Vsetín v napínavém derby prohrál

Aleš Koňařík • 21.09.2004

V s e t í n - Těsná porážka 1:2 zastavila vsetínský rozlet z úvodu sezóny. Hostům pomohl ke třem bodům důraz v přesilových hrách a pozorná obrana, přes kterou se vsetínští nebyli schopni prosadit. Jedinou branku vstřelil Tomáš Vak, když vyrovnával na 1:1. Jenže Kristkova teč z poloviny utkání se nakonec ukázala být rozhodujícím gólem zápasu. Vsetín tak na vlastném ledě prohrál třetí derby v řadě.

- 5.kolo út 21.9.17:00
Berani Zlín
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 22.Vak (Stantien) - 5.Erat (Barinka, Galvas), 31.Kristek (Nosek, Leška). Rozhodčí: Šindler - Pospíšil, Křivský. Vyloučení: 5:9, navíc Vak 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5295. střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec - Zadina, Vlach, Hruška - Brabenec, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien - Dubec, Kovář, Gengel
Berani Zlín: Murín - Vosátko, Blaťák, Tesařík, Galvas, Zubiček, Nosek - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, Erat - Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, Čech, Ambruz
Poněkud zakřiknutě vyjeli vsetínští hokejisté do zápasu s obhájcem titulu. Jakoby čekali, kdy se Zlín ujme vedení. Hosté si gólovou radost vyzkoušeli nejprve nanečisto, kdy však domnělý Balaštíkův gól z přesilové hry nepotvrdil videorozhodčí. Záhy poté ale Barinka sklepl puk na neobsazeného Kristka, který měl snadnou úlohu dorazit puk do odkryté Čechmánkovy branky. O platnosti gólu tentokráte nemohlo být pochyb. A se Vsetínem mohlo být ještě hůř, kdyby Balaštík proměnil následné sólo, Čechmánek se ale překvapit nenechal a puk, směřující mezi betony, pohotově ukryl ve výstroji.

Domácí tým až do poloviny první třetiny nebyl sto se propracovat nebo dokonce usadit v útočném pásmu. Do tempa mu pomohly až tři přesilové hry. V prvním případě nebyl Vsetín vůbec nebezpečný, v dalších už si dokázal vypracovat nadějné šance, které ale skončily na Murínovi. Kowalczyk nejprve pálil do jeho masky, Pavlišova teč uvízla mezi betony a obránce Němec slovenskému brankáři ulehčil zákrok ujetím ze střelecké pozice a zakončením z úhlu.

Až ve druhé třetině se domácí zbavili ostýchavosti. Přitvrdili, začali se rvát o každý puk. Výsledek se dostavil, Vak nadvakrát ukončil Murínovu neprůstřelnost. Nasazený trend ostřejší hry odnesl Mokrejš, který po střetu u vsetínské střídačky odstoupil a na led místo něj přišel Martin Jenáček. Vsetínským snahám o zvrat zápasu ale odzvonil faul Tomáše Frola a přesilovky jsou zlínskou doménou. Domácí se o tom přesvědčili už po 31 vteřinách, kdy Noskovo nahození tečoval za Čechmánkova záda Kristek. Zlín byl opět na koni.

Ze sedla jej mohl vyhodit Kleslův příklep při vyloučení Balaštíka, jenže Murín se stačil včas přemístit. Vsetínští dřeli, ale Zlín pracoval v defenzívě na jedničku a nezapomínal ani na útok. Aktivní Barinka dokázal vybruslit zpoza branky a díky Čechmánkovým reflexům zůstalo skóre stále nadějné. Po jednom z Barinkových ataků na vsetínského brankáře se strhla u mantinelu mela a když pak Tesařík zasáhl holí pronikajícího Vaka, měl Vsetín skoro minutu výhodu dvojnásobné přesilové hry. V zlomovém momentu utkání však domácí zklamali, výsledkem bylo pouze břevno nastřelené obráncem Němcem a potvrzené i videorozhodčím.

K dovršení vsetínského trápení při početních výhodách ujel Barinka a Čechmánek se po jeho blafáku musel jak široký tak dlouhý roztáhnout po brankové čáře. Puk za svá záda nepustil, ale Zlín po následném faulu Vaka ukrojil další dvě cenné minuty, které by se Vsetínu hodily k vyrovnání zápasu. Vsetín se v závěru pokusil o úspěch při hře bez brankáře, ale přes velkou snahu se mu alespoň na remízu dosáhnout nepodařilo. Tři body tak putují do Zlína.

Jiří Režnar (Vsetín): "Jako většina předchozích derby skončila rozdílem jediné branky, přičemž po celý čas se oba celky přetahovaly o vedení. Škoda, že jsme se déle rozjížděli, čehož soupeř maximálně využil. Od druhé třetiny byla hra vyrovnaná, ovšem scházelo nám štěstí. Rozhodly dva inkasované góly v oslabení. I přes naši velkou snahu jsme na spravedlivější dělbu bodů nedosáhli."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "K vidění byl atraktivní duel s napětím až do konce. Naše vítězství bylo vydřené a s patřičným kusem štěstí. Se dvěma góly je těžké vyhrát, ale nám se to už podařilo podruhé za sebou. Ze zisku všech tří bodů máme velkou radost."