Vsetín otočil domácí utkání s Prostějovem

Jan Hrbáček • 19.08.2011

Odveta přípravného utkání s Prostějovem se odehrála v pátečním odpoledni na vsetínském Lapači. Domácí rozehráli utkání rozpačitě a po půlhodině prohrávali už o dva góly. Ve druhé třetině se sice zvedli herně, ale střelecky se dokázali prosadit výrazněji až v závěrečné dvacetiminutovce. Vítěžnou branku zajistili po přesilovkové kombinaci Korčák, Farda a podruhé v utkání zakončující Daniel Vaněk. Vsetín tak zvítězil nad Prostějovem těsně 4:3.

Příprava - přát. pá 19.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(0:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Vaněk (Korčák, Dědek), 43. Jánský (Brynecký), 53. Spitzer (O. Hruška), 57. Vaněk (Farda, Korčák) - 17. Ševčík (Duba), 22. Žajgla (Doseděl), 44. Osina (Duba, Ševčík). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Žabčík (30. Tesařík), Spitzer, Hrčka, Mečiar, Šimek, Farda, Hoďa - Zúbek, O. Hruška, Vítek - Korčák, Vaněk, Kubo (30. Dědek) - Brandis, Brynecký, Jánský - Holík.
LHK Jestřábi Prostějov: Musil (30. Hruban) - Kolibár, Kumstát, Tomiga, Osina, Doseděl, Finkes - Stejskal, Duba, Ševčík, Žajgla, Čuřík, Smejkal, Matoušek, Stráněl, Kučera.
Za Vsetín nastoupil nově slovenský obránce Michal Hrčka a i on byl svědkem velmi ospalého úvodu ze strany domácích. Ojedinělé výpady Vsetína obstarával zejména Daniel Vaněk, který v první třetině několikrát ohrozil hostujícího strážce branky, ex-vsetínského Petra Musila. Prostějovští odpovídali sehranou dvojicí Stejskal - Duba. Druhý jmenovaný si v 7. minutě se stoickým klidem projel celým hřištěm.

Skóre pro hosty otevřel v 17. minutě Robin Ševčík. Další bývalý hráč Vsetína zužitkoval před brankářem přihrávku od Lukáše Duby - 0:1. Na konci první části se prezentoval tvrdým bodyčkem Martin Kubo, který si za to od rozhodčího vysloužil 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku a na led už se nepodíval.

Ve druhé třetině a to hned na jejím začátku odskočili Prostějovští na rozdíl dvou branek. Petr Žajgla uklidil odražený puk od horní tyčky za záda Petra Hromady - 0:2. Vsetínští začali hrát aktivněji, ale ani František Zúbek nedokázal propasírovat puk do branky při lehčím závaru před Musilem. Snížení zajistil až ve 34. minutě Daniel Vaněk, který dorazil puk po střele Daniela Dědka.

Závěrečná část patřila domácím. Ve 43. minutě se rozjel po levém křídle Martin Jánský a příklepem prostřelil obránce i brankáře Hrubana - 2:2. Hosté však odpověděli bleskově. Jiří Osina vystřelil od modré čáry a jeho rána propadla Hromadovi mezi betony - 2:3. V 50. minutě se nejprve Jakub Čuřík protáhl před bránu, ale nedokázal zakončit a ihned po vhazování ujel do brejku David Vítek, jenomže trefil pouze brankářovu lapačku.

Vsetín zavelel k obratu v posledních deseti minutách. Od modré napřáhl Zbyněk Spitzer a bylo vyrovnáno! Vítěznou branku pak vsítil při přesilové hře v čase 56:52 kapitán Daniel Vaněk, který svým druhým gólem přetáhl vedení poprvé na domácí stranu. Korčák našel na modré čáře Fardu, řízný obránce Vsetína přenechal kotouč mezi kruhy volnému Vaňkovi a ten se trefil přesnou střelou mezi betony. Prostějov ještě minutu před koncem zkoušel hru bez brankáře, ale už bylo pozdě. Vsetín zvítězil 4:3.

Po skončení utkání se jely samostatné nájezdy, které vyhrál Vsetín 2:1. Za Prostějov proměnil Žajgla, za domácí Valachy Vítek a Zúbek.