Valaši získali skalp Zubra a slaví osmé vítězství v řadě!

Jan Tajzler • 01.02.2014

Vsetínská série vítězství i nadále pokračuje. Zelenožlutí v domácím prostředí dokázali porazit přerovské Zubry. Vlivným faktorem utkání byly přesilové hry, protože v nich padly všechny branky. Vsetínští se ujali vedení jako první, hosté srovnali krok ve dvojnásobné početní výhodě a i přes aktivní výkon Zubrů, zejména v prostředním dějství, se do vedení dostal Vsetín, které už nepustil a po taktickém výkonu ve třetí části získává všechny tři body.

2. liga - 38.kolo so 1.2.17:30
HC ZUBR Přerov
3:1(1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky:12. Tichý (Zúbek, Vítek), 21. Ambruz (Kajaba), 34. Kajaba – 16. Pala (Goiš, Osina). Rozhodčí: Fiala – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 9:10 navíc Kajaba (VSE) a Goiš (PRE) 5+OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1407. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Hruška.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Běhal, Matyáš – Goiš, Sedlák, Kovařík, Šťastný, Brančík, Blinka, Kolář, Sakrajda, Ditrich, Školoud, Haloda, Málek.

Již první sekundy zápasu a sekyra do lapačky brankáře Hromady naznačily, že Přerov i tentokrát dorazil na Lapač s agresivním hokejem na hranici pravidel. Krom něj se však prezentoval i dobrým napadáním a výborným pohybem, v prvních minutách utkání tak byli Zubři nebezpečnějším celkem. Už po minutě hry pálil zblízka Goiš, Hromada ho však vychytal betonem. O chvíli později byl blízko vedoucí trefě Brančík, zadovkou ale netrefil odkrytou bránu VHK a ve 3. minutě se neprosadil ani Kolář, který zblízka minul. V následující minutě poprvé zahrozil Vsetín. Kajaba si obhodil obránce, jeho zakončení ale skončilo na Vojtkově masce a následná Vaňkova dorážka zase na gólmanových betonech.

V polovině třetiny nastartovala nepřesná domácí přihrávka rychlou akci Kovaříkovu, jeho pokus z mezikruží ale zastavilo břevno za Hromadou. Z vedoucí branky se tak radoval Vsetín. V samém konci nepovedené přesilovky dostal Josef Tichý pas od mantinelu a z pozice na středu útočného pásma propálil Vojtka střelou na vyrážečku. O tři minuty později však domácí dvěma slepenými fauly nabídli Přerovu přesilovku pět na tři a ten ji s díky využil. Radomír Pala se opřel do puku na vrcholku kruhu a propálil Hromadu. Do kabin tak celky odcházely za zaslouženě nerozhodného stavu 1:1.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Juraj Tichý

Ze druhé třetiny uběhlo jen 52 sekund a Valaši šli podruhé v zápase do vedení. Pomohla jim k tomu velká chyba hostujícího obránce. Ten se při rozehrávce pokusil nafilmovat faul, neudělal to ale vůbec šikovně, navíc přitom odevzdal puk domácím a po Kajabově přihrávce uklidil Martin Ambruz puk nad rameno bezmocného Vojtka. Vrátit skóre do rovnoměrného stavu mohl ve 27. minutě agilní Kovařík, jeho pohotovou střelu ale Hromada se štěstím lapil. K vyrovnání pak Zubrům nepomohly ani dvě minuty hry proti třem. Výhodu čtyři na tři a posléze pět na tři využít nedokázali. Nejblíže úspěchu byl Pala, před poloodkrytou bránou ale nemířil přesně.

Ve 34. minutě pak Vsetínští hostům názorně předvedli, jak využívat přesilové hry – i třetí gól totiž vsítili v početní výhodě. Nutno dodat, že jim znovu notně pomohli přerovští hráči. Ti si na hranici brankoviště tak dlouho dávali přednost při odpalování puku do bezpečí, až se mezi ně vřítil René Kajaba a pohotovým šťouchem uklidil touš do odkrytého kouta branky. Hned po rozehrávce mohl snížit Sakrajda, tváří v tvář Hromadovi ale bekhendem neuspěl. V závěru třetiny měl sice Přerov tlak, Goišovu další tutovku ale zastavilo břevno a do kabin tak odcházeli Valaši s dvougólovým náskokem.

Třetí periodu sehráli Vsetínští skvěle takticky a až na několik vzácných výjimek nepouštěli hosty k ohrožení Hromadovy svatyně. Ve 42. minutě naopak mohl rozhodnout Mikšovský, jeho dorážku ale Vojtek dokázal zastavit na brankové čáře svou širokou holí. V 50. minutě se neradoval ani Zúbek, jeho teč totiž skončila na tyči.

Hosty do hry nevrátila ani přesilová hra v minutě 54. a jiskřičku naděje nevykřesali ani v závěrečné, minutu trvající power-play. Ta přinesla jen bitku, v níž se Goiš pustil do domácího Kajaby, na nic víc se však hosté nezmohli. Ve vyrovnaném a atraktivním utkání tak Vsetínští potřetí v sezóně porazili Přerov a připsali si osmé vítězství v řadě.

Viktor Hlobil (Vsetín): „Do zápasu jsme šli s tím, že nechceme přerušit sérii výher, kór doma s Přerovem. Soupeř na nás na začátku vletěl a hráli jsme, jako kdybychom měli z něčeho strach. Přerov měl zprvu více šancí, ale později se hra srovnala. Podařilo se nám vstřelit góla, ale po zbytečných faulech jsme šli do tří a inkasovali. V kabině jsme si něco řekli k tomu, že takto to hrát nejde. Ve druhé třetině jsme díky dvěma přesilovkovým trefám zápas otočili. Ve třetí třetině už soupeř tolik šancí neměl, lépe jsme si pokryli střední pásmo a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Vladimír Kočara (Přerov): „Všechny branky padly v přesilových hrách, takže ty dnes utkání rozhodovaly. Při hře pět na pět si myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem.“