Do Budějovic jedeme vyhrát, jiná taktika neexistuje, burcuje Jiří Drtina

Josef Kutěj • 17.03.2019

Přestože ještě před nedávnem na vsetínský Lapač mířil jako host, dnes patří Jiří Drtina ke spolehlivým bekům vsetínského ROBE. Právě jeho zkušenosti a tvrdá rána od modré mohou být důležité pro úspěch celého týmu. Zatím se to však v sérii s Motorem nedaří. "Rád bych střílel, ale oni perfektně blokují a střílet do plných prostě nejde." Chybu však nehledá jen ve skvěle blokující obraně soupeře, "Nejsme momentálně schopni chytat jejich protiútoky, víme jak to hrají a musíme se na to připravit a v Budějovicích vyhrát."

Již první utkání proti Motoru ukázalo, že série nebude jednoduchá. Co jste si říkali, když jste dostali do semifinále Motor?

Co jsme si říkali? Říkali jsme si, že Motor je 100 % kvalitní soupeř, ale že ta série bude vyrovnaná, že se nemáme čeho bát. Prostě, že na ně máme no... Zatím se nám to bohužel vůbec nepovedlo. Nehrajeme dobře, nedáváme góly a teď jsme jich hodně i dostali. Zatím je to opravdu špatné.

Jak se dá zhodnotit druhé domácí utkání bez vstřelené branky?

Dali nám lekci z efektivity. Hráli velmi jednoduše, hráli puky na mantinel, tečují to na středové hráče. Jezdí z toho 2:1, 3:2 a mají z toho šance, které proměňují. My nyní nějak nejsme schopni se prosadit 5:5, ani při přesilovce. Vůbec se nám nedaří. Nevím no, těžko říct. Nejde říct, že jsme se na to vykašlali, stojí nás to hrozně sil. Prostě nehrajeme chytře, děláme velké množství chyb a to nás pak stojí góly.

Na střely bylo druhé utkání poměrně vyrovnané, 31:34 pro Motor, co chybí?

Já nevím. Důraz, důraz do brány. Být tam dřív. Ale hlavně to více prostřelovat. Oni opravdu skvěle blokují střely a my se pak nedostáváme k nebezpečným odrazům a dorážkám. Většinu nebezpečných střel, které jsou z ideálních prostorů nám zablokují a to je pak strašně těžké. Musíme se v tomhle hodně zlepšit.

Zmiňoval jste přesilovky, vy jste byl právě hráčem, který přišel na Vsetín kvůli tvrdé ráně od modré...

Samozřejmě bych rád střílel, ale k tomu musím mít příležitost. Nemůžu střílet jen tak. Teď je trochu křeč, a tak se i snažím střílet nějak bez větší myšlenky, hlavně to prostřelit, ale je vidět, že ty hrče trefujeme. Pokud jde proti mě hráč, je prostě těžké jej obstřelit. Musíme se snažit hrát přesilovky tak, aby buď na mě, nebo na kohokoli to vyšlo, tak aby tu střelu neměl do plných, aby byla jednodušší. Musí tam být ulice do brány, jak říkám přes hráče nejde střílet.

Nejsou právě přesilovky občas překombinované?

Je to možné, že někdy chybí jednoduchost. Trochu se teď v přesilovkách utápíme, bohužel. Víc tomu těžko říct, kdybychom věděli co udělat, dávno bychom to udělali lépe.

Dá se říct, že na vás Motor přijel velmi dobře připraven?

100 %. Já si myslím, že 100 % přijel dobře připraven. Je to vidět na jejich pohybu, na jejich hře, taktice. Je to těžké, ale spíše je to tou naší hrou. Nejsme moc schopni zachytávat jejich protiútoky, které mají nebezpečné, z toho pak dostáváme zbytečné branky.

Vidím, že máte šrám na tváři, co se tam stalo?

Hráč jel, udělal kličku do středu a já jsem mu šel do puku a on, jak se snažil vystřelit, tak mě hokejkou trefil do obličeje. Samozřejmě rozhodčí si myslel, že mě netrefil, ale to asi neviděl, protože to viděl ze špatného úhlu. To se stane, není to vyloženě něčí vina, to je prostě taková trošku shoda náhod.

Když se vrátíme k sérii s Prostějovem, nesebrala vám potřebné síly?

Tohle se těžko hodnotí. Ta série byla samozřejmě dlouhá a těžká, jak fyzicky tak psychicky, ale za to se nemůžeme schovávat. Prostě nemůžu říct, že bych se cítil nějak vyčerpaný, nebo že bych nemohl. V tom si myslím, že to není. Spíše je to momentálně v našich hlavách.

Plní Motor to co jste od něj před sérií očekávali? Nebo něčím překvapil?

Myslím si, že nás vyloženě nepřekvapili. Spíše nejsme schopni vyloženě to zachytávat. Hrají jednoduše. V podstatě takhle hrají celou sezónu. Hrají bek-bek-mantinel, nebo střed. Protečovávají puky, do toho vjíždějí rozjetí hráči a z toho pak těží a my nejsme schopní tohle zachytit.

Fanoušci i při skóre 0:6 zpívali a snažili se vás podporovat, cítíte jejich podporu i když se nedaří?

Samozřejmě, já jsem si to uvědomoval, těch posledních 10 minut, protože tohle jsem v životě nezažil. Dá se říct, že všude kde jsem byl, asi kromě Slavie, tak fanoušci po deseti minutách špatného výkonu začali pískat a užívali si to trošku jiným směrem, než fanoušci tady na Vsetíně. Pro mě i po takovéhle prohře byl, dá se říct zážitek, že pořád drží při nás a je to příjemné. Patří jim za to díky.

Jaký je teď plán týmu?

Zítra si dáme nějaký lehčí trénink nebo, kdo bude potřebovat, doléčí šrámy a další den již půjdeme všichni na led a pojedeme do Českých Budějovic o den dříve. Musíme se dát nějakým způsobem dohromady a tam hlavně dobře bránit. Protože prostě z dobré obrany můžou vznikat nějaké protiútoky. Takhle se teď snažíme nějak tlačit, tlačit a ani to nám nyní nejde a pak nám ujedou a dávají z toho góly.

Už vám trenéři něco říkali k zápasu?

Říkali nám k tomu něco málo, ale hlavní bylo to, že jsme prozatím podrobněji nerozebírali ty zápasy, na to přijde čas v těch dvou dnech co nehrajeme. Hlavní co říkali, že série nekončí, hraje se na 4 vítězné zápasy a nerozhodují ji 2 zápasy, které se nám nepovedly, pořád Motor musí 2 vyhrát a to je pro nás důležité, to bylo to hlavní poselství.

Takže s čím jedete na Motor?

Rozhodně tam vyhrát ty zápasy. S ničím jiným tam jet nemůžeme, protože prohráváme 2:0, jiná taktika neexistuje. Chceme sérii vrátit zpět na Lapač!

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov