Vsetín veze z Liberce bod

Václav Trávníček • 24.09.2004

L i b e r e c – Vsetínští hokejisté dokázali jako první sebrat bod libereckým Bílým Tygrům, když dnes ve Svijanské aréně prohráli v prodloužení těsně 1:0. Jedinou branku vyprodaného utkání vstřelil v páté minutě nastaveného času exvsetínský forvard Lubomír Vaic. V dresu hostů se objevil navrátilec Martin Vašut.

- 6.kolo pá 24.9.18:00
Bílí Tygři Liberec
1:0p(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka a nahrávka: 65. Vaic (Podkonický). Rozhodčí: Smeták - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváků: 5000 (vyprodáno).
Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Holub, Hanzlík, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Vrbata, Kotalík, Nedorost. Trenér Josef Paleček, asistenti Karel Dvořák, Miroslav Kapoun.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Vašut, Horák - Zadina, Vlach, Kovář - Brabenec, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien - Dubec, Hruška, Gengel. Trenéři Jan Neliba, Zdislav Tabara, Jiří Režnar.
Jiří Beníšek - Vyprodaná Svijanská aréna byla od začátku utkání svědkem především důsledné obranné hry z obou stran. Domácí Bílí Tygři i hosté ze Vsetína střežili své obranné pásmo a tak šancí bylo jako šafránu. Střelecká aktivita byla přeci jen o poznání větší na hokejkách Bílých Tygrů, kteří se před začátkem zápasu mohli pyšnit tím, že jsou nejproduktivnější tým extraligy. Čechmánek v brance Vsetína ale podával vynikající výkon, střelce Liberce doslova hypnotizoval. Naproti tomu Milan Hnilička měl práce málo, za celý zápas zasahoval pouze šestnáctkrát. Nicméně zasahoval úspěšně a vychytal svoji první nulu v extralize v dresu Bílých Tygrů. Liberci bylo pěkně horko od desáté minuty, kdy na trestné lavici seděli Jiruš a Krstev. Oslabení ve třech ale zvládli výborně, jedním zásahem se podílel i Milan Hnilička. V poslední pětiminutovce se individuálně prosadil ke střele Vrbata, ale bekhendem neuspěl. Podkonický to zase zkoušel spoza obránce, ale Čechmánka nepřekvapil.

Na začátku druhé třetiny se dostal do šance čermák, který vystihl přihrávku na obranné modré. Chybělo málo a dostal se až za obránce Hrabala, který jej nakonec fauloval. Po přesilovce se dostal do šance Nedorost, který společně s Kotalíkem agresivním napadáním přinutili vsetínské zadáky k chybě. Konečnou instancí byl ale Čechmánek. Ve 38. minutě rozehrálo znovu trio z NHL kolotoč a Vrbatovo nahození na branku si Jaškin málem srazil bruslí do branky. Čechmánek, ač v protipohybu, využil svojí výšky a zachránil situaci. Liberec se snažil o zteč, ale chyběla gólová střela.

Třetí třetina byla ze strany libereckých ještě drtivější, hrálo se převážně před Čechmánkem. Největší šanci v první polovině třetího dějství měl Vrbata, který z voleje nádherně trefil přihrávku Nedorosta. Bohužel, v cestě do sítě stála tyč. Hosté kontrovali tvrdými střelami Vašuta a Kowalczyka, ale Hnilička byl na místě. Obrovskou šanci pak propásl vsetínský Brabenec, který se v 52. minutě zčistajasna ocitl sám před Hniličkou. Liberecký brankář povyjel a střelu po ledě vyrazil. Hra pokračovala a tempo se stupňovalo, v poslední minutě se dral do šance kapitán Novák, ale byl z toho jen faul.

Prodloužení pak nabídlo strhující podívanou, rychlé akce se střídaly na obou stranách, ale za kratší konec tahal Vsetín. Na začátku 65. minuty se se štěstím ubránil pěkné akci Bílých Tygrů a v době, kdy už se neodvratně blížil konec prodloužení, Bílí Tygři konečně udeřili gólově. Andrej Podkonický zavezl puk do útočného pásma a rychlou přihrávkou metr za modrou našel na brankovišti najíždějícího Lubomíra Vaice. Ten jen nastavil hůl, aby vzápětí propukla Svijanská aréna ve vítězný jásot. Akce jako z hokejové učebnice přinesla Liberci dva body za vítězství v prodloužení a prodloužila šňůru vítězství už na čtyři. Liberec jako jediný v extralize dosud nepoznal hořkost porážky a po zásluze vede tabulku.

Karel Dvořák (Liberec): "Vsetín perfektně bránil a těžko jsme se prosazovali. Navíc tam byl vynikající gólman. Štěstí se nakonec přiklonilo k nám. Musím poděkovat svému týmu za bojovnost a nasazení."

Jan Neliba (Vsetín): "I když v utkání nepadl gól v normální hrací době, mohli být diváci s jeho úrovní spokojeni. Hokej byl zdravý, hrálo se s nasazením a hodně předvedli výborní gólmani. Bod z Liberce bereme, je to úspěch. I když s gólem v prodloužení, který jsme inkasovali, samozřejmě spokojeni nejsme."