Valaši na Jestřáby nevyzráli, podlehli na nájezdy

Václav Trávníček, Pavel Staněk • 12.08.2011

Vsetínští hokejisté na úterní vítězství nad Přerovem nenavázali. Ve druhém přípravném utkání změřili síly s prostějovskými Jestřáby, hanácký celek byl ovšem nad jejich síly. Svěřenci trenéra Hlobila museli celý páteční zápas dotahovat skóre a i když zásluhou Františka Zúbka šest minut před koncem srovnali na 3:3, v následujícím penaltovém rozstřelu už brankáře Musila překonat nedokázali. Další přátelské utkání sehraje Vsetín příští týden v úterý na ledě Uherského Hradiště.

Příprava - přát. pá 12.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3sn(2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Stejskal (Peštuka), 8. Černý (Stráněl), 23. Stejskal (Šebek D., Paška) - 10. Mečiar (Vaněk), 49. Spitzer (Tesařík, Vítek), 54. Zúbek (Hruška O.).
LHK Jestřábi Prostějov: Musil - Koliár, Paška, Kumstát, Peštuka, Osina, Finkes, Tomiga - Stejskal, Duba, Ševčík, Žajgla, Čuřík, Smejkal, Černý, Stráněl, Šebek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Šimek, Farda, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Spitzer - Tesařík, Zúbek, Vítek, Brynecký, Vaněk, Hruška O., Dědek, Holík, Jánský, Korčák, Kubo, Brandis.

Hokejový Prostějov se konečně dočkal. 12. srpna 2011 se opět vrátilo na ledovou plochu napětí hokejového zápasu. I když ne úplně stoprocentní - na řadu se dostaly přípravné zápasy. Po letní přípravě jako první prověřil Jestřáby tým ze Vsetína. Začátek utkání se nesl ve velmi smutném duchu. Hráči spolu s diváky uctili památku zesnulého prostějovského rodáka a nekorunovaného krále bodyčeků - Oldřicha Machače.

Po tomto pietním úvodu započal první přípravný zápas. Již po 50 vteřinách se radovali domácí. Ivo Peštuka poslal kolmici na rozjetého Martina Stejskala, ten puk zpracoval a táhlou střelou od modré trefil mezeru mezi Hromadovými betony. Za hosty zahrozil Mečiar, který po vyhraném buly střílel jen těsně vedle.

Další gól v síti hostů a opět povedená střela mezi betony - po nahrávce Tomáše Stráněla se zblízka nemýlil Michal Černý. Na to hosté odpověděli po pouhých dvou minutách. Vsetínští snížili na rozdíl jedné branky, a to zásluhou již zmiňovaného Tomáše Mečiara.

Dále na sebe upozornil v prostějovském dresu "staronový" hráč Pavel Kumstát, který svou nebezpečnou střelou od kruhu označkoval levou tyč. Velkou šanci před koncem úvodní třetiny měli i hosté, konkrétně Martin Kubo, který se dostal po chybě domácího beka před Musila, který jeho pokus bravurně zlikvidoval.

Ve druhé třetině působili hosté velmi ospalým dojmem. U puku byli jen Jestřábi. Jedna útočná akce střídala druhou. Tento tlak neutichl ani v oslabení prostějovských, naopak vyústil v další vstřelenou branku do sítě hostů. Útočná dvojice Stejskal se Šebkem se dostali do úniku a celou situaci vyřešili klasickým způsobem. David Šebek na sebe nalákal obránce, ale mezitím přihrál Martinu Stejskalovi před prázdnou bránu.

Jestřábí letka ale se neuspokojila ani s třetím vstřeleným gólem a usilovala o další. Málem se to podařilo Šebkovi, který nedokázal protlačit puk do brány přes ležícího Hromadu. Euforii domácího týmu zmrazil až likvidační faul hostujícího Roberta Brandyse na Iva Peštuku. Ten zůstal po zákroku nehybně ležet, do kabiny se dostal až za doprovodu lékaře.

Ve třetí třetině přestali být prostějovští hráči tolik soustředěni a Vsetín tvrdě trestal. Nejprve v přesilové hře snížil přesnou střelou k tyči Zbyněk Spitzer a 7 minut před koncem ještě dokázal vyrovnat vsetínský František Zúbek, který před Musilem tečoval puk do horního rohu.

Po 60 minutách byl tedy stav nerozhodný 3:3 a jak to tak u přípravných zápasů bývá, na řadu přišly rovnou samostatné nájezdy. Zde byli prostějovští naprosto bezchybní - Petr Musil vychytal všechny pokusy a Čuřík se Ševčíkem své pokusy proměnili. Pomyslný bod navíc tedy připadl domácímu Prostějovu.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Utkání nechci nijak hlouběji hodnotit, kluci se devět dnů připravovali dvoufázově, takže toho měli plné zuby. Navíc jsme hráli jen na tři pětky. Celkově jsem spokojený, na přípravný zápas to nebylo špatné, ke konci nám trochu došly síly, když jsme vyklidili útočné i střední pásmo, ale s průběhem i s nasazením hráčů jsem spokojený, jediná černá kaňka je zranění Peštuky.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Mužstvo Prostějova má kvalitu hlavně v útoku, jsou tam výborní bruslaři. Ale my jsme to zvládli po taktické stránce hlavně ve třetí třetině. Kluci se snažili, takže k tomu nemám nic co vytknout. Samozřejmě nás čeká dlouhá cesta, abychom ještě odstranili ty chyby, které právě v těchto zápasech vznikají. Myslím si, že domácí mužstvo bude opět kvalitní.