Valaši po zlepšeném výkonu padli v Přerově

Václav Trávníček • 28.09.2013

V sobotu to zkrátka nevyšlo. Vsetínští hokejisté byli v souboji s Přerovem hanáckému celku vyrovnaným soupeřem, doplatili však na (ne)proměňování šancí. Zatímco Zubři se trefili čtyřikrát, Valaši zásluhou Daniela Vaňka a Reného Kajaby mířili do černého pouze dvakrát. Zlepšený výkon oproti předchozím zápasům však může být pro zelenožlutou partu příslibem do blízké budoucnosti. Premiéru si v Přerově navíc odbyly nové posily Jakubíkovy družiny, Jakub Lehečka a Oldřich Heža.

2. liga - 5.kolo so 28.9.17:00
HC ZUBR Přerov
4:2(3:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Šťastný D. (Kudělka), 13. Haloda (Goiš), 14. Blinka (Vlček), 29. Ministr (Goiš) - 42. Vaněk (Kubo), 44. Kajaba (Vaněk, Ambruz). Rozhodčí: Czubaj – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 8:7, navíc Osina (Přerov) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1437. Poměr střel: 29:38. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Tomeček, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Šťastný R. – Šťastný D., Sedlák, Blinka, Brančík, Haloda, Ministr, Goiš, Kundrátek, Ditrich, Brada, Řezáč, Zbořil.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (14. Hromada) – Farda, Tichý, Vrba, Žák, Okuliar, Vrba, Báchor, Vodák, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Mikšovský, Kubo, Ševčík, Vítek, Heža, Lehečka, Janeba, Daněk, Kývala.
Začátek zápasu přinesl aktivitu vsetínského týmu a nechybělo mnoho, aby Kubo rychle načal gólový účet. Jeho dorážka však skončila mezi betony připraveného Sklenáře. Nadějnou příležitost měl také Mikšovský, pak ale ofenziva Valachů chvíli utichla a taktovky se chopili Zubři. Brančík ještě neskóroval, ale David Šťastný hned vzápětí už ano, když se od jeho hole kotouč šťastně dostal do brány.

Vsetín se nedokázal prosadit před Sklenářem ani během svých přesilovek, a to v rozmezí šesté až desáté minuty hrál hned dvě. Domácí byli naopak před kasou soupeře nekompromisní. Vlčkovi při objetí brány a rychlému zakončení u tyče scházelo ke skórování jen maličko, Marek Haloda už ale se svou střelou uspěl. Za další minutu se navíc trefil také Matěj Blinka, jehož gól vyhnal mladého brankáře Kohna na střídačku a jeho místo zaujal zkušenější Hromada.

Také do druhé periody měl VHK nadějný vstup, jenže při Kajabově dorážce byl bez gólového efektu. Pak se znovu hrálo více před Hromadou a Přerov svou aktivitu přetavil ve čtvrtý gól. Goiš přihrál mezi kruhy na Milana Ministra, který precizní střelou bez přípravy znovu potěšil domácí příznivce.

Vsetín se dokázal více před Sklenáře dostat až s blížícím se závěrem prostřední „dvacky“. Ani po velké chybě obrany, kterou musel Osina hasit jen za cenu trestného střílení, se však žlutozelení neprosadili. Kývalův pokus v nájezdu překonat gólmana Zubrů mezi betony nevyšel. Stejně dopadl z další akce také Ambruz, proto po čtyřiceti minutách na straně vsetínských gólů svítila stále nula.

Pokazit Sklenářovi čisté konto se Valachům podařilo až na začátku třetí třetiny, kdy se odrazili k velmi dobrému výkonu. Před bránu si najel Daniel Vaněk a na jeho zakončení pod horní tyč domácí gólman nestačil. O chvilku později bylo ve skupině hostujících fanoušků ještě veseleji. Rychlou akci totiž zakončoval René Kajaba a z jasného vedení Zubrů bylo rázem drama.

To mohlo ještě zesílit, kdyby se z ideální pozice trefil Ambruz, jenže ačkoliv byl nebráněný před klecí, gólový cíl minul. Lepší závěr si pak Vsetín pokazil vyloučeními, která družinu trenéra Jakubíka na čtyři minuty přibrzdila. Domácí Zubři své šance v konci třetí části nevyužili a na stavu 4:2 už nic nezměnila ani téměř minutová hra Valachů bez brankáře.

Lubomír Václavíček (trenér Přerova): "Čekali jsme těžký zápas a on takový opravdu byl. Měli jsme zprávy, že Vsetín se hodně trápí v koncovce, což se potvrdilo. Vedli jsme v polovině zápasu o čtyři góly, ale hra tomu neodpovídala. Byl to celkem vyrovnaný zápas a mezi mužstvy byl rozdíl akorát ten, že my jsme prosadit dokázali a soupeř nikoliv. Po výměně vsetínských brankářů se nám přestalo střelecky dařit a hra se hodně rozkouskovala. Soupeř vycítil šanci a my jsme některé akce začali řešit nezodpovědně. Jsme rádi, že se nám podařilo získat všechny tři body."

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): "Výsledek 4:0 byl v polovině utkání pro nás hodně krutý. Celý zápas jsme odehráli na hranici našich možností a poslední třetina, kterou jsme dokázali vyhrát, by mohla být takovým odrazem do těch dalších. Hráčům nemohu dnes nic vytknout, protože udělat chybu a dostat po ní gól, to je prostě hokej. Kdyby se k nám přiklonilo trochu více štěstíčka, tak by to bylo dobré."