a 36 vteřin před vypršením základní hrací doby protrhl svou střeleckou smůlu a málem i síť za Čechmánkem.

V prodloužení vše hrálo do karet Zlínu, přesto bylo opět vše jinak. Klesla tak dlouho osekával Balaštíka, až jej sudí vyloučil a po protestech ho nasměroval i do šaten. Ostřelování Čechmánka pokračovalo tak dlouho, dokud se Leškovo komando úplně nevyčerpalo a z brejku zařídil konečný výsledek opět Selingr.

Jaroslav Stuchlík : "Byli jsme potrestáni za nevyužité šance z první poloviny zápasu. Po vedoucí brance jsme nedokázali naše vedení potvrdit. Neustále jsme byli pod tlakem s vědomím, že jedno zaváhání nás bude stát body, ale soupeř nakonec vývoj po našich individuálních chybách otočil. V závěru jsme vydolovali alespoň bod. Zůstává záhadou, jak může rvačku vyprovokovat hráč, který už předtím dostal trest do konce zápasu."

Antonín Stavjaňa: "Byl to zápas týmů z obou konců tabulky, ale rozdíl smazal náboj derby. V první třetině jsme kvůli čtyřem vyloučeným byli pod tlakem. Když jsme pak vedli 2:1, chtěli jsme už zápas dotáhnout do vítězného konce a odvést tři body."