První derby letošní sezóny zvládl Vsetín na výbornou

Pavel Tajzler • 07.10.2015

Jenáčkova družina našla v prvním derby této sezóny recept na tápající Bobry a po kontrolovaném taktickém výkonu si připisuje zasloužené tři body. Dvěmi brankami v utkání se o to nejvíce zapříčinil matador Radim Tesařík. Pro vsetínské hokejisty se jedná o třetí výhru v řadě. Navíc Valaši tímto vítězstvím přepisují historii vzájemných duelů, když se vůbec poprvé dostávají do vedení v poměru 14:13.

2. liga - 8.kolo st 7.10.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:1(2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Kolařík (Vaněk, Hryciow), 15. Tesařík (Vaněk, Zúbek), 37. Tesařík (Kolařík, Zúbek) – 14. Zbořil (Varga, Martiník). Rozhodčí: Kika – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1795. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Báchor – Kolařík, Vaněk, Zúbek – Slováček, Dvořák, Vávra – Finsterle, Daněk, Ambruz – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Tomek, Zbořil, Kovář, Tomiga, Kaluža, Varga Mar., Hradil – Varga D., Martiník, Sprušil, Pořický, Varga Mir., Studený, Medek, Školoud, Kývala, Kuchta.

Úvod prvního valašského derby této sezóny ovládli jednoznačně domácí. Již po 8 vteřinách hry se muselo přerušovat, když to na Vydržela zkoušel Jan Kolařík a pouhých 27 sekund nato se poprvé měnilo také skóre. Tentýž hráč dostal příhru na kruhy, šikovně proklouzl kolem obránce a zavěsil nad gólmanovu vyrážečku – 1:0. O tři minuty později to mohlo být už o dvě branky, ale Kolaříkovo zakončení se pouze odrazilo od tyče. Ač to může znít už ohraně, další gólovou šanci si opět připravil Kolařík a to v 6. minutě, kdy hráli domácí přesilovou hru. Dělovku vsetínského útočníka Vydržel vůbec neviděl a i když ani netušil jak, zalehl kotouč betonem.

Ve druhé části první třetiny se probudili také Bobři a svůj vůbec první zákrok v zápase si po střele Martiníka připsal v čase 12:55 také vsetínský brankář. A hráči Valmezu se pouhých 8 vteřin nato radovali ze své první leč také poslední branky. Nahození Mikuláše Zbořila od modré tečovala před Hromadou hokejka jednoho z domácích a černý nesmysl zapadl do sítě – 1:1. Vsetínští však na nic nečekali a své zaváhání bleskurychle napravili. V čase 14:37 propálil dělovkou od modré Radim Tesařík nic netušícího Vydržela. Do první přestávky tak spokojeněji odcházeli žlutozelení.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Radim Tesařík

V úvodu druhé třetiny dostali domácí Bobry pod tlak a velkou šanci si připravili Slováček s Vávrou. Tentokrát byl však valašskomeziříčský brankář pozorný. A o pár chvil později bylo horko také Hromadovi na opačné straně – to když se David Varga se Sprušilem ocitli v přečíslení před bránou. První jmenovaný však volil místo střely příhru, kterou však Sprušil těsně před brankářem nevyřešil nejšťastněji. Ve 33. minutě si naopak mohl sypat popel na hlavu Kolařík, který se dvakrát krátce po sobě ocitl před odkrytou klecí, ale rozjásat tribuny se mu nepodařilo.

V prostřední části Valašskomeziříčtí mírně zlepšili svůj projev, ke své smůle však nedokázali hru pořádně přesunout do útoku a jejich rozehrávky často končily na nepřesných příhrách. Výjimkou byla 34. minuta, kdy se po rychlém protiútoku dostal do vyložené šance David Varga, dorážkou ale netrefil zcela odkrytou Hromadovu branku. Byl to tak znovu Vsetín, kdo se postaral o změnu ve skóre. V čase 36:37 napřáhl od modré Radim Tesařík a nekompromisně vymetl horní růžek Vydrželovy svatyně – 3:1. Také do druhé přestávky tak šli Vsetínští jako vedoucí celek.

Závěrečnou třetinu odstartovalo Slováčkovo orazítkování tyče. A gólově se nedařilo vzápětí ani Zúbkovi, který z bezprostřední blízkosti přestřelil, či Vrbovi, který projel po levém křídle a jako terč přesně trefil Vydrželovu lapačku. Rozruch následně přinesla až 52. minuta, ve které se po roztržce na brankovišti napřáhl Martiník a trefil holí po hlavě Nedbálka. Oba handrkující se hráči tak skončili na dvě minuty na trestné. Při hře ve čtyřech otestoval Hromadu Kaluža, avšak přesně trefil gólmanovu hruď.

V posledních minutách dostali Bobři ještě jednu výhodu přesilové hry. Ta, ani následná hra bez brankáře, jim však kýžené zdramatizování utkání nepřinesla a Vsetínští tak utkání bezpečně dovedli do vítězného konce.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Vítězství v derby je pro nás samozřejmě cenné. V takovém zápase se nikdy nedíváme na tabulku, protože ta bývá mnohdy zrádná a Valmez to už několikrát potvrdil. Jsme rádi za tři body, nicméně je tu spousta věcí, na kterých musíme a budeme pracovat. Myslím si, že jsme dneska zaslouženě vyhráli a že jsme měli zápas pod kontrolou. Mohli jsme přidat i další góly, ale hostující brankář dlouho držel svůj tým na dostřel. Jsem rád, že jsme to odehráli dobře dozadu a v podstatě jsme nedali Valmezu, až na pár situací, možnost na vstřelení kontaktního gólu. Doufáme, že toto vítězství potvrdíme v sobotu v Moravských Budějovicích a budeme se snažit naši sérii výher co nejvíce natáhnout.“

Miroslav Kubo (Val. Meziříčí): „Celý zápas v podstatě probíhal v režii Vsetína. My jsme se snažili nějakým způsobem vzdorovat a zachytit tempo domácích, ale můžu říct, že výsledek je kvalitnější než předvedená hra. Samozřejmě hra Vsetína byla hodně kvalitní, ale cením si našeho výkonu tehdy, kdy Vsetín musel stáhnout hru na tři lajny. Momentálně stále budujeme mužstvo a potřebujeme nějaký čas. Určitě je znát ta doba, kdy jsme ještě v srpnu neměli led, takže máme měsíc zpoždění. Věřím ale, že naše výkony půjdou nahoru a že toto mužstvo určitě nebude hrát o záchranu.“