Radovan Biegl: Bylo to pro mne velice těžké

Václav Trávníček • 21.10.2005

V s e t í n – Pro Radovana Biegla mělo dnešní utkání Vsetína s Třincem zvláštní příchuť. Ve slezském městečku se už zabydlel, ale na roky ve vsetínském dresu se jen tak zapomenout nedá. „Po psychické stránce to pro mne byl strašně těžký zápas,“ říkal šestatřicetiletý gólman po utkání. Vychytal čisté konto, protože hlavní sudí neuznal Vsetínským tři branky. „Můžu si o tom myslet co chci, ale hlavní slovo má rozhodčí,“ krčil rameny Biegl. „My jsme samozřejmě rádi za vítězství!“

Poprvé se Biegl coby Ocelář představil vsetínským fanouškům už letos v zimě, kdy však pro zranění odseděl utkání v civilu na střídačce. Dnes stanul na Lapači proti „svému“ Vsetínu poprvé. „Když sedíte na střídačce, neprožíváte takové psychické peklo. V loňské sezoně byla úplně jiná situace. Když jsme tady hráli, Vsetín se v tu dobu ještě rval o play off, kdežto situace v Třinci byla v podstatě beznadějná. Dnes byl zápas úplně o něčem jiném. A vůbec to pro mne nebylo jednoduché,“ připomenul Biegl, že Vsetínu po čtvrtině soutěže náleží nelichotivá poslední příčka.

Valaši se mohli v tabulce přiblížit právě předposlednímu Třinci, jenomže sudí jim neuznal hned tři vstřelené branky. Šestinásobný mistr tak znovu prohrál. „Já si o regulérnosti či neregulérnosti gólů můžu myslet co chci. Ovšem hlavní slovo má sudí. A ten ty branky neuznal. Protože se nebyl radit ani s videorozhodčím, byl zřejmě přesvědčen, že má pravdu.“ Kdyby byl Vsetínu uznán byť jediný gól, utkání by se zřejmě vyvíjelo jinak. „O tom bez debat. Kdyby se Vsetínu podařilo vyrovnat, byl by zápas úplně o něčem jiném,“ souhlasí Biegl a dodává, že dalším zlomovým okamžikem byla nevyužitá vsetínská přesilovka pěti proti třem. „Je nepsané pravidlo, že když někdo tuto výhodu nevyužije, vyvine se zápas ve prospěch soupeře. No a nám se prakticky hned poté podařilo zvýšit na 2:0, což nás uklidnilo.“

Bieglův Třinec přes léto hodně posiloval a předsezónní vyhlídky týmu se nesly v duchu horních pater tabulky. Klubu z kraje Maryčky Magdonové se zatím sice nedaří, ale Biegl z toho těžkou hlavu nemá. „Měli jsme slušný začátek, ale asi od osmého kola až doposud jsme získali jenom jeden bod. Nedařilo se nám, měli jsme hodně zraněných, dostávali góly po školáckých chybách. Cíle se ale v žádném případě nemění. Musíme teď zapracovat na tom, abychom dohnali to, co jsme ztratili. Dá to práci, ale snad se nám to podaří,“ věří Radovan Biegl.