Vsetín potřetí v sezoně nestačil na Frýdek-Místek

Jan Tajzler • 04.01.2014

Ani do třetice to Valachům na soupeře z Frýdku-Místku nevyšlo. Domácí Vsetín se v utkání sice dostal na rozdíl dvou branek, hosté však dokázali kontrolovat ještě do konce první třetiny, aby hned v úvodu té následující srovnali. Valachům se nepodařilo využít dvojnásobnou početní výhodu a byli za to potrestání, když vítěznou branku obstaral Marek Ivan. Zelenožlutým nepomohla ani závěrečná power-play a Frýdek si i podruhé v sezoně odveze z Valašska všechny body.

2. liga - 30.kolo so 4.1.17:30
HC Frýdek-Místek
2:3(2:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Pokorný (Žák), 13. Kubo (Vrba F., Mikšovský) – 20. Richter (Mach, Ovšák), 22. Ovšák (Mach), 39. Ivan (Ovšák, Stránský). Rozhodčí: Kika – Kašík, Vožda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 989. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, L. Vrba, Farda, F. Vrba, Žák, Tichý, Báchor – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Daněk, Pokorný – Kývala, Podešva, Hruška.
HC Frýdek-Místek: Kubáň (Chvostek) – Gajda, Měkýš, O. Podešva, Ovšák, Čintala, Franek, Ivan, Mach, O. Sluštík, J. Sluštík, Samiec, Stránský, Gogolka, Kopun, Vacula, Richter, Mamula.

První utkání v novém roce 2014 měli na programu zelenožlutí proti nepříjemnému soupeři, s Frýdkem-Místkem totiž svěřenci dua Hlobil, Weintritt ještě nedokázali ani jednou brát body. Před velmi slušně zaplněnými ochozy, které čítaly necelou tisícovku diváků, se ovšem domácí v úvodu činili. Po několika šancích se ujala akce dvou mladíků. Michal Žák krásným pasem vybídl k úniku Dominika Pokorného a junior třetího útoku otevřel účet utkání. Vsetínští sehráli výtečně prvních deset minut první třetiny, po trefě Martina Kuba vedli 2:0. Právě tato trefa rozpoutala vlnu protestů, podle hráčů a trenérů hostí padla branka po zásahu vysokou holí. I přes sáhodlouhé debaty rozhodčí ukázal jasně mezi tři tyče. Od této chvíle se utkání začalo vyostřovat. Frýdek-Místek přidal na důraze a dvě sekundy před koncem využil svou šanci. Po zmatku před Hromadou našel Karel Richter kotouč, který uklidil za bezmocného strážce branky. Výstižně, udeřil blesk z čistého nebe.

Do druhé třetiny se vyřítil oživený Frýdek-Místek, jeden z nejlepších obránců druhé ligy skupiny Východ Milan Ovšák objel branku a pohodlně vyrovnal. Zasunul kotouč mezi Hromadovými betony. Jinak měl více ze hry domácí Vsetín, ovšem střelecká potence mezi Vsetínskými vrchy bilancuje někde na bodu mrazu. Tristní je především střelecký poměr, v prostředním dějství zvítězil valašský zástupce 11:4, na kontě vstřelených branek beztak svítila nula.

Utkání se ještě více vyostřilo, čemuž dopomáhaly především neustálé debaty matadora protřelého extraligou Marka Ivana se sudími, což se nelíbilo hlavně domácím divákům, kteří jej na to velmi hlasitě upozorňovali. Svůj boj proti všem však mimochodem také někdejší hráč Vsetína vyhrál. Dvě minuty před koncem druhého dějství si totiž za obránce sjel Ovšák, jehož našel krásným pasem Vít Stránský, naznačil střelu a vybídl k rozdílovému gólu právě Marka Ivana. Zkušený hokejový a osobitý živel ještě v tu chvíli netušil, že rozhodl třetí utkání proti stejnému soupeři v řadě.

Poslední dějství se odehrávalo opět především na frýdecko-místecké půli, ale vynikající Kubáň v brance a týmový výkon v obraně dokázali mazat jeden valící se útok za druhým. Ani rány Hurtíka či Kajaby nedostály kýženého úspěchu - tedy rozvlnění sítě za odchovancem vítkovického hokeje. Valaši neuspěli ani v následné skoro dvě minuty trvající hře bez brankáře, a tak poprvé pod novým trenérským duem Weintritt, Hlobil nebodovali. Na konci se tak mohla radovat, spolu se svou hrstkou příznivců, výprava z Frýdku-Místku. V popředí pak hrdinně stál Marek Ivan, který už potřetí zajistil svému týmu vítězství proti soupeři z Lapače.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „První třetina nám vyšla, hráli jsme dobře, byli rychlejší a silnější na kotouči. Měli jsme také šance, které hostující brankář víceméně pochytal. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, ale dvě vteřiny před koncem třetiny jsme inkasovali úplně zbytečný gól. Vstup do druhé třetiny byl z naší strany špatný, soupeř hned na jejím začátku srovnal. Pak jsme se snažili hrát, ale přerušovanou hrou jsme se nemohli dostat do zápasu. Podařilo se nám to až ve třetí části za stavu 2:3, ale nestačilo to. Musíme hrát naplno a odpovědně celý zápas, nemůžeme si dovolit něco byť jen na chvilku vypustit.“

Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku): „Domácí byli aktivnější, zatlačili nás do našeho obranného pásma. Využívali jsme jejich chyb v brejkových situacích. Podle mne rozhodl gól na 2:1, který se nám podařilo vstřelit dvě vteřiny před koncem první třetiny. Hned zkraje druhé části jsme navíc vyrovnali na 2:2. Dostali jsme se do většího klidu a trpělivým způsobem hry jsme si šli pro třetí gól.“