Nejvyšší domácí výhra v historii VHK! Zelenožlutí natočili Bobrům hořkou dvanáctku!

Jan Tajzler • 03.01.2016

Na první utkání v roce 2016 budou příznivci valašského hokeje ještě dlouho vzpomínat. Zelenožlutí zcela vyvrátili klišé o tom, že derby nemá favorita a od úvodních minut se pustili do bombardování bobří hráze. Ta utrpěla značné škody již v první desetiminutovce, když jí Vsetínští zasadili čtyři přesné zásahy. Nakonec Valašské Meziříčí muselo skousnout hořký debakl 12:0. Jedná se o nejvyšší vítězství v novodobé historii valašského derby a také od vzniku VHK v roce 2008, kdy hokejový Vsetín obnovil svou činnost. Vsetín naposledy v domácím prostředí nastřílel dvouciferný počet branek v semifinále sezony 1996/1997, kdy si z Lapače odvezl porážku 10:1 celek Pardubic.

2. liga - 30.kolo ne 3.1.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
12:0(5:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Zúbek (Vaněk, Kolařík), 4. Vítek (Dvořák, Slováček), 9. Abdul (Ondráček, Hrazdira), 9. Kolařík (Tesařík, Řezáč), 15. Ostrčil (Dvořák), 21. Kolařík (Zúbek), 25. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 28. Abdul (Kolařík, Tesařík), 34. Dvořák (Slováček), 37. Slováček, 44. Tesařík (Ondráček, Hrazdira), 60. Abdul (Hrazdira, Ondráček). Rozhodčí: Koziol – Gančařík, Vengřín. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1814. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 12:0.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Vrba, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík - Slováček, Dvořák, Vítek - Kajaba, Vávra, Finsterle - Abdul, Hrazdira, Ondráček.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Neužil (15. - 40. Sekula) – Franek, Kovář, Valentík, Žabčík, Hradil, Tomek – Slovák, Podešva, Sprušil, Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Varga M., Kuchta, Kývala, Varga M., Martiník, Baroš.

Demolici bobří hráze odstartovali Vsetínští už po dvaceti sekundách hry. Vaňkovu střelu Neužil neudržel a pohotový František Zúbek doklepl puk za brankovou čáru. I po úvodní trefě domácí pokračovali v náporu, díky čemuž si záhy vykoledovali hostující faul a v následné přesilovce se radovali podruhé. Dvořák zkušeně počkal na najíždějícího Davida Vítka, poslal mu přesný pas a domácí útočník zblízka pohodlně zakončil do odkryté branky.

Bobři na nástup VHK reagovali oddechovým časem, ten jim ale příliš nepomohl. V deváté minutě totiž přidal Vsetín v rozmezí pouhých 14 sekund další dvě branky a o osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto. Nejdříve Ondráček přesně našel nepokrytého Jindřicha Abdula a ten zblízka hravě pokořil dezorientovaného brankáře. Hned po rozehrávce našlápl k sólu Jan Kolařík, obešel vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 4:0. Vsetín poté viditelně zvolnil a několikrát dokonce pustil Bobry do zakončení, Hromada si však s jejich pokusy v poklidu poradil. V 15. minutě pak Radim Ostrčil dělovkou od modré vsítil svůj první gól od návratu do dresu VHK a uzavřel skóre první třetiny na 5:0.

Druhá perioda začala stejně jako ta předchozí. Bobři sice hráli přesilovku, to ale nezabránilo Janu Kolaříkovi, aby se s pukem vřítil do útočného pásma, obhodil si obránce a střelou mezi betony pokořil Sekulu, který po pátém gólu vystřídal v brance Neužila. O čtyři minuty později pak vsetínský kanonýr završil hattrick. Tentokrát se prosadil v přesilovce, když z levého křídla prostřelil gólmana na bližší tyč.

Za další tři minuty už to bylo 8:0. Aby se to nepletlo, tak v oslabení zvýšil Jindřich Abdul, který si nejprve pohrál s obráncem a poté obešel i bezmocného Sekulu. Další branku přidal krátce po polovině zápasu exmeziřičský Petr Dvořák, jubilejní desátou trefu pak obstaral ve třicáté sedmé minutě Ondřej Slováček. Ten unikl po křídle hostující obraně a chladnokrevně zakončil nad gólmanův beton. Ve třicáté šesté měli Bobři vůbec svou největší šanci v zápase. Jakub Pořický se řítil zcela sám na Hromadu, v zakončení však nevyzrál na Hromadovu lapačku. Do kabin tak hosté odcházeli s desetigólovým mankem.

Závěrečnou třetinu již domácí hráli více na krásu než na efekt a hned několikrát nechali vyniknout Neužila, který se v závěrečném dějství znovu vrátil do branky Bobrů. Přesto ještě dvakrát kapituloval. Nejprve to byl na sklonku přesilové hry Radim Tesařík, který už se nemohl dívat na marné obléhání hostující branky a bombou z pravého křídla rozvlnil síť. Poté Vsetín spálil několik velkých šancí – Kolařík několikrát ztroskotal na Neužilovi, dobrou šanci nevyužil Kajaba, Vávra nastřelil jen tyč. Skóre zápasu tak uzavřel až v posledních sekundách Jindřich Abdul. Mladý domácí útočník hbitě obkroužil Neužilovu bránu a pohotově zasunul puk do sítě, čímž završil svůj hattrick. Vsetín tak po zásluze zdolal zcela odevzdané Bobry rekordním výsledkem 12:0.

Luboš Jenáček (Vsetín): Dneska se utkání hodnotí dobře. Jsem rád, že jsme to tak zvládli a dali góly. Myslím, že jsme pobavili hodně našich fanoušků a věřím, že tímto je zveme do ochozů i na další utkání. Chceme ve výkonech a v předváděné hře pokračovat a chceme sebe a samozřejmě naše fanoušky bavit hokejem.

Miroslav Kubo (Valašské Meziříčí): Dneska je to bez komentáře, propadli jsme ve všech činnostech, vůbec v ničem jsme neměli šanci. První třetinu Vsetín bruslil, my jsme se na ně jenom dívali. Když přijede mužstvo na stadion soupeře v roli diváka, tak dostane to, co jsme dostali my, to, co jsme si zasloužili.