Vsetín vydřel cennou výhru v Břeclavi

Radek Bařina • 15.01.2014

Důležité body vybojovali hokejisté VHK Vsetín na ledě Břeclavi. Souboj tabulkových sousedů přinesl drama až do poslední vteřiny. Vsetínští dvakrát prohrávali, na inkasované branky ale dokázali vždy brzy odpovědět a ve 36. minutě se jim zásluhou přesilovkové trefy Lukáše Vrby podařilo strhnout vedení na svou stranu. V napínavém závěru Valaši těsný náskok uhájili a po vítězství 3:2 se bodově dotáhli na sedmý Frýdek–Místek.

2. liga - 33.kolo st 15.1.18:00
HC Břeclav
2:3(1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Haman (Rejžek), 30. Popolanský (Hrbatý) – 14. Vítek (Podešva, Zúbek), 33. Ambruz (Kajaba), 36. Vrba L. (Ambruz, Vaněk). Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 261. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Břeclav: Klimeš – Dora (A), Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Nekoranec, Höss, Strapina – Piskoř, Bolfík (A), Kučera, Zháňal, Rejžek, Haman (C), Gabriška, Blaha, Medřický, Procházka, Popolanský
VHK ROBE Vsetín: Hromada – L. Vrba, Hurtík, F. Vrba, Báchor, Žák, Tichý – Kajaba, Vaněk (C), Ambruz (A) – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, P. Hruška
Na úvod utkání domácí hokejisté ubránili oslabení, aby následně hráli dvakrát po sobě dvojnásobnou přesilovku. Nic v ní ale nevymysleli. Trefili se paradoxně až v době, kdy znovu hráli v oslabení. Ve 13. minutě napadal aktivně v rohu Boris Rejžek, obránce Vsetína podklouzl, přenechal slovenskému útočníkovi puk, ten ho naservíroval do mezikruží najetému Radku Hamanovi a břeclavský kapitán otevřel skóre. Jenže hosté do minuty srovnali, když využili pokračující početní výhodu. Přesně k tyči se z první trefil Vítek. Do první sirény se oba soupeři střídali v tlaku, ale výraznější šance chyběly.

Začátek prostředního dějství patřil kromě jedné tutovky Břeclavi Vsetínu, který Břeclav na dlouhé minuty zatlačil do defenzívy. Až díky vyloučení jednoho z hostí se Lvi osvobodili. V početní výhodě pak zazdili dvě tutovky. Až v polovině zápasu se dostali podruhé do vedení. Filip Hrbatý udržel puk v souboji jeden na jednoho, jeho střelu ještě Hromada vyrazil, ale jen před Tomáše Popolanského, pro kterého už nebyl problém trefit odkrytou branku. Jenže vedení Lvům vydrželo jen tři minuty. Břeclavané ztratili puk v obranném pásmu, Kajabovu střelu ještě Klimeš vyrazil, ale na dorážku Ambruze už neměl nárok. Jenže ve 36. minutě bylo ještě hůř. To utnul končící přesilovku tvrdou ranou od modré čáry hostující Vrba a Vsetín poprvé v zápase vedl. Sudí pak Valachům správně neuznal další gól, po evidentní přihrávce rukou. V poslední minutě měl velkou šanci vyrovnat Tomáš Popolanský, ale v samostatném úniku na Hromadu nevyzrál.

Třetí třetina byla ve znamení marné snahy Břeclavi o vyrovnání. Vsetín ji nejprve dlouho držel z dostřelu, brankou zaváněl jen další Popolanského únik, ale břeclavský útočník trefil z úhlu jen tyč vsetínské brány. Postupně ale tlak Lvů sílil, Hamanovu střelu z mezikruží vyrazil Hromada jen maskou a Rejžkova jedovatá střela vypadal vsetínskému brankáři z lapačky. Bohužel však mimo bránu. A když i Ambruz rozezněl brankovou konstrukci za Klimešem, zkusili to domácí po time-outu v závěru v šesti, bez gólmana. Jenže ke kloudné střele se nedostali a museli tak skousnout další porážku.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Byl to zápas jako přes kopírák toho s Orlovou. Jen jsme dneska na rozdíl od něj dvakrát vedli. Jenomže jaké chyby my dokážeme udělat, když vedeme, to mi hlava nebere. Soupeři jsme namazali na dva góly, třetí pak trefili parádně. Brankář nás dneska podržel, ale bylo to málo platné, když útočníci nepromění ani samostatné úniky na brankáře.Chce to i trochu štístka. V závěru zápasu jsme ještě tlačili, ale byla to křeč.“

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Uvědomovali jsme si důležitost tohoto utkání, hrálo se o šest bodů. V prvních deseti minutách jsme dvakrát hráli ve třech, bylo ohromně důležité, že jsme to ubránili. Celkově to dnes bylo hodně bojovné utkání, nebylo to tak pohledné jako poslední zápas s Prostějovem. Jsme rádi, že jsme to tady zvládli. Bylo hodně těžké dvakrát dotahovat jednobrankové manko, naštěstí se nám to pokaždé rychle povedlo. Od poloviny utkání jsme byli lepší, silní na kotouči, vzadu jsme si to hlídali a soupeře do ničeho vážného nepouštěli.