Třinec ani Vsetín ještě naplno nebodovali

Aleš Koňařík • 13.09.2005

V s e t í n – Souboj s pikantní příchutí nabídne utkání Vsetína v Třinci. Lavičce Ocelářů šéfuje charismatický kouč Jan Neliba, třineckou branku zase hájí Radovan Biegl. Dvě postavy, které byly v předchozích několika letech výraznými ikonami vsetínského hokeje se dnes poprvé postaví proti bývalému klubu. Vsetín dosud získal stejně jako Oceláři v úvodních dvou kolech bod a utkání 3. kola extraligy tak bude pro oba týmy bojem o první vítězství.

Loňský Třinec: Utrápená sezóna

Poslední rok špílmachra Richarda Krále v dresu Ocelářů byl stejně trudný, jako výkony zbytku týmu. Někdejší nedotknutelný tahoun byl kritizován za výkony, v listopadu loňského roku uvažovalo vedení klubu o jeho prodeji. Několikrát se nedostal do základní sestavy a nejistota kolem Krále se přenesla i na zbytek mužstva. Třinec zakonči svou nejhorší extraligovou sezónu na třináctém místě, k lepšímu výsledku nepomohlo ani hostování tehdy ještě vsetínského brankáře Radovana Biegla. Oceláři v reakci na konečný výsledek přes léto výrazně přebudovali celé mužstvo. Už však bez Richarda Krále, který po deseti letech vyměnil Třinec za nové působiště ve Zlíně.

Změny v kádru:

Příchody: Radovan Biegl (Vsetín), David Kudělka (Bakersfield Condors), Jan Výtisk (Plzeň), Michael Vyhlídal (HC Pardubice), Radim Tesařík (Zlín), Tomáš Frolo (Vsetín), Tomáš Pácal (Pardubice), Vlastimil Kroupa (Litvínov), Andrej Petrakov (Sputnik Nižny Tagil), Jaroslav Kudrna (Plzeň), Roman Tomas (SKP Poprad)

Odchody: Richard Král, Marek Melenovský, Filip Štefanka, Jiří Malinský, Pavel Janků, Petr Míka, Branislav Mezei, Miroslav Ďurák, Tomáš Houdek, Marek Chvátal, Vlastimil Lakosil, Petr Podhradský.

Posila léta: Radovan Biegl, brankář

Už v závěru loňské sezóny zde Radovan Biegl hostoval, ve vsetínské brance nedostával tolik šancí, co Roman Čechmánek. Ke všemu jej pronásledovala zranění, sotva Biegl vyléčil operované koleno, hned ze svého prvního zápasu musel odstoupit pro zlomeninu hrtanu – stalo se tak paradoxně právě v zápase s Třincem. V sezóně tak zkušený gólman odchytal jen dvacet zápasů, 15 z toho za Třinec. Na Vsetín se už nevrátil, v létě se hostování změnilo v přestup. Po letech hledání tak má Třinec v brance opět jasnou jedničku.

Loňská bilance Vsetín vs. Třinec

Vsetín – Třinec 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky:
34. Kovář (Vak) - 41. Peterek (Skořepa), 55. Vítek (Polanský), 60. Polanský (Pavelek, Král).

Třinec – Vsetín 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky:
12. Melenovský (Peterek, Bonk), 19. Skořepa (Pavelek, Podhradský), 35. J. Malinský (Vítek), 52. Polanský (Skořepa) - 5. Vak, 42. Veselý (Brabenec, Klesla).

Třinec - Vsetín 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Branky:
2. Skořepa (Polanský, Podhradský), 42. Martynek (Polanský) - 9. Brabenec (Hudler, Gýna), 31. Demel (Vak).

Vsetín - Třinec 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky:
10. Gýna (Hudler), 26. Hudler (Němec), 37. Veselý (Vak, Klesla), 50. Hudler (Radivojevič), 56. Dubec.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi - Luža, F. Štefanka, Hrabal, Bauer, Spitzer, Kučný, Horák - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Gorev - Dubec, Bacul, Beck - Sakrajda, R. Hruška, O. Hruška

Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Kudělka, Vyhlídal, Hunkes - Martynek, Skořepa, Pletka - Kudrna, Hašek, Peterek - Vítek, Petrakov, Huna - Polanský, Zbořil.