Vsetínští přehráli Břeclav a v play-off je čeká Opava

Radek Bařina • 22.02.2014

Pátá příčka! To je konečné umístění Vsetína po základní části. V napínavém posledním kole k tomu přispěla i výhra Valachů v domácím utkání s Břeclaví. Vsetín vstoupil do zápasu dobře, z tlaku však vytěžil jen jedinou branku. Když pak přišel domácí výpadek ve druhé třetině, chopili se Břeclavští šance a po pohledné akci dokázali vyrovnat. V závěrečné dvacetiminutovce se ovšem Valaši vrátili k dobrému výkonu z první třetiny a výraznou převahu podpořili i brankami. Nyní se už Vsetín může začít připravovat na play-off, ve kterém se střetne s Opavou.

2. liga - 44.kolo so 22.2.17:30
HC Břeclav
5:1(1:0, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Ambruz (Vrba L.), 42. Podešva (Zúbek.), 52. Žák (Podešva), 54. Žák (Báchor, Vaněk), 60. Vítek (Podešva) – 28. Kučera (Rejžek). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Hruška, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Tesařík
HC Břeclav: Šurý – Dora, Novák, Kovář, Höss, Nekoranec, Hrbatý – Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Rejžek, Kučera, Zháňal, Blaha, Průdek, Buhaj

Poslední utkání základní části proti už o nic hrajícímu týmu z Břeclavi - toť podvečerní sobotní program na Lapači. Od úvodu utkání měli jasně navrch vsetínští hráči. Hned v 6. minutě se po levém mantinelu projel Martin Ambruz, který namířil svůj chytrý projektil k protější tyči branky, jíž hájil Šurý. Tedy - 1:0. I poté měli otěže naplno ve svých rukou hráči v zelenožlutých dresech. Vynikající zákroky v brance hostů Michala Šurého však stále drželi Jihomoravany ve hře. V tutových šancích nepochodili David Vítek, ani slovenský šutér František Zúbek. První dějství končilo s jasným poměrem střel, který hovořil 21:3 ve prospěch domácích. Ovšem už zmiňovaný heroický výkon brankáře Lvů dával Břeclavi do dalšího průběhu šanci na dobrý výsledek.

Nástup do druhé periody znamenalo totiž otupení tlaku domácích, kteří ztratili na tempu. Přišel zákonitě trest. Čas 27:49 - po krásné individuální akci se prosadil Kristián Kučera, jenž po kličce zasunul za bezmocného Hromadu. Čas ve druhé třetině plynul rychle a Valaši hledali nastavené tempo z prvních minut utkání, což se jim do další sirény oznamující konec druhé části nepovedlo.

V souladu s výsledky z ostatních stadionů ovšem museli Valaši, v případě, že si chtěli udržet pátou příčku, zvítězit. A vyšlo to. Hned v úvodu dostali výhodu přesilovky, kterou v čase 41:45 využil po zmatku před Šurým Jan Podešva a ranou do horního růžku dal malinko ulevit svému týmu a také domácím příznivcům. Definitivní klid si vzal na starost Michal Žák. Mladý obránce nejprve projel mezi kruhy, odkud trefil šibenici, aby hned za dvě minuty mohl pálit od modré a v rozmezí dvou minut si připsat dvě branky. V poslední minutě pak ještě ujel David Vítek, který zpečetil vsetínské vítězství. Je to tedy všechno jasné - Vsetín v úterý 25. února míří k prvnímu utkání play-off na sever Moravy, kde se utká se Slezanem Opava. Zbývá otázka - vyjde to letos a postoupí Valaši přes první kolo?!