Vstupenky online
  80. narozeniny

Vsetín bude v Přerově usilovat o třetí skalp Zubra

Jan Tajzler • 08.01.2019

Podruhé v letošní sezoně se Valaši vydávají na led přerovského rivala. Podobně jako v pondělním utkání se Slavií, čeká i tentokrát na Vsetín tým, který se pohybuje na hranici elitní osmičky. Domácí Zubři zcela jistě udělají vše pro to, aby kýžené pozice upevnili právě na úkor Vsetína. Zelenožlutí jsou zatím v letošních vzájemných utkání lepším týmem, Zubrům povolili zisk jediného bodu. Jak to bude tentokrát na horkém ledě v Přerově? Odpovědi dostaneme ve středu, utkání začíná v 18:00 v přerovské MEO aréně.

Přerov potřebuje impuls, dostaví se proti Vsetínu?

Přerovský klub podobně jako v předchozích ročnících cílí na postup do play-off. V posledních utkáních se však žlutomodrým příliš nedaří a soupeři nashromáždění na hranici postupové osmičky toho využívají. Mimo jiné také ve vzájemných zápasech se Zubry. Hanáky určitě musí mrzet poslední výsledky, především s přímým konkurentem z Frýdku-Místku, se kterým Přerov na domácím ledě padl 3:4 v prodloužení. Ještě před tím Zubři vyšli naprázdno v Třebíči 1:2 a sérii tří porážek aktuálně kompletuje pondělní nezdar s Porubou, kdy Přerovští padli po samostatných nájezdech. 1:2. Na první novoroční vítězství tak v Přerově stále čekají a na Hané doufají, že potřebný impuls se dostaví právě v třaskavém derby se Vsetínem.

Přerovský tým i v letošním ročníku zdobí rozložení produktivity do všech útočných formací, co se však nezměnila je výrazná produktivita Romana Pšurného, který i letos táhne Zubry, momentálně vede klubovou produktivitu s bilancí 7+21. Nejlepším střelcem v týmu středečního soupeře Valachů je aktuálně s počtem jedenácti branek Tomáš Sýkora. Obranné řady Přerova už nějaký ten pátek stojí na Radomíru Palovi, ten se snaží produktivitu svého týmu osvěžit svým příspěvkem šestnácti kanadských bodů. Přispívat ofenzivní činnosti a zároveň dobře bránit, to je devíza Mikuláše Zbořila, jenž se krom třinácti kanadských bodů může pochlubit také dvanácti kladnými body ve statistice +/-.

Přerov se může spolehnout i na stabilitu v brankovišti, nejvíce prostoru zatím dostal Lukáš Klimeš, jenž v devětadvaceti utkání vychytal úspěšnost zákroků 91,61% a průměrně inkasoval 2,45 branky na zápas. K dispozici mají trenéři Přecechtěl s Dočkalem ještě Milana Kloučka, jenž Přerovu může vypomoct formou střídavých startů z extraligových Pardubic, jeho deset utkání za Přerov přineslo úspěšnost zákroků nad 93% s průměrem inkasovaných branek 2,1 na jedno utkání.

Přerov bojuje o postavení v elitní osmičce, zatím se Zubři drží právě na posledním postupovém místě, ovšem vinou posledních výsledků je jejich náskok na nepostupové pozice už pouze jednobodový. Vítězství Vsetína v Přerově by uvítali především v Třebíči a Slavii, určitě by se nezlobili ani v Litoměřicích, které právě díky lepšímu skóre okupují sedmou příčku před Zubry.

Naváže Vsetín na venkovní úspěchy také v Přerově?

Není to tak dávno, co jsme se věnovali tématu venkovních utkání Vsetína. V době adventní nebyly výsledky Vsetína na ledě soupeřů vůbec dobré. Ovšem zelenožlutí v závěru a na přelomu kalendářního roku zabrali. Odrazovým můstkem bylo vítězství v Ústí nad Labem, které se sice dostavilo až po prodloužení, ale dodalo Valachům potřebné seběvědomí, které Vsetínští potvrdili v následujícím venkovním utkání na půdě Litoměřic, odkud už na Valašsko putoval export tří bodů. Vsetínský progres mimo Lapač naposledy odnesl i lídr tabulky z Jihlavy, kde Valaši doslova vybojovali cenné vítězství 3:2. Podaří se tato série protáhnout i na horké přerovské půdě? Vsetín už to letos jednou dokázal, když v Přerově bral dva body za vítězství v prodloužení, rozhodující branku tehdy vsítil Ondřej Slováček.

Pokud se však podíváme na vsetínský tým ze šírší souvislosti, pak musím konstatovat, že až na novoroční zaváhání s Benátkami nad Jizerou jsou svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka ve formě. Z posledních devíti utkání slavili v osmi případech a třetí příčku zaujímají jen díky horšímu skóre oproti Kladnu, Vsetín má navíc oproti přímým konkurentům v tabulce zápas k dobru. Papírové předpoklady hovoří před středečním kole ve prospěch Vsetína, ovšem na souboje s Přerovem můžeme nahlížet podobně jako na kdysi vyhlášená valašská derby a takové zápasy favorita nemívají.

Vsetín si v pondělním kole připsal zisk dvou cenných bodů, když na svém ledě v prodloužení udolal pražskou Slavii, dvě trefy zaznamenal Luboš Rob, čímž ještě výrazněji navýšil své prvenství ve střelecké produktivitě soutěže, ba co víc po pondělku je o jeden kanadský bod před prostějovským Tomášem Divíškem a aktuálně se vsetínský borec může honosit titulem nejproduktivnějšího hráče soutěže. „Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že dám třicet gólů, tak tomu nebudu věřit, ale jsem rád. Už je to pěkné číslo. Máme před sebou ještě dost zápasů, tak snad ještě nějaké přidám,“ culil se po vítězném zápase se Slavii vsetínský útočník, který se díky svým výkonům stal podobně jako kdysi jeho otec oblíbencem vsetínských tribun.

V Přerově se bude konat také jedná premiéra, poprvé ve vsetínském dresu by mě nastoupit obránce Radek Jeřábek: "Radka, jsme sledovali několik týdnů. Jsme rádi, že jsme se s Ústím na jeho přesunu na Lapač dohodli. Jedná se o mladého urostlého obránce, který je konstruktivní a věříme, že nám pomůže v naší snaze byt v sezoně co nejvíce úspěšní. Bude u nás na hostování do konce sezony,“ objasnil příchod nové akvizice jednatel klubu pan Daniel Tobola.

Třaskavé derby mezi Přerovem a Vsetínem odstartuje ve středu od 18:00 v přerovské MEO aréně. Můžeme očekávat bouřlivou atmosféru a tuhý boj jak na ledě tak i na tribunách. Pokud se však na Hanou nevypravíte, můžete počínání Valachů sledovat prostřednictvím textového onlajn přenosu a nebo využít služeb portálu hokejkatv.cz, který z místa dění bude vysílat přímý přenos.

Sestavy v minulém kole:

Přerov: Klimeš – Malina, Ferenc, Novotný, Krisl, Pala, R. Černý – Doležal, Sýkora, Moučka – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Holomek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Vávra, Šilhavý, Vítek.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
VHK ROBE Vsetín