Valaši přetlačili Břeclav a vezou druhé vítězství z venkovního prostředí!

Dominik Tobola • 19.10.2013

Podařilo se! Miniturné, čítající tři utkání na ledě soupeřů, zahájili Vsetínští na jedničku. Na jižní Moravě se utkali v prostorách Alcaplast Aréně proti domácím Lvům z Břeclavi. Po první periodě se šlo do šaten za stavu 0:0. Bezbrankový stav změnila druhá třetina, ve které se trefili obě strany jednou. Utkání poté rozhodlo vsetínské oslabení, paradoxně však ve prospěch hostů. Hrdinou se ve 43. minutě Robin Ševčík, který propálil Zelenku. Na konci pak hrdě bojující zelenožlutý celek tři body uhájil. Co jediné tak trenéra Jakubíka může mrzet je zranění Michala Žáka, který se po pádu do střely musel odebrat do nemocnice k ošetření rány v obličeji a zůstává tam na pozorování.

2. liga - 11.kolo so 19.10.17:00
HC Břeclav
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Nedvěd (Dora) – 29. Ambruz (Farda, Tichý), 43. Ševčík (Farda). Rozhodčí: Netopil – Blaha, Maťašovský. Vyloučení: 5:6 - navíc Vrba L.(VSE) 5 minut + KO - faul kolenem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 255. Poměr střel: 21:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Břeclav: Zelenka (Šurý) – Dora (A), Nedvěd, Šaur, Novák, Kovář, Nekoranec, Šidák, Höss – Bartoš, Bolfík (A), Záborský – Piskoř, Popolanský, Zháňal – Hrbatý (C), Blaha, Průdek – Maša, Medřický, Procházka.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Tichý, Farda (A), Žák, Vrba L., Báchor, Vrba F. – Kajaba, Vaněk (C), Ambruz (A), Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Hruška P., Kývala, Janeba, Štrbík