Vydržel vymazal vsetínské střelce

Václav Trávníček • 13.10.2012

Vsetínští hokejisté se z Prostějova vrací bez bodu. Nenašli totiž recept na domácího brankáře Lukáše Vydržela, jenž zlikvidoval všechny jejich střelecké pokusy. Naopak Jestřábům se v koncovce dařilo a k prvnímu gólu, který vsítili v první třetině, přidali ve druhém dějství další dva a vítězství si už pohlídali. O všechny branky se postaral první prostějovský útok Zachar, Šebek, Černý.

2. liga - 7.kolo so 13.10.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Černý (Zachar, Šebek), 28. Zachar (Šebek, Černý), 36. Zachar (Šebek). Rozhodčí: Slavka - Hanzlík, Maťašovský. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1241. Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydžel - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Arnošt - Novosad, Duba, Handl - Zachar, Šebek, Černý - Stráněl, Kryl, Berčák.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Okuliar, Mečiar, Žabčík, Zúbek, Vaněk, Brezáni, Dubec, Hruška, Mikšovský, Kubo, Podešva, Kajaba, Vítek, Holík.

Ještě před prvním buly se fanoušci dočkali malého překvapení, do brány domácích se totiž nepostavil Adam Vrba, nýbrž Lukáš Vydržel. A trenér Petr Zachar nemusel svého výběru vůbec litovat. Ale zpět na začátek. V první větší šanci utkání se zjevil David Zachar, který se protáhl podél mantinelu po levém křídle a hrnul se do zakončení. To se sice úplně nepodařilo, svou aktivitou si však řekl o faul vsetínského Tesaříka. Přesilovka se však Jestřábům příliš nepovedla, do úniku se totiž dostal Zúbek. Pokonci přesilovky se do šance dostal i Arnošt, který ještě vylepšil pozici pro Šebka - ten však na dorážku nedosáhl. Na druhé straně se ranou z úhlu předvedl Brezáni.

V jedenácté minutě málem za chybu svých obránců zaplatili Jestřábi brankou, Kuba však Vydržela mezi betony neprostřelil. V téže minutě se o puk porvali David Šebek s Adamem Mikšovským. Vítězem souboje se stal Šebek, ten byl však podražen a Jestřábi si zahráli další přesilovku. Ani tato se však příliš nepovedla, do úniku ve vlastním oslabení se totiž dostala dvojice Kajaba-Dubec. V situaci dva na jednoho si nevedli špatně, Vydržel však pohotově zakročil betonem. Přesilovka Prostějova ještě nedoběhla a už se vylučovalo i v jeho řadách - odpočinout si šel Berčák. Vsetín zkrácenou přesilovou hru poměrně zvládl, do větší šance se dostal například Hruška, jehož pokus zneškodnil ramenem Vydržel.

Poslední minuty úvodní periody se nesly ve znamení častého vyhazování kotouče na zakázané uvolnění. Tento průběh narušila až velká šance Vsetína. V té se ocitl Zúbek, po jehož střele se kus gumy potuloval v blízkosti brankové čáry Jestřábí klece, obraně se však podařilo nebezpečí zažehnat. A jak se hned o pár sekund později ukázalo, pravidlo nedáš, dostaneš platí. Nahrávku před bránu totiž dostal Michal Černý, který se nemýlil. Do konce třetiny se však mohlo ještě jednou skore změnit, velmi aktivní Zúbek však vyrovnat nedokázal.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, zakázaným uvolněním. Hned po něm se Jestřábi znovu pokusili využít další přesilovku. O její využití se pokusila dvojice Zachar s Novosadem, přihrávka na druhého jmenovaného však nedošla. O něco později se v akci ukázala další dvojice domácích hráčů, kteří se, už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, pokusili navýšit skore. Ani Šebek se Zacharem však akci dva na jednoho nedovedli do zdárného konce. O pár okamžiků později se už ale diváci dočkali.

Ve 27. minutě se totiž k dorážce Černého nahození dostal David Zachar, který napodruhé bekhendem prostřelil Plška. Prostějov druhá branka dostala na koně, hosty naopak do útlumu. Ten mále potrestal Handl, nastřelil však jen boční síť brány. Mezi dvacátou devátou a třicátou čtrvrtou pak byli fanoušci svědky velkého tlaku Vsetína, který byl ještě umocněný více než minutu dlouhou přesilovkou pět na tři.

Jedna z mála věcí, které zápasu do té doby chyběly byly rvačky. I té se však přítomní dočkali. Finkes se totiž v blízkosti rozhodčího dostal do křížku s Dubcem. Následná hra ve čtyřech se více dařila Jestřábům. Mírný tlak domácí navíc korunovali brankou na 3:0. A znovu to byl David Zachar, který zvládl bekhendový blafák. Do konce prostřední části se do šance na straně Jestřábů dostali ještě Kryl, Černý a Šebek, hosté kontrovali Tesaříkem. Ani jeden ze jmenovaných se však neprosadil a tak siréna zazněla za stavu 3:0 pro Prostějov.

Poslední třetina byla ve znamení snahy vsetínských hokejistů něco udělat s výsledkem. Tu jim však narušilo trio Berčák, Stráněl a Kryl. Členové jestřábí letky rozebrali hostující obranu a řádně potrápili Plška. Po této akci se však už VHK odhodlala k dobývání prostějovské pevnosti. Vsetín se však nedokázal dostat do větších šancí, přesilovky mu navíc komplikovaly nepřesné přihrávky vzduchem či Michal Tomiga, který se zaskvěl hned několika pohotovými obranými zákroky. Jestřábi navíc nezůstali v útočném snažení pozadu, v šancích se objevili například Duba, Berčák či Kumstát, v závěru pak z levého křídla zkusil štěstí Novosad. Branka už však nepadla a to i přes přesilovku pět na tři, kterou na konci zápasu dostal Vsetín.

Petr Zachar (trenér Prostějova): „Vyhráli jsme 3:0, což je skvělé, ale opět jsme soupeře pustili do pěti samostatných nájezdů a na defenzívě musíme stále pracovat. Klíčové bylo, že celé mužstvo pracovalo a rvalo se o body, navíc brankář Vydržel udržel čisté konto.“

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „První třetinu jsme začali aktivně, měli jsme o hodně více šancí než domácí, ovšem nám tam ty branky nespadly. Ve druhé třetině dal Prostějov dva góly a to nás položilo. Výkon mužstva nebyl tak zlý, ale něco tomu chybělo a to byly právě ty neproměněné šance.“