Vsetín v Prostějově marně dotahoval. O první čtverce rozhodne poslední kolo

Jan Tajzler • 19.02.2014

Vsetínští hokejisté vyjeli na led lídra z Prostějova ve stejný čas, kdy se v Soči hrálo čtvrtfinále českých hokejistů proti výběru USA. Valaši se v Prostějově sice ujali vedení, ale domácí obrátili skóre čtyřmi přesnými trefami a začali naplňovat papírové předpoklady. I přesto se zelenožlutí dokázali do zápasu znovu vrátit a snížit na 3:4, Jestřábi však během dvou minut opět odskočili na rozdíl tří branek a celkově utkání vyhráli stejným rozdílem jako při posledním měření sil v Prostějově a to 7:4. Jelikož dnes zvítězil i Přerov, jde na čtvrté místo právě před Vsetín, o tom, kdo však čtvrtfinálovou sérii začne na domácím ledě, rozhodne až poslední kolo základní části.

2. liga - 43.kolo st 19.2.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
7:4(3:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Černý (Indra, Šebek), 11. Luňák (Stejskal), 18. Šebek (Černý, Indra), 28. Luňák, 39. Antončík (Belay, Duba), 40. Coufal (Stejskal, Luňák), 45. Šebek (Černý) – 4. Kajaba, 31. Kajaba (Ambruz), 35. Farda (Ševčík), 44. Hruška (Ševčík). Rozhodčí: .Slavka - Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Stejskal, Jurík, Coufal.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (41. Hromada) – Hurtík, Vrba L., Vrba F., Báchor, Žák, Tichý, Kajaba, Neuwirt, Ambruz, Tesařík, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek, Kývla, Daněk, Farda, Hruška.
Nejnižší návštěva, kterou za poslední roky prostějovský stadion pamatuje. Právě ta doprovázela utkání 43.kola 2.ligy - Východ mezi Prostějovem a Vsetínem. Důvodem bylo čtvrtfinále ZOH v Soči mezi Českem a USA. Byli to však fanoušci, kdo dal přednost olympiádě. O hráčích Jestřábů a Vsetína se to říct nedalo a přesto, že atmosféra byla odpovídající spíše nějaké juniorské soutěži, začal duel zostra.

Úvodní tlak si vypracovali svěřenci Petra Zachara, ovšem byli to hosté, kdo jako první rozvlnili brankovou síťku. RENÉ KAJABA svedl bruslařský souboj s Filipem Švaříčkem, kotouč se ovšem záhadně dostal až před Kociána, kde byl Kajaba nikým nehlídaný a v poklidu dopravil touš do sítě - 0:1.

Vedení hostům nevydrželo dlouho. Druhá útočná trojice Šebek - Černý - Indra sehrála v útočném pásmu krásnou kombinaci. Šebek našel před brankou Marka Indru, ten akci ještě vyšperkoval nahrávkou na MICHALA ČERNÉHO, který neměl problém uklidit kotouč do sítě - 1:1. V 11.minutě už mohli Jestřábi slavit druhou branku. Krásnou kombinací se prezentovala dvojice hvězd jestřábí letky. Vladimír Stejskal nádhernou zadovkou našel LUKÁŠE LUŇÁKA, jenž zvýšil na 2:1.

Domácí měli v utkání více ze hry a odměněni byli třetím gólem. Marek Indra vystihl rozehrávku Valachů, posunul puk na DAVIDA ŠEBKA, který si v úniku potáhl Plška a s přehledem zakončil - 3:1.

Do prostřední třetiny vstoupili aktivněji domácí, ale tempo hry mírně povolilo. Další změna stavu nastala až těsně před polovinou zápasu. LUKÁŠ LUŇÁK se dostal ke kotouči na levém kruhu, místo nahrávky volil střelu, která znamenala branku a Luňákův druhý gól v utkání - 4:1. Už to vypadalo, že je klání rozhodnuté, ale Vsetín zbraně nezabalil. V přesilové hře hostí se dlouho drželi Jestřábi na puku, ale když se Valaši dostali do pásma, úřadovali. Ambruz nahodil kotouč před branku, k tomu se dostal RENÉ KAJABA a i přesto, že u něj stál Michal Nedbálek, neměl problém zakončit - 4:2.

O čtyři minuty později to bylo už jen o jednu branku. Po skrumáži před brankou se radoval z gólu JIŘÍ FARDA - 4:3. Závěr druhé třetinu ovšem patřil opět domácím. Nejprve se prosadil ŠIMON ANTONČÍK, jenž se společně s Dubou a Belayem dokázal udržet na kotouči a zároveň i přesně zakončit - 5:3.

Jedenáct vteřin před druhou sirénou předvedli Jestřábi další pěknou akci. Vladimír Stejskal posunul puk ve středním pásmu na VIKTORA COUFALA, ten obkroužil branku a zasunul puk za Lukáše Plška - 6:3

Ten už do třetí třetiny nezasáhl, jelikož jej nahradil v brance hostí Petr Hromada. Vsetínu tato změna mírně pomohla, čtyři minuty po začátku periody využili Valaši přesilovku zásluhou PETRA HRUŠKY - 6:4. Odpověď domácího výběru na sebe nenechala dlouho čekat. V pohodě hrající druhý útok LHK opět navýšil skóre pro Hanáky. DAVID ŠEBEK vydoloval kotouč před brankou a s přehledem zavěsil pod horní tyčku - 7:4.

Utkání plné branek, které se odehrálo před 200 diváky, skončilo lépe pro Prostějov, který si tak drží skvělou formu před play-off. Vsetín naopak bude bojovat o první čtverku až do posledního kola.

Autor: Lukáš Majer.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Nám se povedl vstup do zápasu, vedli jsme 1:0, o náskok jsme však brzy přišli. V obraně jsme pak udělali tolik chyb, jako předtím za deset zápasů doromady. Hráli jsme vzadu hrozně naivně, a proto ten výsledek je takový. My jsme se vždy nadechli ke snížení, povedlo se nám dostat na rozdíl jednoho gólu, bohužel jsme si nechali dát další dvě branky a po dvou třetinách bylo prakticky rozhodnuto. Prostějov si to pak pohlídal. My se musíme vrátit k naší jednoduché hře. Škoda, že jsme nyní vypadli ze čvrtého místa, ale takový je hokejový život. Musíme se připravit na to, že play off budeme začínat venku.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Odehráli jsme celkem slušnou první třetinu, byli jsme lepší a šli jsme do vedení 3:1. Pak jsme však začali hrát laxně, dělali jsme hodně chyb v obranné činnosti, už jsme nehráli to, co jsme měli. Celkově byly zápasy se Vsetínem v letošní sezoně bojovné a vyrovnané. Snažíme se i přes to, že se blíží play off hrát naplno, nemůžeme se bát, protože pak by to byl náš konec. Před zápasem na Technice se podíváme na video a asi necháme některé hráče odpočívat a naopak jiní dostanou příležitost se před vyřazovacími boji ukázat.