Skvělé tři body! Valašské derby ovládl znovu Vsetín

Václav Trávníček • 14.11.2015

Také druhé valašské derby v sezoně ovládli hokejisté Vsetína. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila v sobotu na soutoku Bečev rozhodli během sedmi minut druhé třetiny, kdy Bobrům odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí sice ve třetí části snížili, vyrovnat už ale nestihli. Dva zásahy Valašského Meziříčí v utkání si připsal útočník Martin Kubo, jenž do klubu přišel nedávno právě ze Vsetína.

2. liga - 19.kolo so 14.11.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4(0:1, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Kubo (Kovář, Varga D.), 33. Varga D. (Kovář, Kubo), 46. Sprušil (Kývala) – 10. Žák (Abdul, Vávra), 29. Žák (Zúbek), 36. Dvořák (Kolařík, Tesařík), 38. Kolařík (Slováček, Tesařík). Rozhodčí: Vaněk – Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 999. Střely na branku: 19:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Matyáš, Kovář, Černín, Kaluža, Hradil, Tomek, Valentík – Sprušil, Podešva, Varga D., Studený, Varga Mir., Pořický, Kuchta, Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš, Kubo.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Hryciow, Žák, Vrba, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Dvořák, Kolařík – Abdul, Vávra, Finsterle – Vítek, Daněk, Hruška.

Petr Tejkl (trenér Valašského Meziříčí): "Šlo vidět, že to bylo derby a utkání mělo díky tomu trochu jiný náboj. Kvalita soupeře jedna věc, do toho diváci, myslím si, že hra Vsetína je trochu jinde a oprávněně jsou na druhém místě tabulky. My jsme si to utkání udělali těžkým, když jsme v první třetině nevyužili přesilovku 5 na 3 a nebyli jsme schopni vystřelit na bránu. Co se týče Martina Kubo a Jakuba Matyáše, jsou to pro nás velké posily, které se musí do týmu ještě zapracovat."